Б. Момышұлы атындағы Алматы Республикалық «Жас Ұлан» мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі, гуманитарлық ғылымдар магистрі



бет1/3
Дата01.12.2016
өлшемі2,12 Mb.
#2963
түріСабақ
  1   2   3
Б.Момышұлы атындағы Алматы Республикалық

«Жас Ұлан» мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні

мұғалімі, гуманитарлық ғылымдар магистрі

Қалниязова Айнұр Қадырқызы



Уақыты:

14.12.2015

Сынып

11 Г


Пәні

Қазақ әдебиеті


Пән мұғалімі

Қалниязова Айнұр Қадырқызы


Сабақ тақырыбы

«Ғабит Мүсірепов - қаламы қарымды қаламгер»

Ғ.Мүсірепов өмірі, шығармашылығы туралы


Мақсаты

Ғ.Мүсірепов өмір жолы мен шығармашылығымен танысады, ақпарат көздерін жинақтайды, шығармаларын талдайды


Күтілетін нәтиже

  • Ұландар Ғ.Мүсірепов туралы мәліметпен танысады;

  • Ғ.Мүсірепов пен С.Мұқанов мұражайынан естеліктермен сыр шертіседі;

  • Шығармаларын талдай біледі

Сабақ әдісі:

түсіндіру, сұрақ-жауап, пікір таластыру, іздену, әңгімелеу;


Сабақ түрі

Жаңа сабақ, саяхат сабақ


Тапсырма көздері

Тарихи тұлғаны танып білу, ойталғау жазу


Пәнаралық байланыс

Тарих, орыс тілі

Қолданылатын көрнекілік

газет, журналдар, көркем шығарма, постер, А4


Табыс критерийі

Мұғалім мен оқушы арасында тығыз байланыс орнайды,

Шығармашылықпен жұмыс жасауға ұмтылады.



Сабақ кезеңі

уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Қажетті ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(2 мин)

Сәлемдесу;

Оқушылардың назарын сабаққа аударту




Оқулықпен, дәптермен жұмыс жасау, топқа бөліну

қосымша көркем әдебиеттер, газет

Үй тапсырмасын сұрау (6 мин)

Вен диаграммасы

(3 мин)

«Мен айтайын, сіз жалғастырыңыз»

1, 2 топ

3, 4 топ

1.«Сұлушаш» роман-поэмасы туралы түсінік беру

-Поэма қай жылдары жазылған?

- поэма неше бөлімнен тұрады?

-поэманың негізгі кейіпкерлерін атаңыздар




1. «Ботагөз» романы бойынша түсінік беру

- Романның негізгі кейіпкерлерін атаңыздар.

- Ботагөз роман соңында қандай мақсатына жетеді?

- Ботагөздің прообраздары кімдер?



«Ботагөз» романы

«Сұлушаш» поэмасы

Сұлушаш пен Ботагөзді салыстыру

Вен диаграммасы бойынша Сұлушаш пен Ботагөздің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазып шығу

Сызба арқылы жазушының қаламгерлік қырын ашу


Сұраққа жауап.

Оқушылар бір-бірін бағалайды.



Оқулық

Жаңа сабаққа дайындық

(5 мин)

«Миға шабуыл» статегиясы –

Ып оқушылары, ұландармен бірге 11 сС.Мұқанов пен Ғ.Мүсірепов мұражайына барып, саяхат жасапп қайттық. Сол мұражайдан естелік ретінде С.Мұқанов пен Ғ.Мұсірепов мұражайларындағы фото-күнделік бойынша интерактивті тақта арқылы виртуальды саяхат жасау.



Каталог: uploads -> doc -> 0614
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0614 -> Сабақта қолданылатын көрнекті құралдар: интерактивті тақта, компьютер, оқулық, кеспе қағаздары. Сабақ барысы
0614 -> Ж «Жай бөлшектерді қосу»
0614 -> Сабақтың барысы Мұғалімнің рөлі Оқушы белсенділігі Сергіту сәті үй тапсырмасын сұраймын
0614 -> Сабақ Менің отбасым. Мектеп: №4 ом тайынша қаласы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет