Бөлім: Бүтін көрсеткішті дәреже Педагогтің аты-жөні



Дата10.10.2024
өлшемі135,89 Kb.
#206081
түріСабақ
Байланысты:
7-с алгебра 25.09


Бөлім:

Бүтін көрсеткішті дәреже

Педагогтің аты-жөні:

Оразбаева П.М.

Күні:

25.09.2024

Сынып: 7

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Санның стандарт түрі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.1.1.1 сандарды стандарт түрде жазу;
7.1.2.8 стандарт түрде жазылған санның мәнді бөлігін және ретін табу;

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларда санды стандарт түрге келтіру ережесін пайдалана отырып есептер шығару дағдысын қалыптастыру

Сабақтың құндылығы

әділдік және жауапкершілік

Сабақ барысы:

Уақыты/
кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-
тыру кезеңі


5мин

Сәлемдесу;
Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату;
Оқушыларды түгелдеу;
Сабақтың мақсатымен таныстыру

Мұғаліммен сәлемдесу;
Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру;
Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну

Ауызша бағалауды қоданамын
«Өте жақсы»
«Жарайсың»

Тақта;
Оқулық;



Сабақтың
басы


10 минут

апта дәйексөзі: Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы.(Абай)
Жаңа тақырыпты түсіндіреді; мысалдар көрсетеді
Өте үлкен сaндaрды жaзу үшiн 10 сaнының дәрежесi қолдaнылaды. Жерден Күнге дейiнгi қaшықтaқ шaмaмен 150 млн км, ол
к м түрiнде жaзылaды.
Кез келген 10-нaн үлкен сaнды түрiнде жaзуғa болaды, мұндaғы және п нaтурaл сaн.
Сaнды осылaй жaзу сaнның стандaрт түрi деп aтaлaды.



Оқушылар мұғалімді тыңдайды; сұрақтарына жауап береді, мысалдар келтіреді
Сұрақтарға жауап береді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады



Мактау мадақтау арқылы бағалау:
Жарайсың!
Өте жақсы!
Жақсы!
Керемет!

Тақта;
Слайд;
Оқулық
7-сынып, Алгебра, авторы Шыныбеков Ә.Н..-Алматы,Атамұра 2017

Сабақтың
ортасы


25минут



2-тапсырма
Сандарды стандарт түрде жазыңыз: 0,52;401;60,756;0,00123


Жауабы:

Дескриптор:Білім алушы


- бірмүшелерді анықтайды;
- бірмүшелерді стандартты түрде жазады;

«Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі

Тақта;
Слайд;
Оқулық
7-сынып, Алгебра, авторы Шыныбеков Ә.Н..-Алматы,Атамұра 2017




1 Санды стандарт түрде жазыңдар. 3 200 000
А) 3,2*105 В) 32 С) 32*105 Д) 105

2. Берілген санды көрсеткіші 1-ден өзгеше болатын қандай да бір санның дәрежесі түріне келтіріңдер. 8100


А)900 В)92 С)310 Д)902
3. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000
А) 4 *106 В) 14 *106 С) 104 Д)10*4
4. Стандарт түрінде жазындар: -3х2ах32
А) -6ах В) -6ах С) -6ах5 Д)-6


ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты

Слайд
Тақта
Бор

Кітап
Дәптер






Жұппен жұмыс
1. Келесі сандар туралы олар стандартты түрде жазылған деп айтуға бола мА?
; ; .
2. стандарт түрде жазыңыз:
350, 72000 ,
0, 026, 0, 00000905.
Топтық жұмыс
Стандартты түрде сандарды жазыңыз:
а) оттегі атомының массасы 0, 000 000 000 000 000 000 000 02662 г;
б) сабын көпіршігі пленкасының қалыңдығы 0,000 000 06 см;
в) су молекуласының диаметрі 0,000 000 03 см;
г) Андромеда тұмандығына дейінгі қашықтық 95,000,000,000,000,000,000 км;
д) адам шашының қалыңдығы 0,00007 м;
е) күннің массасы 1 983 000 000 000 000 000 000 000 000 000 кг

. 2 топқа арналған Өзіндік жұмыс - планеталарды күн сәулесінен алыстату ретімен орналастырыңыз. Жауабын дәптерге жазыңыз.

































































Бағалау
Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды.
Мұғалім оқушылар жұмысын бақылап, оларға кері байланыс береді.

Слайд
Тақта
Бор

Кітап
Дәптер






Амалды орындаңыз
1.:
а) (3,5 · 10-7) · (3 · 10-5 )= (3,5 · 3) · (10-7 · 10-5) = 10,5 · 10-12 = 1,05 · 10 · 10-12 =1,05 · 10-11.
б) .
№2
Берілген Сан үшін оны стандартты түрде жазуды таңдап таңдалған жауапқа сәйкес әріпті дәптерге жазыңыз:



1. 480







2. 0,0013







3. 0,000008







4. 2 610 000







5. 17 000 000










Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды.

Слайд
Тақта
Бор

Кітап
Дәптер



Сабақтың
соңы
5
минут

Қорытындылау.
Рефлексия.
Тіркесті толықтырыңыз:
«Бүгін мен сабақта ... білдім»
«Бүгін мен сабақта ... үйрендім»
«Бүгін мен сабақта ... таныстым»
«Бүгін мен сабақта ... қайталадым»
«Бүгін мен сабақта ... бекіттім»
Үй тапсырмасын беремін

Сабақты қорытындылау:
Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын.
1.Сабақтың мақсаты қандай болды?
2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек?
3.Нені түсінбедіңдер?
Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу:
- тақырып бойынша не білемін?
- тағы не білгім келеді?
- не істей аламын?
Үйге тапсырма:

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
1-10 баллдық жүйеде бағаланады.



Бағалау парақтары;
оқулық;

Оқушы жетістігін бағалау
«2» - міндетті деңгейдің тапсырмаларын орындамағанда;
«3» - І деңгей тапсырмасын толық орындағанда;
«4» - І-ІІ деңгей тапсырмасын толық орындағанда;
«5» - І-ІІ деңгей тапсырмасын толық орындағанда, ІІІ деңгей тапсырмасының 50%- дан артық.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет