Сабақтың тақырыбы: Дәмді әрі пайдалы



бет1/2
Дата20.01.2020
өлшемі149,75 Kb.
#56215
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Айгера КМЖ
f6437bf9825493

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

4A бөлім: Тағам және сусын

Күні:4 ТОҚСАН

Сынып: 1

Физика-Математика Бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Дәмді әрі пайдалы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

1.1.1.4 тауар-ақша қатынасының қарапайым түрлерін түсіндіру

1.1.1.5. Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау




Сабақ мақсаттары

Дәмді әрі пайдалы тағамдарды зиянды тағамдардан ажырату. Тағамдардың қайдан келетінін анықтау.




Бағалау критерийлері:


Тұтыну заттарын қайдан келетінін анықтайды.

Тілдік мақсаттар


Дәмді, пайдалы, тағамдар, тағам түрлері, зиянды, тауар, ас әзірлеу, рецепт,т.б. сөздер мен терминдерді пайдаланады


Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық арқылы астың маңыздылығын түсінеді

Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану, қазақ тілі пәндерімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім


Алдыңғы бөлімдерде тамақ пен сусын тақырыбының көптеген мәселелері қарастырылған. Оқушылар осыған дейін ұлттық және өздері тұтынатын тағамдар мен сусындардың түрлерін біледі. Бөлімге байланысты кейбір тарихи деректермен таныс.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы
7 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық



Мақсаты:Жағымды көңіл-күй орнату

Табиғат - біздің анамыз,

Табиғатқа баламыз.

Табиғатты қорғайтын,

Біз әдепті боламыз.

Жер байлығы көп екен,

Меңгеруді қалайды.

Осының бәрін меңгертер,

Дүниетану сабағы.
«Артығын тап» ойыны

Мақсаты:Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында қызығушылықтарын арттыру.

Тапсырма:Әр қатардағы артық сөзді анықтаңдар.


Қоян, түлкі, аю , ет, қасқыр.

Қарлығаш, сүт, тырна, торғай, аққу..

Сиыр, қой, нан, жылқы, түйе.

Сазан, май, шортан, итбалық, дельфин.

-Балалар, қай сөздер артық болып шықты?

-Оларды бір сөзбен не дейміз?

-Бүгінгі сабақта не жайлы сөйлесеміз?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Бағалау критерийлерін анықтау.


Презентация

Үлгі сөздер карточкалар





Сабақтың ортасы

7 минут

8 минут

6 минут
5 минут



6 мин


(МК) Карлсоннан хат:

«Сәлем, достар!!!»

Өз хатымды мен ауруханадан жолдап отырмын. Денсаулығым нашарлап, күнде ішім ауырады.Дәрігер мұның бәрі де дұрыс тамақтанбағандықтан деп отыр. Маған көмектесіңдерші.

Достарың Карлсон.

– Балалар, Карлсонға көмектесеміз бе?

– Қандай тағамдарды жеуді ұсынамыз?

– Қазір дүкеннен дәмді әрі пайдалы тағамдарды таңдайық.
(Ұ/Ж) «Азық-түлік дүкені» ойыны

/Әр топтан 1 оқушы дүкенге барып, тағамдарды таңдайды/

- Қандай азық-түлікті сатып алдыңдар?

-Олардың қайсысы пайдалы?

- Осылардың ішінен ең пайдалы деген тағамдарды таңдап алыңдар.

/Оқушылар топта ақылдаса отырып, өз пікірлерімен бөліседі/
(Т/Ұ) Тамақтану пирамидасы

Мұғалім тамақтану пирамидасын әр топқа таратады

-Балалар, мына пирамидаға назар аударыңдар.

-Бұл пирамида неше бөліктен тұрады?

-Пирамиданың қай бөлігі ең маңызды деп ойлайсыңдар?

-Неліктен?



Оқушылар пирамиданың ең төменгі сатысындағы тағамдарды айтады, талқылайды,бұл ең пайдалы тағамдар екені түсінеді.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет