Сабақжоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
8.2Абөлім-Ақпаратты электрондық кестеде өңдеу.
Күні: 5.11.2019ж
Сынып: 8
|
Мектеп: №69 орта мектебі
Мұғалімніңаты-жөні: Изимова Лаззат Урадбаевна
Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қолданбалы есептерді шешу
|
Осы сабақта қол
Жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
8.2.2.3- Электронды кестені қолдана отырып, есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану.
8.2.2.1- электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Қолданбалы есептерді шығару жолдарын біледі.
Қолданбалы есептерді электронды кестеде шығарады.
Физика, математика, геомертия пәніндегі есептерді электронды кестеде шығаруды өз бетінше орындайды.
|
Бағалау критерийі
|
Қолданбалы есептерді шығару жолдарын біледі.
Қолданбалы есептерді электронды кестеде шығарады.
Қолданбалы есептерді электронды кестеде шығарып, жолдарын талдайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар электрондық кестенің барлық элементтерін атап көрсетеді.
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Электрондық кесте, ұяшық, баған, вид, справка, сервис, пішін, тип, СУММ, СРЗНАЧ, СЧЕТЕСЛИ, макрос, файл.
Диалогке/жазылымға қажетті тіркестер:
Кесте үзіндісі немесе бөлігі бұл-..............
Гистограмма бұл -........ диаграмма
МS Excel бағдарламасында берілген кестені қарастыру
Функцияны іздеу терезесінің элементтері.........
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік Ел» идеясының индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу құндылығын негізге ала отырып
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау
қарам-қатынас дағдылары
|
Пəнаралықбайланыс
|
Математика, физика, қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі.
|
Алдыңғыбілім
|
MS Excel қолданбалы бағдарламаны іске қосужолдары
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 мин
6 мин
|
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
«Cұрақ-жауап» әдісі бойынша өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қою арқылы өтілген тақырыпты қайталау және жаңа тақырыптың мақсатын ашу.
«Сұрақ-жауап»
Excel программасының функциялары деген не?
Excel программасының функцияларының қандай категориялары бар?
Excel программасында есептің математикалық моделін құру үшін нені анықтау қажет?
Қандай есептер қолданбалы деп аталады?
Кірістірілген функцияларға не жатады?
Кез-келген есептерді шығару кезінде ЕСЛИ сөзді не үшін қолданамыз?
|
Презентация слайд № 1
|
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
3 мин
5 мин
5 мин
3 мин
3 мин
|
Жаңа тақырыпты ашу аясында «Миға шабуыл» әдісін қолдану.
«Конверттегі тапсырмалар» әдісі.
Жұптық жұмыс
Оқушылар конверттен шыққан тапсырмаларды орындайды.
1-тапсырма
y=3x+2 және y=-2x+6 функциялары берілген. Осы функцияның графигін салып, қиылысу нүктесін анықтаңдар.
Дескрипторлар: Білім алушы
- есептің математикалық функциясын анықтайды;
- электронды кестеде математикалық есептердің шешімін табу функциясын қолданады.
2-тапсырма
Ток күші мен кедергі арасындағы өзара байланыс 1(R) графигін графигінқұрыңдар. Кедергі (R) 1 Оммен10 Ом аралығында 1 Ом қадаммен өзгереді.Тапсырманы орындау алгоритмі:
Дескрипторлар: Білім алушы
- Электронды кестеде қолтанбалы есептерді шешу функциясын біледі.
- Физикалық есептерді электронды кестеде шығара алады.
Қ.Б Смайликтер арқылы жұппен бағалау.
«Иә, жоқ» әдісі
Жеке жұмыс
3-тапсырма
Төмендегі кестеде үшбұрыш төбелерінің координаталары берілген. Мысалы, бір төбені А(х1,у1). Осы координаталарды пайдаланып, үшбұрыш қабырғасының ұзындықтарын табыңдар.
Бұл қабырғалардан үшбұрыш құрауға бола ма? Анықтаңдар. Егер үшбұрыш құруға болса, «Иә» немесе «Жоқ» сөздері әрбір үшбұрыш қабырғаларының жанына жазылсын.
|
Достарыңызбен бөлісу: |