Сабақтың тақырыбы: Теңдеулер көмегімен мәтінді есептерді шығару Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/3
Дата07.10.2023
өлшемі23,31 Kb.
#184024
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
23.01 6сынып №11
Жыл мұғалімі-2018-Аудандық бұйрық, ереже, Doc1, Педагогтың кәсіби шеберлігі, AB @8O 07. 07. $8=0;, bast zh mugalzhar, Коучинг Фарида апай, өз білімін жетілдіру, 13.09 8гео №5, Қабдолда Шынар БҚ-312, Қабдолда Шынар БҚ-312 инклюзив лекция

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Рационал сандарға амалдар қолдану

Мектеп: Тарғап ОМ

Педагогтің аты-жөні:

Камалова Ш.Б

Күні:

23.01



Сыныбы: 6

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Теңдеулер көмегімен мәтінді есептерді шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.5.1.6 мәтінді есептерді сызықтық теңдеулерді құру арқылы шығару;

Сабақтың мақсаты

Есептің шартын қолданып, сызықтық теңдеу құру
Мәтінді есептерді шығару






Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.


«Ой қозғау» әдісі.
8 минут



Ұйымдастыру:
Оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін.  
flippity қосымшасы арқылы үй тапсырмасын тексеру.  Өткен сабақта айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шығаруды қарастырдық. 
-Балалар, сендер мәтінді есептер- дегенді қалай түсінесіңдер?
- Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешудің қандай әдістерін білесіңдер?
- Бүгінгі сабақта нені үйренеміз -деп ойлайсындар? 
Оқушылар өздері тақырыпты ашып, мақсаттарын анықтайды.


Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.
flippity қосымшасы арқылы жүзеге асады
«Құс белгі »әдісі арқылы
Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын ашады



Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»



flippity

Құс белгі
LearningApps
ДК экраны


Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ
2 минут

Жеке, жұптық, топтық жұмыс.




15 минут
10минут



Жаңа сабақ:
Wordwall қосымшасы арқылы жұпқа ,топқа бөлу
"Ойлан жұптас бөліс" әдісі арқылы
 1-топ:
Моторлы қайықтың меншікті жылдамдығы 16 км/сағ. Оның өзен ағысы бойымен жылдамдығы өзен ағысына қарсы жылдамдығынан 6 км/сағ-ка артық. Өзен ағысының жылдамдығын табыңдар.
Шешуі. Моторлы қайықтың өзен ағысы бойымен жылдамдығы (16 + х) км/сағ ,өзен ағысына қарсы жылдамдығы (16 - х) км/сағ-ка тең.Есептің шарты бойынша (16 + х) - (16 - х) = 6 теңдеуі шығады. 
Сонда, 16 + х - 16 + х = 6 немесе 2х = 6 немесе х = 3.
өзен ағысының жылдамдығы 3 км/сағ.
2-топ:
Кітапханада ағылшын, француз және неміс тілінде кітаптар бар. Ағылшын тіліндегі кітаптар барлық шет тіліндегі кітаптардың 40% - ін, француз тіліндегілер ағылшын тіліндегінің 75% құрайды, ал қалған 210 кітап – неміс тіліндегілер. Кітапханада шет тілінде неше кітап бар?


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет