Пәні:Әдебиеттік оқу
|
Сыныбы: 2-сынып
|
Уақыты: 17.10.2014ж
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ұр,тоқпақ (Ертегі)
|
Сілтеме
|
«Әдебиеттік оқулық» оқулығы, «Атамұра»2013ж Авторы:Б.Т.Қабатай.С.Р.Рахметова. Әдебиеттік оқулық 2-сынып,ИТ.
|
Сабақтың мақсаты
|
«Ұр,тоқпақ» мәтінінің мазмұнын ұғыну,түсіну,толық мағлұмат алу.
|
Күтілетін нәтиже
|
Жаңа тақырыптың мазмұнын жетік түсінеді.Оқушылар өз пікірін толық жеткізіп,өз ойларын еркін айтуға үйрету.Өз беттерімен,еркін мазмұндауға жетілдіру.Тақырып бойынша білім жетілдіру.Суреттер бойынша оқушы мәтін құрастыру.
|
Түйінді идеялар
|
«Сабыр түбі сары алтын»
|
Ресурстар
|
Интерактивті тақта электронды оқу құралы, оқулық,үлестірмелі тапсырмалар, түрлі түсті стикерлер,А3 пішімдегі парақтар, маркерлер, смайликтер
|
Қолданылатын модульдері
|
1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс),4- модуль АКТ пайдалану (электрондық оқулық), 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету ЖИГСО-1 (топты ауыстыруды айтамыз) (мозайканы құрастыру), 3-модуль бағалау(рефлексия),бірлесе отырып сөзжұмбақты шешу.
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
І.Ұйымдастыру кезеңі
|
Ынтымақтастық атмосферан құру. Топқа бөлу фигуралар арқыл.
1-топ: Алғырлар.
2-топ:Дарындылар.
3-топ:Ойшылдар.
4-топ:Тапқырлар
|
Оқушылар фигураларды құрастыру арқылы топқа бөлінеді.
|
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау
|
1.Әңгімелеп келу.
2.Ертегінің ішіндегі ақыл сөздерді жазып келу.
|
Мазмұнын сұрау.
Дәптерге жазған жұмыстарын тексеру.
|
ІІІ. Жаңа сабақ.
|
Сөзжұмбақ арқылы жаңа сабақты ашу
1.Ғылым таппай мақтанба деген кім? Құнанбаев
2.Кел,балалар,оқылық! деген кім? Алтынсарин
3.Халық ауыз әдебиетінің бір түрі? Ертегілер
4.Шөп шабатын құрал? Орақ
5. Аяғы біреу,қолы жоқ.
Шиыр-шиыр жолы көп,
Өзі сөйлей білмейді.
Салған ізі сөйлейді? Қалам
6.Қабат-қабат қаттама,
Ақылың болса,аттама. Кітап
7.Ел ордамыз қалай аталады? Астан
8.Аңқау арыстан ертегісіндегі кейіпкер? Қасқыр
|
Жаңа материалмен танысады. Постер
қорғайды .
|
|
Өз беттерімен ертегіні оқып шығу.
«ЖИГСО»-1 әдісі
1-топ: Алғырлар.Бірінші бөлімін оқу.
2-топ:Дарындылар.Екінші бөлімін оқу.
3-топ:Ойшылдар.Үшінші бөлімін оқу.
4-топ:Тапқырлар.Үш бөлім бойынша жоспар құру.
|
Оқушылар өз беттерімер оқып танысады. «ЖИГСО»оқушылар араласады.Құрған жоспар бойынша суреттерді орналастырады.
|
Сергіту сәті
|
Интернеттеге «Сусиыр мен иттің биі»бейнеролигін көрсету.
|
Бейнероликтеге сусиыр мен иттің іс–қимылдарын әуенге сай қайталайды .
|
|
1-топ:Алғырлар.Суреттерді cұрақтар бойынша рет-ретімен орналастыру.
2-топ: Дарындылар.Сурет бойынша сөйлеу.
3-топ:Ойшылдар.Әрі қарай өз ойларымен жалғастыру.
4-топ:Тапқырлар. Әрі қарай өз ойларымен жалғастыру.
|
Оқушылар мұғалімнің нұсқауы бойынша жұмыс жасады.
|
V.Қорытындылау
|
Топтық жұмыс тақтаға оқушылар жазады.
1-топ Алғырлар
|
2-топ Дарындылар
|
3-топ Ойшылдар
|
4-топ Тапқыр
лар
|
4-топ Тапқырлар
|
Атай кімді көрді?.
|
Шал қазды қай уақытта іздейді?.Сонда неше күн бар? Неше ай бар?
|
Қазбайдың жақсы
нарселерін ата?
|
Мына суретте
ертегінің қай
тұсы бейнелен
ген?
|
Мына суретте ертегінің қай тұсы бейнеленген?Ұр,тоқпақтың көмегімен шалдың мұратқа жетуі.
|
|
Топ оқушылары бөліп берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды.
|
Үйге тапсырма
|
1. Мазмұндау.
2.Мәтінмен танысып келу.
3.Қазбайдың үш жақсы нарсесін дәптерге салып келу.
|
Бағалау
|
Бағалау кестесіне жиынтық бағаны шығару. Білім ағашын қолдану.
|
Төрт топ өздерін бағалау. Топ ішін бағалау.
|
Кері байланыс
|
Стикерлерді үйлестіру арқылы
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып білім ағашына қалдырады.
|