Сабақтың тақырыбы: Желідегі қауіпсіздік Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата12.09.2022
өлшемі0,81 Mb.
#149226
түріСабақ
Байланысты:
8 сынып 6
математика, 11 сынып қазақ тілі. ҚГБ 4-тоқсан, Келес ауданының адами, ББЖМ дайындық папкасы толық

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Денсаулық және қауіпсіздік

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып 8

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Желідегі қауіпсіздік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



8.4.2.1- желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау(интернеттегі алаяқтық пен агрессия)

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Желі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау, интернеттегі алаяқтық пен агрессия түсінігін білу.



Көптеген оқушылар:

Желілік қауіпсіздік пен ақпараттық қауіпсіздік айырмашылықтарын білу

Кейбір оқушылар:

Желі қолданушыларының қауіпсіздігін сақтау, кибербуллинг және фишингпен күресу жолдарын білу .



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен сәлемдесу.түгелдеп алу
Психологиялық ахуал туғызу – шеңберде тұрып, оқушылар бір-біріне жүрекше сыйлау арқылы бір біріне жағымды тілек айту
Оқушыларды сурет қиындыларын біріктіру арқылы екі топқа бөлу

  • Желілер

  • вирустар



Алдынғы сабақты пысықтау.
«Өрмекші торы» әдісі. (сұрақ-жауап)
Оқушылар шеңбер бойымен айнала тұрып, бірінші оқушы оратылған жіптің ұшынан ұстап тұрып, сұрақ қойып, қарама-қарсы оқушыға лақтырады. Барлық оқушы сұрақтармен қамтылғанша жалғасады.
Смайликтер арқылы оқушыларды бағалау



1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.







Сабақтың ортасы




  1. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі

Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы
жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп
болып пікірлерімен бөліседі, топтық талқылауға ұласады.
Топтарға конвертке салынған тапсырмалар таратылады:



  • «Интернеттегі алаяқтық»

  • «Агрессия»

Дескриптор:
-Интернеттегі алаяқтық пен агрессия
түсінігін біледі;
Мұғалім тапсырмаға түсінік беріп кетіп, «Жарайсың!»
«Жауабтарың керемет!» Бәрекелді! сөздік мадақтаумен
бағалайды
«Басбармақ»'>Қалыптастырушы бағалау:
Топтар бір-бірін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды


2. Венн диаграммасы (жұптық жұмыс) оқушыларды жұптастырып, ақпараттық және желілік қауіпсіздігінің айырмашылығын айту.






Дескриптор:
Желілік және ақпараттық қауіпсіздіктердің ортақ
қасиеттерін сипаттайды.
Қалыптастырушы бағалау:
Басбармақ арқылы бағалау



2.«Суреттер сөйлейді» әдісі
(топтық жұмыс)
Берілген суреттерді оқушылар топта қарап
тапсырманың күресу жолдарын іздейді,талқылайды,
постер қорғайды


Дескриптор:
-кибербуллинг және фишингтің күресу жолдарын біледі
,айтады
-берілген тапсырманы талқылап сыныпта постер
қорғайды
Мұғалім мұқият жауаптарын тыңдайды
смайликтер арқылы бағалайды
Топ бір - бірін (басбармақ) арқылы бағалайды




Мұғалімді тыңдайды





Жұмыс дәптері



Сабақтың соңы

Қорытындылау.
Сабақты қорытындылау үшін «Жаңалық ашамын» әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша сұрақтар қояды.
«Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады
Оқушыларға кері байланыс жүргізіледі
«Плюс,минус,қызықты»
тапсырма парақшасын беремін

Плюс (+)

Минус(-)

Қызықты


























/

Үй тапсырмасы

Желідегі қауіпсіздік
37-42 беттер









Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет