Сабақтың тақырыбы: Қожаның шығармадағы орны Сабақтың мақсаты



Дата04.07.2018
өлшемі2,05 Mb.
#46823
түріСабақ
  • Күні: 4.02.15ж
  • Класы: 6 А
  • Пәні: Әдебиет
  • Сабақтың тақырыбы: Қожаның шығармадағы орны
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: Оқушыларды мәтіннің мазмұнымен таныстыра
  • отырып мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру.
  • Мәнерлеп оқу дағдыларын, қызығушылығын
  • арттыру, ойларын, пікірлерін еркін айтуға,
  • өз көзқарастарын дәлелдей білуге үйрету.
  • Дамытушылық: Жазушы шығармалары арқылы әр оқушының
  • өзіндік ой – қиялына ерік бере отырып, өзінше
  • ой түюге баулу, мәтінмен жұмыс істеу, көркем
  • шығармаға әдеби талдау дағдыларын дамыту,
  • ғылыми жұмысқа бейімдеу, ізденуге талпындыру,
  • шығармашылық қабілеттерін дамыту.
  • Тәрбиелік: Қожа бейнесі арқылы, оқушыларды адамгершілікке,
  • мәдениеттілікке, әдебиетті сүюге, үлгі - өнеге алуға
  • шақыру. Жағымсыз қасиеттерден аулақ болуға
  • тәрбиелеу.
  • Сабақтың өтілу жоспары: 1. Мынау кім ?
  • 2. Оқиғалар тізбегі
  • 3. Үнсіз бейнеле
  • 4. Теріп алу стратегиясы
  • 5. Ой тастау
  • 6. Өз – өзіңе есеп бер!
  • Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі
  • а) Оқушыларды түгендеу;
  • ә) Оқушы мен сыныптың сабаққа дайындығын бақылау;
  • б) Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау,
  • ойларын бір ортаға топтау мақсатында ой тастау;
  • Бердібек Соқпақбаев
  • Мынау кім ?
  • Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш кім?
  • 1
  • Мен оқулық емес, қант аламын. Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз.
  • 2
  • Біз екеуміз таныс шығармыз деймін?
  • 3
  • Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың ?
  • 4
  • 5
  • Келесі сабаққа бақа ұстап әкеліңдер.
  • 6
  • Оқиғалар тізбегі
  • (Ойынның шарты: шатасқан оқиғаларды рет – ретімен қою)
  • Бақаның әлегі
  • Педсовет
  • Жолдама алған Жантас
  • Оқулық емес, қант аламын
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Оған байқатпай, жерден жұдырықтай тас жіберіп қалмақшымын.

Не айтар едің?

  • Әкеңнен қалған үй-мүлікке өзің ие бол.Мен бұл үйден кетемін.
  • 1.“Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп суық терім шығып кетті.Ох, шіркін - ай!”
  • 2. Есікке барып тыңдағаным жарамас,мұғалімнің біреуі шығуы мүмкін.
  • 3. “Маңдайымнан буым бұрқырап, есік алдына шықтым.Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шынымен – ақ шығара ма ?”

“Теріп алу” стратегиясы

  • алғыр, пысық,
  • өтірікші,
  • ақылды,
  • сотқар, тентек,
  • мейірімді,қу, зымиян,
  • шыдамсыз, тиянақсыз
  • әділетті,
  • ақын,
  • әзілқой,
  • арамза,
  • тапқыр,
  • қателіктерін түсіне біледі,
  • жағымсыз
  • алғыр, пысық, ақылды, сотқар, тентек, мейірімді, әділетті, ақын, әзілқой, тапқыр, қателіктерін түсіне біледі.
  • -
  • Ағаттық аяқ астында
  • Жамандық туралы ой
  • -
  • өтірікші, қу, зымиян, шыдамсыз, тиянақсыз, арамза, жағымпаз
  • Қожаның жағымды жақтары
  • Өз ісіне есеп бере алады
  • Жағымсыз іс- әрекеттерін жөндеуге талаптанады
  • Өз - өзін тәрбиелейді
  • Үлкенді сыйлайды
  • Тәртіпсіз
  • Аңқау
  • Өтірікші
  • Сотқар
  • Ой тастау
  • Қалай ойлайсыздар, әдепті жолға түсуіне не себепкер? Анасын аяуы ма, Сәйбек қарт, Оспановтар айтқан естеліктер ме, Майқанованың педкеңестен шығып бара жатып айтқан сөзі ме ?
  • С СССССС
  • Сәйкесін тап
  • Мектеп директоры Оспанова
  • Сынып жетекшісі Әубәкір
  • Шаштаразшы Майқанова
  • Қожа жаттамай келген өлең «Қыс»
  • Қожаның еліктеген ақыны Сәбит
  • “Қысқы кеш”
  • Үй тапсырмасы
  • Абдолла Қарсақбаевтың
  • “Менің атым- Қожа” фильмі мен
  • Еркін Рахышевтің
  • “Менің де атым Қожа” фильмін салыстырып, ұқсастықтарын тауып жазып келу.
  • “Менің қиялымдағы Қожа...” қандай болу керек? эссе жазып келу


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет