Сабақтың тақырыбы Алгоритмді программалау



Дата16.05.2020
өлшемі101,96 Kb.
#68892
түріСабақ
Байланысты:
қажетова8қмж
8сынып, 8сынып, қажетова8қмж

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Қажетова Е.

Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы




Алгоритмді программалау


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.3.1.1 программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру (С/С++, Python, Delphi, Lazarus)

8.3.3.2 – программаны өңдеудің кіріктірілген ортасының компоненттерін білу және қолдану

8.3.3.1 – таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында қолдану


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы:

Алгоритм программалу ұғымын біледі



Оқушылардын басым бөлігі:

Алгоритмін құрады және кезендерін дұрыс орындайды.



Кейбір оқушылар:

Алгоритмге программа құрады және нәтижесін тексереді



Бағалау критерийі

  • алгоритмде программа құруды меңгереді.

  • алгоритм программалауда тәжірбиеде қолданады.

  • алгоритмнің жазылу формаларын салыстыра біледі

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

Алгоритм программалау- есепті шешу кезеңдерімен сәйкес жүргізіледі.



Негізгі сөздер мен тіркестер:

Айнымалы,мәліметтер типі,меншіктеу операторы,енгізу,шығару,өрнек



Құндылықтарға баулу


Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау

Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау.



Денсаулық,достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Пән аралық байланыс


Математика,ағылшын тілі


Алдыңғы білім


Алгоритмді программалау.





Сабақ барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар




Сабақтың басы

6 минут




Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасып, түгендейді. Шаттық шеңберін құрып, бір-біріне тілек айтады.

Стикер арқылы топқа бөлінеді.


«Интервью әдісі» арқылы үй тапсырмасын сұраймын.


https://cloud.mail.ru/public/6N4y/tQ3bKDPJj



Стикер





Сабақтың ортасы

7 минут




Жаңа сабақты бейнеролик арқылы ашып, «Джигсо» әдісі арқылы оқушылардан бейне роликті тоқтатып сұрақ қойып тұрамын.

Топтық жұмыс

2 топқа тапсырма беремін.

І-топ Сызықтық – алгортимді программалаудың қандай ерекшелеітері бар?

ІІ-топ Тармақталған- алгортимдер программалаудың кезеңдерін көрсету.


Дескриптор:


- алгортимді программалауда ерекшеліктерін атап көрсетеді

-алгортим программаларын талқылап айтады.




Практикалық жұмыс

1 тапсырма:

Оқушыларға алгортим программалауда практикалық тапсырмалар беремін.

Программалау кезеңдерін қолданып

Y=(a+b)/(a-b)




Дескриптор:

- программалауда есептер шығаруда кезеңдерін дұрыс қояды.

-программа құруда нәтижеге жетеді.


Сабақты пысықтау мақсатында «Кім жылдам?» әдісі бойынша 2 топқа тапсырма беремін.



І-топ

Бидай тұқымдарының өнгіш 95%-ға тең.35 тонна дән өсу үшін қанша бидай егу қажет?



ІІ- топ

Автокөлік жолдың үш түрлі бөлігін әртүрлі жылдамдықпен өтіп шықты. Автокөліктің орташа жылдамдығын табындар?




Дескриптор:


- жылдам программа кезеңдерін құрады

-есептің мәнін шығарып, талқылайды.




Үйге тапсырма: Алгоритмді програмаллау тақырыпты оқып, мазмұндау.

Плакат,қайшы, үйлестірме материалдары,

маркер


Күнделік




Сабақтың соңы

Рефлекция

«Банка» әдісі арқылы кері байланыс жасатамын.



Банканың керек жағына сабақтан алған жағымды әсерлерін жазады. Банканың қоқыс жағына сабақта болған жағымсыз тұстарын жазады

Плакаттар,стикерлер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет