Оқулық, стикерлер, А4 қағазы, фломастерлер Сабақ кезең дері Жоспар мазмұны Уақыт



бет1/4
Дата05.06.2017
өлшемі449,68 Kb.
#17948
түріОқулық
  1   2   3   4
Қазақ тілі. 6-сынып «___»________ 2015 жыл

Тақырыбы:

Есімдіктер туралы түсінік

Мақсаты:

а) Есімдік туралы алғашқы түсінігін қалыптастыру;

ә) Есімдіктерді сөйлем ішінде таба білу;



б) Сөздік қолданыста пайдалана білу.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар есімдіктің есім сөздердің орнына жұмсалатынын, олардың жеті түрі болатынын біледі; есімдіктерді сөйлем ішінде таба алады.

Ресурстар:

Оқулық, стикерлер, А4 қағазы, фломастерлер

Сабақ кезең дері

Жоспар мазмұны

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Проблеманы айқындау

Ұйымдасты ру

3 мин

Оқушылармен сәлемдеседі, ҚР Әнұранын орындауды сұрайды

ҚР Әнұранын хормен шырқайды

Тамаша!

Үй тапсырма сын сұрау

6 мин

Қайталауға арналған жаттығуларды тексереді

Орындаған жаттығуларын көрсетеді, қосымша сұрақтарға жауап береді.

Стикерлер, жарайсың дар, жақсы!

Білімді жан-жақты тексеру

3 мин

Өткен сөз таптарына қатысты сұрақтар қояды, сол арқылы жаңа тақырыпты айқындайды

Қойылған сұрақтарға толық жауап береді, мысалдармен дәлелдейді

Бәрекелді!

Проблеманы шешу

Топқа бөлу

2 мин

Оқушыларды бойына қарай 5 топқа бөледі

Бойына қарай 5 топқа бөлініп отырады

Өте тамаша!

Топтық жұмыс

10 мин

Есімдік туралы оқулықтан оқуды тапсырады

Оқулықтан есімдік туралы оқиды

Жарайсың дар!

«Ыстық орындық»

4 мин

Түсінгендері бойынша сұрақ қоюын сұрайды

Тақырып бойынша «Ыстық орындыққа» шыққан оқушыға сұрақ қояды, ол жауап береді

Өте жақсы жауап бердің!

Проблеманы шешуді қолдану

Жаттығу орындау

10 мин

192-жаттығу (Мәтінді мәнерлеп оқу, есімдіктердің қай сөздердің орнына жұмсалып тұрғанын айту). Оқушыларға бір-бір сөйлемнен оқытқызады, тапсырма шартын орындатады. Қателескендері болса бірлесіп түзетуді ұйымдастырады

Мәтінді мәнерлеп оқып, есімдіктердің қай сөздің орнына жұмсалып тұрғанын айтады.

Белсенділік танытқан оқушылар ды мадақтап отырамын


Білімді тексеру

2 мин

Блиц-сұрақтар қояды

Оқушылар жылдам жауап береді

Керемет!

Үйге тапсырма беру

2 мин

Есімдіктер қатысқан мақал-мәтелдерді тауып, жазып келу






І топ




ІІ топ




ІІІ топ




ІV топ




V топ




VІ топ




1





































2





































3





































4





































5







































Қазақ тілі. 6-сынып «___»________ 2015 жыл

Тақырыбы:

Жіктеу есімдігі. Сілтеу есімдігі.

Мақсаты:

а) жіктеу, сілтеу есімдіктерінің ерекшеліктерін білу;

ә) жіктеу, сілтеу есімдіктерді сөйлем ішінде табу, оларды түрлендіре білу;



б) жазба, сөйлеу тілін молайту.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар жіктеу, сілтеу есімдіктерінің ерекшеліктерін біле отырып, оларды бір-бірінен ажыратады, сөйлем ішінде таба алады, түрлендіре алады.

Ресурстар:

Оқулық, стикерлер, А4 қағазы, маркерлер

Сабақ кезең дері

Жоспар мазмұны

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Проблеманы айқындау

Ұйымдасты ру

2 мин

Жайлы психологиялық ахуал орнату үшін тренинг өткізеді

Оқушылар бір-біріне жағымды сөздермен тілек білдіреді

Тамаша!

Үй тапсырма сын сұрау

6 мин

Есімдіктер қатысқан мақал-мәтелдерді тауып, жазып келу

Үй тапсырмасын оқиды, бір-бірін тыңдап отырады

Стикерлер, жарайсың дар, жақсы!

Білімді жан-жақты тексеру

3 мин

Есімдіктерге, олардың түрлеріне қатысты сұрақтар қояды, сол арқылы жаңа тақырыпты айқындайды

Қойылған сұрақтарға толық жауап береді, мысалдармен дәлелдейді

Бәрекелді!

Проблеманы шешу

Жеке жұмыс

2 мин

Жіктеу, сілтеу есімдіктері туралы теориямен таныстыру

І нұсқадағылар жіктеу, ІІ нұсқадағылар сілтеу есімдіктерін оқиды

Тамаша!

Жұптық жұмыс

4 мин

Бір-біріне түсінгендерін баяндауын сұрайды

Түсінгендері бойынша әр жұп бір-біріне түсіндіреді

Жарайсың дар!

Тақтамен жұмыс

6 мин

Екі оқушыны шығарып, жіктеу, сілтеу есімдіктері туралы айтқызады

Қалауы бойынша тақтаға шығып, бүкіл сыныпқа түсіндіреді

Өте жақсы! Керемет!

2 мин

Қосымша сұрақтар қояды

Сұрақтарға жауап береді

Стикерлер

Проблеманы шешуді қолдану

Жаттығу орындау

4 мин

193-жаттығу (Сөйлемді оқып, жіктеу есімдігін табу)

Ауызша орындайды

Жақсы

6 мин

194-жаттығу (Мәтінге ат қою. Жіктеу есімдіктерін теріп жақып, қай септікте тұрғанын көрсету) Тақтаға 2 абзацқа 2 оқушыны шығарады

Оқушылар жаттығуды дәптерлеріне орындайды. Болған соң, тақтадағы жазбалармен өздерінің жұмыстарын салыстырады, қателерін түзетеді

Белсенділік танытқан оқушылар ды мадақтап отырамын

7 мин

195-жаттығу (Көшіріп жазып, есімдіктердің астын сызу, қай септікте тұрғанын айту)

Дәптерлерінде орындайды. Кезекпен бір-бір сөйлемнен оқиды, дәлелдейді.

Бәрекелді! Жарайсың!

Тамаша!


Білімді тексеру

2 мин

БББ тәсілі бойынша жазғызады

БББ тәсілі бойынша өз ойларын жазады

Керемет!

Үйге тапсырма беру

1 мин

196-жаттығу (Мәтіннен жіктеу, сілтеу есімдіктерін тауып, қай септікте тұрғанын ажырату)




Рефлексия:

Қазақ тілі. 6-сынып «___»________ 2015 жыл

Тақырыбы:

Сұрау есімдігі. Өздік есімдігі.

Мақсаты:

а) сұрау, өздік есімдіктерінің ерекшеліктерін білу;

ә) сұрау, өздік есімдіктерін сөйлем ішінен табу, оларды түрлендіре білу;



б) жазба, сөйлеу тілін байыту.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар сұрау, өздік есімдіктерінің ерекшеліктерін біле отырып, оларды бір-бірінен ажыратады, сөйлем ішінде таба алады, түрлендіре алады.

Ресурстар:

Оқулық, стикерлер, А4 қағазы, маркерлер

Сабақ кезең дері

Жоспар мазмұны

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Проблеманы айқындау

Ұйымдасты ру: «Шаттық шеңбері»

2 мин

Оқушылады шеңбер құру арқылы тұрғызады. Амандасады

Оқушылар шеңбер құрып тұрады

Тамаша!

Үй тапсырма сын сұрау

6 мин

196-жаттығу (Мәтіннен жіктеу, сілтеу есімдіктерін тауып, қай септікте тұрғанын ажырату)

Үй тапсырмасын оқиды, бір-бірін тыңдап отырады, толықтырады, қателерін түзетеді

Стикерлер, жарайсың дар, жақсы!

Білімді жан-жақты тексеру

3 мин

Есімдіктерге, олардың түрлеріне қатысты сұрақтар қояды, сол арқылы жаңа тақырыпты айқындайды

Қойылған сұрақтарға толық жауап береді, мысалдармен дәлелдейді

Бәрекелді!

Проблеманы шешу

Жеке жұмыс

2 мин

Сұрау, өздік есімдіктері туралы теориямен таныстыру

І нұсқадағылар сұрау, ІІ нұсқадағылар өздік есімдіктерін оқиды

Тамаша!

Жұптық жұмыс

4 мин

Бір-біріне түсінгендерін баяндауын сұрайды

Түсінгендері бойынша әр жұп бір-біріне түсіндіреді

Жарайсың дар!

Тақтамен жұмыс

6 мин

Екі оқушыны шығарып, сұрау, өздік есімдіктері туралы айтқызады

Қалауы бойынша тақтаға шығып, бүкіл сыныпқа түсіндіреді

Өте жақсы! Керемет!

2 мин

Қосымша сұрақтар қояды

Сұрақтарға жауап береді

Стикерлер

Проблеманы шешуді қолдану

Жаттығу орындау

2 мин

197-жаттығу (Сөйлемді оқып, сұрау есімдігін табу)

Ауызша орындайды

Жақсы

12 мин

198-жаттығу (Мақал-мәтелдерден өздік есімдігін тауып, тұлғасына қарай талдау) Тақтаға кезекпен 6 оқушыны шығарады

Оқушылар жаттығуды дәптерлеріне орындайды. Болған соң, тақтадағы жазбалармен өздерінің жұмыстарын салыстырады, қателерін түзетеді

Белсенділік танытқан оқушылар ды мадақтап отырамын

Білімді тексеру

5 мин

БҮБ кестесін толтыртады

Кестені толтырады, 2-3 кесте оқылады

Керемет!

Үйге тапсырма беру

1 мин

199-жаттығу (Мәтіннен өздік есімдігін тауып, қай сөзбен тіркесіп тұрғанын айту.Қосымшалардың түрлерін ажырату)




Рефлексия:


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет