Сабақтың тақырыбы: Осьтік симметрияға есептер шығару Сабақ негізделген оқу мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі75,13 Kb.
#28481
түріСабақ
Бекітемін:

Пәні: математика

Мектеп: №16 мектеп-лицей

Күні:13.03.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Шенберген Ү.Т.

Сынып: 6 «б»

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы:


Осьтік симметрияға есептер шығару

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Осьтік симметрия туралы біледі, осьтік симметриялы фигураларды ажыратады, осьтік симметрияға берілген есептерді шығара алады.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

осьтік симметрия салуды біледі

Оқушылардың көпшілігі істей алады: \

Осьтік симметрияға берілген есептерді шығарады;

Кейбір оқушылар істей алады:

Берілген фигураның симметрия осін таба алады

Бағалау критерийлері

Осьтік симметрияны кескіндейді, симметрия осін табады

Пәнаралық байланыс

Геометрия/симметриялы фигуралар/


Тілдік мақсат

Оқушылар: симметриялы фигураларды ажыратады

Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):

Симметрия, осьтік симметрия, симметрия осі, координата осі, нүкте, фигура

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Симметрия қай елдің сөзі?

Сіз неліктен кейбір фигуралардың симметриялы екенін айта аласыз ба?

Қандай үшбұрышты осьтік симметрияға ұсынуға болады?

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:

Осьтік симметриясы бар фигураларды ажырату, тағы да ұқсас фигураларды табу

Алдыңғы оқу

Осьтік симметрия


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басы

6 мин


2мин
2 мин

2мин


Ұйымдастыру кезеңі

Ой қозғау

- қалай ойлайсыңдар, қағаздан тез арада фигура қию үшін не істеу керек?

- беттесу дегенді қалай түсінесіндер?

-қандай фигуралар беттесе алады?

- алманы қақ бөлсек не аламыз?/соған ұқсас бөлігін/ Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау. Топқа бөлу./қиындылар арқылы топқа бөлу. «Центр», «ордината», «абсцисса» деп сынып оқушылары топқа топтастырылады және жаңа тақырыптың оқу мақсатымен таныстырылады. (БК)

- ордината дегеніміз не? Абсцисса ше? - центр дегенді қалай түсінесің? Центр қайда кездеседі?


Қағаз қиындылары



Ортасы

35 мин

2мин
3мин
5мин

5мин
5мин

5мин

2мин
8мин




Оқушылар функцияның анықталу облысына анықтама береді, аудармасын жазады.

Тапсырма 1. №1276есеп/жеке жұмыс/

Тапсырма 2. №1223 есеп. ( Жұптық жұмыс)

Тапсырма 3. Топ мүшелері рөлдерді (уақыт сақшысы, хатшы, баяндамашы, төраға, бақылаушы) өзара анықтап алады.

1224 есепте берілген фигураның арасынан осьтік симметриялы фигураны таңдап алып, симметрия осін анықтайды.

1226 есепте үшбұрыш сызып, 3 симметрия осі бар және 1 симметрия осі бар үшбұрышты атайды, топ басшысы түсіндіреді.
Кері байланыс орнату.

1) Топта жұмыс істеу ұнады ма?

2) Өзге топтың пікірлерімен келісесіздер ме? Неліктен?

«2 жұлдыз - 1ұсыныс» арқылы бағалау.

Сергіту сәті. (Қызықты қимыл қозғалыстары)

Тапсырма 4. №1228 есеп. 7.77 суреттегі АВСД фигурасын көшіріп салыңдар.

1) АВСД фигурасының симметрия осін тауып, оны белгілеңдер.



2)АВСД фигурасының ауданын квадрат сантиметрмен есепте.



Соңы



4 мин


Рефлексия: Шолиер табақшалары

(білу, түсіну, қолдану)



Үйге тапсырма. Тұрмыста, жануарлар әлемінде, кез-келген ортадағы осьтік симметрияға мысал ретінде материал жинақтау/сурет, кескін, т.б./.



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс







Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет