Сабақтың тақырыбы Оттегі және озон Сабақ негізделген оқу мақсаттары



бет1/5
Дата30.04.2023
өлшемі159,21 Kb.
#175771
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
Балнур 19.12.2018





Мұғалімнің аты-жөні: Құлмағанбетова Айгерім Күні:19.12.2018







СЫНЫП: 8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:







Сабақтың тақырыбы

Оттегі және озон









Сабақ негізделген оқу мақсаттары

8.4.2.6 оттектің аллотропиялық түрөзгерістерінің құрамы мен қасиеттерін білу және салыстыру
8.4.2.7 Жер бетіндегі озон қабатының маңызын түсіндіру







Сабақ мақсаты:



Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
оттектің түр өзгерісі –аллотропиясы туралы мәліметтермен қамту.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
жай зат озонның қасиеттерін оқыту арқылы бұрыннан білетін білімдерін толықтыру.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.







Бағалау критерийі

*Аллоторпия деген сөздің мағынасын түсінеді
*Озонның ауа қабаты екенін біледі
*Заттардың жануы қалай жұретінін ,реакция теңдеуін жазып біледі.







Тілдік құзіреттілік

Жер бетіндегі тіршіліктің сақталуына оттек элементінің екі түрлі әсері бар.

  1. Оттек-О2 газы тыныс алуға, организмнің тіршілік етуіне жағдай жасайды.

Озон-О3 газы өсімдіктерді, тірі организмді ультракүлгін сәуленің күйдіруінен сақтайды.







Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.







Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.







Пәнаралық байланыс

физика







Алдыңғы оқу

Қазақстанның пайдалы қазбалары
Минералдарды өндірудің экологиялық аспектілері







Сабақтың жоспары







Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері







Басталуы
5 минут

1.Сынып ахуалын тудыру.Көңілді шеңбер ,шеңбер түзу,өз-өздері туралы есіміне сын есім қосып таныстыру.Мысылы мен Айнамын ақ –жарқынмын,сабақта дарындымын.
2.Топқа бөлу.Электрохимиялық кернеу қатарындағы металдар бойынша бөлу.
Балдарды тұрғызып қойып әрқайсысна химиялық элементтер беру.Үш топ :1-топ Натрий-белсенді металл
2-топ Купрум(Мыс)-белсенсіз металл
3-топ Мырыш-орташа белсенді металл
Топ басшылары сайланады.элемент көрсетемін ,кім бірінші жауап берсе сол топ басшысы болады.Топ басшысы өзінің тобында –хатшыны,бақылаушыны,баяндаушыны,Тайм киперді сайлайды.
! Үй тапсырмасын тексеру және жаңа сабақты меңгертуге әзірлеу:
І. Сергіту сұрақтары
1. Жай заттар дегеніміз не ?
2. Күрделі заттар дегеніміз не ?
3.Жану реакциясы дегеніміз не ?
4. Тотығу деген не ?
5. Оксидтер деген не ?
6. Өршіткі дегеніміз не ?





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет