Жоспар: І. Кіріспе Халықтық педагогикасының мақсаты мен міндеттері



Дата01.06.2017
өлшемі7,97 Kb.
#17380
түріСабақ
  • БАЯНДАМА
  • Жоспар:
  • І. Кіріспе
  • Халықтық педагогикасының мақсаты мен міндеттері
  • ІІІ.Қорытынды:
  • ІІ.Негізгі бөлім:
  • Халықтық педагогикасының бір саласы – ұлттық ойындар
  • Халық педагогикасын сабақта қолдану арқылы оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыру.
  • Халық педагогикасын дамыта отырып,әртүрлі жағдаяттарда, әртүрлі қоғамдық ортада өзін-өзі көрсете білуге бейімдеу.
  • Мақсатым:
  • Өз бетінше жұмыс жасау арқылы өз білімін жетілдіруге бағыт-бағдар беру.
  • Міндеттерім:
  • Тасада қалып бара жатқан дәстүрлерімізді қайта жандандыру
  • Халқымыздың асыл қазынасын тиімді пайдалану, салт-дәстүрі мен мәдениетін құрметтеу
  • Болжамы
  • Сабақ барысында халықтық педагогика элементтерін ұтымды пайдалансақ, оқушының пәнге деген қызығушылығының артатынына, ұлтжанды, елін шексіз сүйетін азаматтар өсіретінімізге көз жеткізе аламыз.
  • Ұлттық ойындар
  • Сабақтың басында –
  • өткен сабақты еске
  • түсіреді
  • Сабақтың ортасында –
  • көңіл-күйін сергітеді, ерік-
  • жігерін дамытады, сабаққа
  • ынтасын арттырады
  • Сабақтың соңында –
  • тақырыпты бекітеді,
  • алған білімін жинақтайды
  • Түрлері
  • Математикалық сиқырлар
  • Жұмбақтар
  • “Ойлан, тап” отауы
  • Ертегі есептер
  • Санамақтар
  • Жаңылтпаштар
  • Мақал-мәтелдер
  • “Тоғызқұмалақ”
  • ойыны
  • ОЙЫНДАР
  • “Бәйге” ойыны үш қатарда отырған оқушыларға бірдей тапсырмалар беріледі, қай топ бұрын және дұрыс орындаса, сол топ жеңімпаз атанады.
  • «Сақина салу» партада қатар отырған екі оқушының біреуі қолына түскен сақинаны қасындағы оқушыға сездірмей тапсырманың шешууін тез айтуы керек
  • «Асық ату”ойыны. Екі-екі оқушыдан шығып, асық лақтырып, асықтарының шік не бүк түсуіне орай тапсырмаларды кезек-кезек орындайды. Тапсырмалардың түгел және дұрыс орындалуына қарай жеңімпаз аталады.
  • «Арқан тарту» ойыны.
  • Тақтада жіпке ілінеген тапсырмаларды кезек-кезек шығып орындайды. Әр шығарған есепке сәйкес жіпті өз тобына қарай тартып отырады. Қай тоқа жіптің көп бөлігі жетсе, сол топ жеңімпаз атанады.
  • «Қыз қуу» ойыны. Тақтаға бір ұл, бір қыз шығып тездетіп есеп шығарады. Егер ұл бала бұрын шығарса, қызды қуып жеткені болып
  • есептеледі. Ал қалып қойса, қыздың сұрағына жауап береді.
  • Қорытынды
  • .
  • Ұлттық ойындар – балалардың негізгі іс-әрекеттерінің бір түрі.
  • Бала өмірі ойынға байланысты. Бала ойынсыз өсіп өркендей алмайды. Бұл – өмірдің заңдылығы.
  • Халық педагогикасы тағылымдарын
  • сабақтарда қолдану оның білімдік
  • және тәрбиелік мақсаттарын жүзеге
  • асыруға септігін тигізеді
  • Зерттеу тиімділігі
  • Қазақ халқының ұрпақ тәрбиелеудегі өмір салт-дәстүрінен, көрініс бере отырып оқытқан тиімді.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет