Сабақтақырыбы Алгоритмді программалау Оқу мақсаты



бет1/2
Дата02.05.2023
өлшемі179,76 Kb.
#175869
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
алгоритмді программалау 7 сынып 03.03


7



Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:



Мектеп: «Жалпы білім беретін Өркен орта мектебі» КММ

Күні: 03.03.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Еркін Г.

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтақырыбы

Алгоритмді программалау

Оқу мақсаты

7.3.2.1. алгоритмдіпрограммалау тілінде жазу
7.3.2.2. Сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:есептің алгоритмін программалау тілінде жаза алады;
Көпшілік оқушылар: есепті шешу тиімділігін арттыру үшін алгоритмдік құрылымдарды қолдана біледі;
Кейбір оқушылар: С++ программалау тілінде есептердің моделін құра алды.

Бағалау критерийлері:

  • Алгоритмді программалау тілінде жазады;

  • есепті шешу тиімділігін арттыру үшін алгоритмдік құрылымдарды қолданады;

  • С++ программалау тілінде есептердің моделін құрады;

Тілдікмақсаттар
 

 Интерфейс,сызықтық алгоритм, тармақталған алгоритм, Lazarus,read,write.



Құндылықтарға баулу

Индустияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу
Еңбек және шығармашылық ,өмір бойы білім алуға баулу

Пәнаралық байланыс

Математика, геометрия, ағылшын

Алдыңғы білім 

Циклдік алгоритм түсінігін біледі. Алгоритм тұжырымдамасы, алгоритмді жазу түрлері, блок-схема, сызықтық және тармақталу құрылымдары.




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланғанкезеңдері



Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушының іс-әрекеті





Бағалау




Ресурстар

Сабақ басы
 


Оқушылармен амандасып, түгендеп, сабаққа әзірліктерін тексеру;
Үй тапсырмасын тексеру. «socrative.com»сайты арқылы тест жұмысын алу

  1. Алгоритм құру үшін ең алдымен...

А. проблеманы анықтау
B. есептерді шешу кезеңі
C. блок-схема құру
D. барлығы дұрыс емес

  1. Алгоритм дегеніміз-

А. есептердішешугебағытталғанәрекеттертізбегі
B. есептердіңәртүрліқұрастырылуы
C. қасиеттергебайланыстықұрылужолдары
D. есептіңбелгісізайнымалыларменжазылуы
3. Модель дегеніміз не?
А. нақтыобъектіні, процестінемесеқұбылыстыықщамәрішағынтүрдебейнелепкөрсету
B. объектілерді, процестердінемесеқұбылыстардызерттеумақсатындақұру
C. жазықтықтағыүшнүктеарқылыүшбұрышсызу
D. мәліметтердіталдау мен салыстыруыңғайлы болу үшінкестедегімәліметтердіңкөрнекіматематикалықтүрдеберілуі
4. Ақпараттық модель дегеніміз-
А. ойша немесе әңгіме түрінде жасалған ақпараттық модель
B. объектіні, процестің, құбылыстың қасиеттері мен күйін сипаттайтын ақпарат жиынтығы және сыртқы әлеммен өзара байланыс болып табылады
C. уақыт барысындағы объектінің қасиеттерін өзгерісін көрсету мүмкіндігін береді
D. әскери, экономикалық, спорттық ойындар жатады
5. Есептердішешукезеңдері:
А. есептертуралыақпараттардыіздеу
B. шарттарынтұжырымдау
C. есептіңсоңғымақсатынанықтау
D. есептіталдаып, алгоритмінқұру
Е. барлық нұсқа дұрыс
6. Есептерді шешудің формалары:
А. сөздік (табиғи тілде жазылуы)
B. графикалық
C. псевдокодтар (шартты алгоритмдік тілде)
D. программалық
Е. барлық нұсқа дұрыс
7. Бүтінсандардыңтипі мен қабылдайтынмәндераралығы
А. longint - 214748772147483647
B. integer - 32768..32767
C. word 0…65535
D. byte 0…255

Excel-де төмендегі функцияның
3D графигін сызып көрейік


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет