Сабақтың тақырыбы Қалада. Көмекші етістіктер Сілтеме Қазақ тілі



Дата20.06.2018
өлшемі32,5 Kb.
#43698
түріСабақ

Күні




Сынып

6

Сабақтың тақырыбы

Қалада. Көмекші етістіктер

Сілтеме

Қазақ тілі

Сабақтың мақсаты

Етістерді қолдана отырып сөйлем құрастыру, жаңа сөздерді білу арқылы жаңа сөз тіркестерін құрастыру, етістіктерді әр жақта әрқалай өзгеруін және қолдануын меңгерту




Оқыту нәтижелері

  • Оқушылар жан-жақты ойланады,ізденеді.

  • Ұлттық ойынның түрлерін біледі.

  • Қазақша мәтінді түсінеді.

  • Өз ойларын еркін жеткізе алады.

  • Өз өміріне, қоршаан ортаға сын көзбен қарауға үйренеді.

  • Өзгенің пікірін тыңдап, оған өз көзқарасын қоса білуге үйренеді.

  • Өзгенің пікірімен санасуға үйренеді.

  • Топпен жұмыс істеуге дағдыланады.

Сабақтың типі

Білімді іс-әрекеттер тәсілдерін тексеру, бағалау, түзету сабағы

Сабақтың ұйымдастыру түрі

Әңгімелесу және практикалық сабақ

Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс- тәсілдер

СТО стратегиялары, диалогтік оқыту, еркін әңгіме,миға шабуыл,

Жұмыс түрлері

  • Топтық жұмыс




  • Жұптық жұмыс

Сабақтың көрнекіліктері

Кітап, стикерлер, флипчарттар, тақырыпқа сай суреттер т.б.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі



1-әрекет

  • Сәлемдесу

  • Қазақстан Республикасының әнұранын орындау;

  • Кезекшімен сұхбат

  • Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру (1,2,3-модульдер)

  • «Көңіл күй қоржыны» смайлдары арқылы оқушылардың көңіл күйін білу, сыныптың жағымды эмоциялық ахуалын қалыптастыру



Оқушыларды топтастыру

Еліміздің қала аттарымен топқа бөлемін. (Алматы, Астана, Ақтау)

2 – әрекет Үй тапсырмасын сұрау

Үй тапсырмасына берілген уақытта оқушыларға нәтиже сабақтың қорытындысы айтылады. Қатемен жұмыс болады. 10 – мин



3 – Әрекет Қызығушылығын ояту

Оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру үшін, түрткі болатын сұрақтар қоямын.



  • Естеріңде ме, балалар, біз өткен сабақтарымызда қандай модульді қорытындыладық?

  • Адамдар не істей алады? Мәселен, сөйлеуге қабілетті және тағы қандай?

  • Оқушылар: адам жүреді, күледі, жазады, оқиды, ұйықтайды т.б.

  • Оқушылардың жауабына қарай, демек біздің бүгінгі тақырыбымыз не туралы болмақ?

Оқушылар: адамның іс – әрекеті, қимылы т.б. Демек, бүгін біз кім қайда барады? және көмекші етістіктермен танысатын боламыз.

4 – әрекет Жаңа сабақ

Мағынаны тану (көмекші етістіктердің (отыр, жүр, жатыр, тұр) қолдану жолдарын, аудармасын, тақырыпқа сай тапсырмаларды орындап кеңірек түсінетін болады )

Оқылым: кітап бойынша ережені оқып, аудармасын, мысалын талқылап тоқ етерін дәптерге жазатын боламыз.

5 – әрекет Топтық тапсырма. Кітаптағы сурет бойынша қоянның іс әрекетін мысалға ала отырып, көмекші етістіктерді түсінетін боламыз.

Астана (тапсырмаға сәйкес сұрақ құрастырады)

Алматы (тапсырманы аударып жазады)

Ақтау (тапсырма аясында флипчартқа сурет салу)

Берілген уақыт аяқталған соң, әр топ мүшелерінен екі немесе бір оқушыдан шығып, жұмыстарын қорғайды.

6 – әрекет Жазбаша дәптерге әрбір оқушы жеке жұмыс жасайды.

3 - тапсырманы дәптерге жазып, көмекші етістіктердің астын сызады.






диванда

орындықта

аулада

сыныпта




Оксана













Отыр

Петя













Жатыр

Санжар













Жүр

Айбек













тұр



7-әрекет: Ой-толғаныс. «Блиц-турнир» ойыны. (1,2,5-модульдер) Мен білемін. «Жетістік шыңы»

Сабақ соңында оқушылардан қорытынды тапсырма ауызша беріледі.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы? (Кім қайда барады?)

Грамматикалық тақырып? (Көмекші етістік)

Алмас қайда жүр?

Көмекші етістіктерді атаңдар?

Қоян не істейді?

7 – әрекет Үй тапсырмасы

Ереже жаттау, 78 –бет, 4– тапсырма, 79 –бет, 5– тапсырма



8 – әрекет Бағалау . Сабақта белсенді болған оқушыларды бағалау

9 – әрекет Рефлексия (2 – мин)

Сабақ соңында оқушылардан сауалнама алынады.

1. Сабақтағы менің белсенділігім


2.Өз жұмысыммен мен
3.Сабақ маған
4.Менің көңіл күйім
5.Оқу материалы маған
6. Үй тапсырмасы


белсенді / белсенділігім төмен
қанағаттандым/қанағаттанбадым
тез аяқталды / ұзаққа созылды
көтеріңкі/ көңілсіз
түсінікті / түсініксіз
жеңіл / қиын





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет