Пән Әдебиеттік оқу



Дата25.08.2017
өлшемі54,82 Kb.
#27343
түріСабақ
САБАҚ ЖОСПАРЫ


Пән

Әдебиеттік оқу


Сынып

3 «Ә »

Уақыты

17.10.14

Тақырыбы

М.Мақатаев Үш бақытым

Мақсаты


Өлеңді түсініп оқып, ақынның айтайын деген ойы арқылы сезімдерін ашу;

Өлең мазмұны мен идеясын ашуға мүмкіндік беру. Ұлттық, адами құндылықтар туралы оқушыларға ой салу;



Міндеттері

  • Оқушылардың көркем шығарманы талдау дағдыларын, көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түсу;

  • Оқушыларға сөйлеу өнерінің құдыретін таныту.

Күтілетін нәтиже

  • Топтық жұмыс арқылы оқушылар өзіндік ізденіске бағытталады, шығармашылықпен жұмыс істеу дағдылары артады;

  • Оқушылар көркем шығарманы талдау дағдыларын, көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түседі;

  • Оқушылар сөйлеу өнерінің құдыретін білетін болады;

  • әр оқушы өз-өзіне баға береді, өзіндік пайымын жасайды, тәрбиелік, тағылымдық мәнін ұғынады.

Көрнекіліктері

Автордың портреті, кітаптары, ақынның туған жерінің табиғатынан бейнефильм.

Түйін сөз


  • қоршаған ортаға көзқарас: қорқыныш, үрей, батырлық, аңқаулық, залымдық, ақылдылық


САБАҚТЫҢ ӨТУ БАРЫСЫ


Сабақ кезеңдері, модуль

Мұғалімнің әрекеті

Тапсырма мазмұны

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

І Кіріспе

(оқу бағдарламасын анықтау: балалар нені оқып-үйренеді және сабақта жоспарланған жұмыс формаларының нәтижесінде қандай әрекеттерді игереді)


Модуль: жаңа әдіс-тәсілдер

Әдісі: топқа бөлу тренингі

Уақыты: 3мин

Модуль: Бағалау

Әдісі: өзара бағалау


Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа қатысуын қадағалау.

Бүгінгі сабақтың мақсат, міндеттерін қою.





«Сөздерді топтастыру» ойыны арқылы оқушылар 4 топқа бөлінеді.

Алдын-ала бағалау парақтары ұсынылады.

Оқушылар өзара бағалау әдісімен жұмыстанады.


Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа ден қояды.
Топқа бөлінеді, топ

ережелерін бекітеді.







Оқу құралдары

Интер. тақта, оқулық, дәптер





СТО

1.Қызығушылықты ояту

Өлеңде автордың өз сезімін ажырату

Үш бақытым

Ой қозғау

Жоспар құру


  • өлеңнің соңғы пікір туралы ойды жазу

Оқушы жауабын бақылап ,бағалау

М. Мақатаевтың портреті, өмір баянымен таныстыру

2. Мағынаны тану

АКТ

Алынған мәліметтерден қысқаша хронологияны дәптерге «Өзіме керек жазу» айдарымен түртіп алу.

«Есіңе сақта» дерегі

-Жоспар шешу.

Өлеңмен жұмыс

Тарауға арналған сурет бойынша әңгімелеу




«Есте сақта» дерегімен фильмнен кейін есімізде не қалғанын дереу тезис түрінде қағаз бетіне (дәптеріне) түсіріп алу.

Топта ой бөлісу.










3. Оқулықпен жұмыс

Жаңа сабақпен таныстыру.

. Жоспардағы сұрақтар ойланатындай, өлеңдіі қайта қарап шығуға мәжбүрленетіндей болғаны абзал.



Өлеңде мазмұны бойынша сұрақтар арқылы сабақ мақсатындағы идеялық құндылық талданып, оқушыда басты түсінік қалыптасады. Ол өзінің Отанын,тілін, халқын, елін мақтан етеді.

Өлеңнің мәтіні бойынша кестені толтырады.



Өлеңді мәнерлеп, әуезді оқығаннан алған әсерлерімен бөліседі.

Сұрақтарға толық жауап береді. Балалар өлеңды мазмұндайды.

Өлең желісі бойынша топтар бір-біріне жоспар құрастырады.

Топтардың құрастырған жоспарларын алмасып толықтырады.









Сергіту сәті




Сергіту сәтіне «4 қадам алға» өлеңінің әуенін пайдалану.










4. Ойтолғау.

«Сыр сандық» стратегиясы

Әр топқа өз бетінше берілген тапсырма бойынша мәтін, өлең құрастыруды тапсырады. Оқушыларды шығармашылықпен жұмыс істеуге баулиды. Оқушылардың жұмыстарын қадағалайды, жетекшілік жасайды.

Топтық жұмысқа даярланады.

Әр топ өздеріне берілген тапсырмалармен жұмыстанады, бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір оқушы көрсетеді.



І топ: Ақынға хат жазу

ІІ топ:Туған елім-туған жерім( әңгіме жазу)

ІІІ топ:Мақалдарды толықтыру

ІҮ топ: Ақынға сипаттама жазу









ІҮ Сабақты қорытындылау

(оқушылардың оқып-үйренгендерінің нәтижесін бағалау)



Бүгінгі сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау, үйге тапсырма беріледі.

Уақыты: 5 минут

Әр топ оқушыларын өзара бағалау парағы арқылы бағалату. (қалыптастырушы баға)

«Бүгінгі сабақтан алған әсерім...» рефлексия жазу

Үйге тапсырма 55 бет оқуға, Бақыт5 жолды өлең жазуға

Оқу құралдары

Кері байланыс

(оқушылар рефлексиясы)



Бүгін мен не үйрендім?

Маған не ұнады/ұнамады?



Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің...


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет