Сабақтың тақырыбы Киім стилі мен сән үлгісі Осы сабақ арқылы жүзеге асыратын оқу мақсаттары



бет1/3
Дата25.08.2017
өлшемі202,33 Kb.
#27560
түріСабақ
  1   2   3
Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Киім.Сән .Талғам

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кеделбаева Гаухар

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Киім стилі мен сән үлгісі

Осы сабақ арқылы

жүзеге асыратын оқу мақсаттары

Т/А4.Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау.



Сабақ мақсаттары


тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.


Бағалау критерийлері



Барлық оқушылар орындай алады:.мәтін оқиды және түсінеді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қойылған сұрақтарға жауап береді.

Кейбір оқушылар орындай алады: тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы мәтіндегі негізгі ойды анықтайды

Тілдік мақсат

Сән үлгісі,киім стилі, классикалық стиль., спорттық стиль, романтикалық стиль, фольклорлық стиль, сәнгер- дизайнерлер

Құндылықтар

өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау;

Пәнаралық байланыс

Өнер,технология

Алдыңғы оқу:



Сабақтың барысы

Жоспарланған

Уақыт




Сабақта жоспарланған іс-әрекет



Ресустар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3 минут

Қызығушылы-ғын ояту

5 мин


Ортасы

Мағынананы

тану


8 мин

3 мин


3 мин

1 мин
Ой толғаныс
6 мин

6 мин

2 мин

Сабақтың соңы
Кері байланыс:

3мин

Үй тапсырмасы

2 мин

Бағалау

3 мин

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. «Шаттық шеңбері» тренингі. Бір- біріне жақсы тілектер айтады.

“Адасқан әріптер” әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.

И К М І Л С И І Т

Н Ә С І Ү Г С І Л


Жаңа білімді қабылдауға даярлық жұмысы:

Қойылатын сұрақтар :

- Сән дегеніміз не?

-Қандай қандай киім үлгілерін білесіңдер? –деп оқушылардан жауап алу.

Сыныпты. спорттық ,классикалық киім үлгілері бейнеленген суреттер бойынша 2 топқа бөлу.
1 топ. Классикалық
2 топ..Спорттық

Бағалау парақшалары таратылып,бағалау критерийлерімен таныстырылады.




Бейнежазба арқылы сән үлгілерін көрсетіп, аудиожазбадан

мәтінді тыңдату.



Сән және киім үлгісіі

Сән ( modus деген латын сөзі) – өлшем, тәсіл, іс – қимыл бейнесі. Сән – белгілі бір талғамның уақытша басым болуы. Сән – әлеуметтік құбылыс. Сәнде маңызды ұғымдардың бірі– стиль Стиль (styios деген грек сөзі) – мәнер, сипат, ерекшелік. Киімнің классикалық, спорттық, ұлттық, заманауи, жұмысқа арналған және тағы басқа түрлері көп. Киім адамның жас ерекшелігіне қарай бірнеше түрге бөлінеді: бала киімі, жасөспірімдер киімі, ересектер киімі, ресми және ұлттық киімдер.

Классикалық (қатаң, іскерлік, элегантты) стиль – келісті, іскерлі, элегантты, өзгермейтін стиль. Классикалық стильдегі заттар – ағылшын жакеті, тік тар белдемше, шалбарлар және т.б. оған ғасырлар бойы ең тұрақты, «таңдамалы», «сәннен тыс» өзгермейтін сән үлгілері жатады.Романтикалық стиль – бұл «қиял», «еске алу», «ізденістер» саласы, тарихи костюмге меңзейді және оның пішімін, сәндік әрлеуін алып пайдаланады. Киімде әйелдік қасиеттерді бейнелейтін бөлшектерді, жиектерді пайдаланады.Спорттық стиль –(спорт үшін міндетті емес) қозғалысқа, түрлі жұмысқа ыңғайлы. (демалыс, спортпен жаттығу, саяхат үшін ыңғайлы киімдер).

Қазақстанның қазіргі сәнгерлері ұлттық киімдердің дәстүрлерін сақтап, дамытуда, көненің құндылықтарын біздің замандастарымызға жеткізуге тырысады. Киім – адамның күнделікті және әлеуметтік тіршілігіне аса қажетті бұйым. Киім адамға эстетикалық сән береді. Жапырақ ағашқа көрік берсе, киім адамға көрік береді және оның ыстық, суықтан, жауыннан қорғайды. Киім мақта, жүн, синтетика, жібек, барқыт маталарынан тігіледі. Киім-белгілі бір ұлттың, мідениеттің бет- бейнесін көрсетіп тұратын ғажайып дүние. Қазақ халқының ұлттық киімдері- оның тарихы мен мәдениеті, салт-дәстүрінің белгісі. Ұлттық киімдердің етек-жеңіне ою-өрнек салынады. Киімге бағалы тастар тағылады.Қазіргі кезде адамдар жұмыс орындары мен мекемелерде костюм-шалбар, жағасы бар жейде, галстук, көйлектер сияқты киімдерді киеді. Бүгінде сәнгер- дизайнерлер жаңа заманға сай ыңғайлы әдемі киім үлгілерін ұсынуда. Қызметкерлер салтанатты кештерге, ресми жиналыстар мен кездесулерге сәнді әрі талғаммен киінеді.



Мәтін бойынша тапсырмалар орындау.

1-тапсырма.

І топ. «ПОПС» формуласы бойынша мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

Бірінші  сөйлем  «Менің ойымша,мәтіннің негізгі ойы...  »

Екінші сөйлем  «Себебі,  мен  оны  былай  түсіндіремін  … » 

Үшінші  сөйлем   «Оны мен  мына  фактілермен, мысалдармен дәлелдей  аламын   … »



Соңғы сөйлем  «Осыған  байланысты  мен мынадай  қорытынды  шешімге  келдім  ... ».
ІІ топ. Берілген сұрақтар арқылы анықтамаларды сәйкестендіру.

Салыстырма-лы түрде тұрақты, сән әлеміндегі өзгерістерге онша беріле бермейтін барлық киім түрлері




Романтикалық

стиль

Каталог: uploads -> doc -> 0279
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0279 -> Сабақтың технологиялық картасы І блок «Мақсаттылық»


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет