Бөлім:
|
Веб-жобалау
|
Педагогтің аты - жөні:
|
Таыбекова Гульжан Калыковна
|
Күні:
|
10.02.22 ж.
|
Сынып:10 ә
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
§20. Веб-беттегі мультимедия
|
Осы сабақта қол жеткі-зілетін оқу мақсаттары
|
10.2.3.2 мультимедианы веб-бетте орналастыру (дыбыс және бейне)
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлықоқушы:
|
веб-сайттыжасауда мультимедияны пайдаланады;
|
Көпшілік оқушы:
|
веб-сайтты жасауда дыбыс және бейне форматтарын пайдаланудың ерекшеліктерін біледі;
|
Кейбір оқушы:
|
веб-сайтты жасауда мультимедияны пайдалананады және анимация жасайды;
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:веб-беттемультимедианы(дыбысжәнебейне)орналастыра алады;
Пәндік лексика және терминология:
Мультимедиа, веб – бет, анимация, плагин, контент / мәнмәтін;
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
Мультимедиа-бұл ... Мен өз веб-беттерімен .... орналастырдым
Мен файлдарды алмастыру үшін осындай ... пайдаланылатын білемін
|
Құндылықтарға баулу
|
Құндылықтарға баулу топтық, жұптық жұмыстарға бағытталаған тапсырмалар мен бағалау арқылы іске асырылады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жосп. кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
3 минут
|
Ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Жүректен жүрекке» тренингін ұйымдастыру.
Оқушыларды түрлі түсті картон қағаздар арқылы 3топқа бөлу.
1 топ –Мультимедиа, 2 топ – Дыбыс , 3 топ - Бейне
Үй тапсырмасын еске түсіру. Оқушыларға арналған сұрақтар:
Сайтмазмұныдеген не?
Мазмұн түрлеріне не жатады?
Мазмұндықалайтолтырамыз?
|
Оқушылар сәлемдеседі
Топтарға бірігеді
Өткен сабақты топта талқылайды
|
ҚБ:Ауызша мадақтау,ынталандыру
|
тақта
|
Сабақтың ортасы
15 минут
|
«Миғашабуыл» әдісі
Веб-бетте мультимедиа элементтерін қолданудың ма- ңыздылығынеде?
Дыбыс, бейне, кескін файлдарының форматтары мен олардың ерекшеліктерін білу қаншалықтымаңызды?
Веб-бетте анимациялық файлдарды қолдану қажеттілігі неде?
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Оқушылар кітаптағы тақырыпты жұптасып талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.
|
Сабақ материалын талқылайды, мазмұнын түсінеді
«Түртіп алу» әдісі арқылы
Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.
Оқушылар берілген тақырыпты оқиды және сұрақтар қойып ойласады
|
|