Пәні:
|
Қазақстан тарихы
|
Бөлім:
|
2.Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Қыдырбай Е.
|
Күні:
|
29.12.21ж.
|
Сынып: 11
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
11.2.2.1 көші-қон саясатының ерекшеліктерін анықтау үшін "көші-қон", "эмиграция", "иммиграция", "репатриант", "диаспора", "ирридента" ұғымдарын пайдалану;
|
Сабақтың мақсаты
|
Қазақстан Республикасының көші-қон саясатына баға беру
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Б Оқушыларға өткен сабақты сұрап болғаннан кейін, жаңа тақырыпқа шығамыз. Жаңа тақырыпты таныстырып, оқу және сабақтың мақсаттарымен таныстырамыз.
Тақырыпқа қатысты терминдерге түсінік беріледі.
Сабақтың мазмұнына қатысты мағлұматтар береміз.
Қ Бұл оқу үдерісінде оқушылар бойынаАзаматтық жауапкершілік атты мемлекет құндылығы дарытылады.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
|
мадақтау
|
https://www.youtube.com/watch?v=7iKHTEcWTUE
Қазақстандағы халықтың көші-қоны
Телеканал Хабар 24
|
Жаңа білім
|
МТақырыпқа қатысты Қазақстандағы халықтың көші-қонына қатысты бейнебаян көрсетіледі. Оқушылар бейнебаянды көріп болғаннан кейін ауызша кері байланыс сұралады. Оқушылардың берген жауаптарына мұғалімнің тарапынан кері байланыс беріліп отырылады.
.
Бұл оқу үдерісінде оқушылар бойынаАзаматтық жауапкершілік және Құрмет атты мемлекет құндылықтары дарытылады
М «Санамақ» әдісі арқылы 2 немесе 3 топқа бөлсеңіз болады. Әр топқа жұмыс жасауы үшін арнайы қағаздар беріледі
Әр белгіленген уақыттан соң қорғайды
Қазақстандық заңнаманың және мемлекеттік бағдарламалардың негізінде көші-қон саясатына PEST-талдау жасайды.
Кемінде 3 аргументтен келтіреді.
«P» (Саясат) - саясат
«E» (экономика) - экономика
«S» (қоғам) - қоғам, әлеуметтік қатынастар
«T» (технологиясы) - технологиялық аспектілері
Бұл оқу үдерісінде оқушылар бойынаҚұрмет, Азаматтық жауапкершілік, Еңбек және шығармашылық атты мемлекет құндылықтары дарытылады
|
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Дескриптор:
Қазақстанның көші-қонның қаншалықты жүріп жатқанын біліп, оған түсінік бере алады
Дескриптор:
Қазақстандағы көші-қонның саяси жағдайдағы рөлін қарастыра алады
Көші-қонның Қазақстанның экономикасына тигізетін ықпалын көрсете алады
Қазақстандағы көші-қонның әлеуметтік жағдайына тигізетін әсерін көрсете алады
Қазақстандағы көші-қонның технологиялық жағынан тигізетін әсерін көрсете алады
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Оқушылар жауабын мұқият тыңдалып, ауызша кері байланыс беріліп отырылады
«Жұлдызшалар»
|
Қазақстан тарихы порталы: https://e-history.kz/kz/publications/view/2455
Көші-қон саясаты: сан мен сапа
Абай.кз ақпараттық порталы
Көші-қон мен демография: маңызы мен мәселесі
https://abai.kz/post/73064
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма
Төмендегі тақырыпқа 150-200 сөйлемнен кем емес эссе жазу
Тақырып: «Қазақстанның әлеуетін арттырудағы көші-қонның әсері қандай?»
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
|
«Ең үздік жауап»
|
Ақпараттық карточка
|
Кері байланыс
|
Жалғастырыңыз:
Маған ... қызықты болды
Маған ... бұл болашақта қажет болады
Бұл ... қиындық туғызды
Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды
|
А4, конспект
|