Сабақтың тақырыбы: Қ. Қайсенов «Жау тылындағы бала»



Дата19.02.2023
өлшемі38,06 Kb.
#169383
түріСабақ
Байланысты:
Саба?ты? та?ырыбы ?. ?айсенов «Жау тылында?ы бала»
нұргүл

Сабақ жоспары



Бөлім:



Балалар мен үлкендер

Мектеп атауы




Педагогтың аты-жөні:




Күні:




Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қ. Қайсенов «Жау тылындағы бала» Сұрапыл соғыс азабы

Оқу мақсаттарына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.2.1.1 шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Шығармадағы эпизодтарды салыстырады

Сабақтың барысы:





Сабақтың уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5минут

Ұйымдастыру бөлімі.
«Қар кесегі» әдісі
Өткен сабақты қайталау барысында бір-біріне сұрақтар қою

Оқушылар өткен тақырып бойынша ақ параққа өз сұрақтарын жазып, бір-бірімен алмастыру арқылы жауап береді




Ақ парақтар



Жаңа сабақ
15минут

Топқа бөлу.Оқушыларға жұлдызшалар тарату арқылу топқа бөлу
1-тапсырма. 
Мәтінмен жұмыс.
«Щығарма кестесі» әдісі арқылы мәтіннен түсінгенін баяндау.
1.Шығарма аты
2.Авторы
4.Оқиға болған уақыт
5.Оқиға болған жер
6.Негізгі кейіпкерплер
7.Негізгі ой
8.Шығарманың идеясы

2-тапсырма


«Тұжырымдамалық кесте» әдісі
Шығармадағы кейіпкерлердің іс‑әрекеттерін теріп жазып, автор берген портреттік мінездемемен салыстыру

Кейіпкерлер

Кейіпкердің іс-әрекеті

Автор берген портреттік мінездеме

Серік







Борис







Анна Ивановна










«Жау тылындағы бала» повесінен үзінді оқиды.Түсінгендерін баяндайды.




Дескриптор:
Мәтінді түсініп оқиды;
Түсінгенін баяндайды;
Оқушылар топтаса отырып кестені толтырады.


Дескриптор:
Кестені олтырады;
Кейіпкерлер бейнесін салыстырады;

«Бас бармақ» әдісі


«Бас бармақ» әдісі



7-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы


Кесте түсірілген қағаз



Сабақтың ортасы
15 минут

Сергіту сәті.
«Жойылсын жалғыз сөз соғыс деген» әнін хормен орындау
3-тапсырма.
«Еркін жазу» әдісі.
Шығарманың әсер еткен тұсы туралы шағын ойтолғау жазу.

4-тапсырма.


Жомарт пен Жамалдың күдігі мен қорқынышы. Кейіпкерлер бейнесін сомдау,

Үйге тапсырма: Кейіпкерге хат жазу



Оқушылар шығармадан алған әсерлері туралы ойтолғау жазады


Дескриптор:
Шығармадан алған әсерін жазыды;
Ойын толық жеткізеді.



«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»




Сабақтың соңы
5минут

Рефлексия.
«3+2+1» әдісі

Сабақ бойынша оқушылар ұнаған 3 кезең, 2 сұрақ, 1 ұсыныс айтады








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет