САБАҚ: № 55-56
Бөлшектеу туралы түсінік
|
Мектеп: «Үшарал орта
мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» к м м
|
Тексерілді:
|
Күні: 3-5.04
|
Оқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.
|
СЫНЫП: 9 сынып
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға бөлшектеу туралы түсінік бере отрып сызуды оқуға үйрету
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
• сызбаларды оқи алады
|
Көпшілік оқушылар:
• сызбаны оқи біледі
|
Кейбір оқушылар:
• қималарды ойша қиып елестетіп бейнелейді, дәлелдейді.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: өлшем түсіріп сызады
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: контур, қиюшы жызықтық
|
Диалог құруға арналған тапсырмалар: Жаңа сабақты түсінуде, ертегіні мазмұндап айтады, талқылайды, қорғайды.
|
Сабақтың критерийлері
|
Психологиялық ахуал, ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасы
Жаңа сабақ
Жаңа сабақ кіріспе
Сабақты қорытындылау
|
Алдыңғы оқу
|
Матрицалармен жұмыс
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің арманым» бір- бір арманын айтқызу
Үйге берілген шығармашылық жұмысты тексеру
«Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткенді пысықтау.
|
Ынтымақтастық атмосфера
Фасоль салынған қапшық
|
Ортасы
|
Жаңа сабаққа кіріспе
тапсырма: «Оқулықпен жұмыс».
Бөлшектеу – бұйымды құрастыру сызбасы бойынша ойша бөлек тетікбөлшектерге бөліп, сызбаларын сызу.
Бөлшектеуге арналған ережемен танысу
2 –тапсырма: ІІ – топқа Жаңа сабақ «Ойланып жауап бер!»
6.10-сурет. Жоғарыда берілген тәртіпті ұстанып құрастыру сызбаларын оқыңдар
6.11 - сурет. Домкрат. Берілген тәртіппен сызбаны оқып, сұрақтарға жауап беріңдер.
тапсырма: Жеке жұмыс : А4 пішіміне сызба сызу және оқу
Аяқтаған жұмыстарын ортаға шығып көрсетіп, қорғау. Бір – бірін бағалау.
|
9 сынып оқулығы
А4 пішімі қарындаш, сызғыш, өшіргіш
|
Соңы
|
Рефлексия: Екі жұлдыз, бір тілек
|
Скоч қайшы
|
Үйге тапсырма
|
6.5 оқу 79-81 бет
|
|
Бағалау критерийлері
|
Дескриптор
|
Пән аралық байланыс
|
Басы: Психологиялық ахуал. Топқа бөлу. Сабаққа даярлық
|
Балалар армандарын айтып тілік пен қима арқылы топқа бөлінді
Үй тапсырмасын «сұрақты қағып ал» әдісі арқылы еске түсіреді
|
Технология, музыка
|
Ортасы:Оқулықпен жұмыс жұмыс
|
Қималардың түрлерін біледі
Суреттерді талдайды
|
|
Соңы: «Дәптермен жұмыс»
|
Жазу үлгісін толтырып, қималарды белгілейді
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Анағұрлым қабілетті
оқушыларға
жаттығуларды
күрделендіруді қалай
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКT байланыстары
Құндылықтардағы
байланыс
|
Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы, арқылы іске асады.
|
Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындап мақсатқа жетуіне байланысты жетті немесе талпынды деп бағаланады
|
Дүниетану, музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ғылыммен (материалдарды зерттеу) пәндерімен пәнаралық байланыс бар. Таныстырылым қолданылады, Интерактивті тақтаны 20 - 25 минуттан артық қолдануға болмайды. Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаты, міндеттері орындалдыма?
|
Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға
жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың
арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Бүгін оқушылар не үйренді ?
|
|
Қандай деңгейде өтті?
|
|
Жоспарланған саралау жақсы іске астыма?
|
|
Тапсырмалар сәйкес болдыма?
|
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгздім және неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім
1.
2.
|
САБАҚ: № 43-44
Қималарды белгілеу және оларды салудағы шарттылықтармен келісімдер
|
Мектеп: «Үшарал орта
мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» к м м
|
Тексерілді:
|
Күні: 13-15.03
|
Оқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.
|
СЫНЫП: 9 сынып
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Оқушыларға қималарды белгілеп, салуды, шарттылықтар мен келісімдер жайлы түсінік беру.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
• Қималар жайлы біледі
|
Көпшілік оқушылар:
• қималарды салады,
|
Кейбір оқушылар:
• қималарды ойша қиып елестетіп бейнелейді, дәлелдейді.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: өлшем түсіріп сызады
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: контур, қиюшы жызықтық
|
Диалог құруға арналған тапсырмалар: Жаңа сабақты түсінуде, ертегіні мазмұндап айтады, талқылайды, қорғайды.
|
Сабақтың критерийлері
|
Психологиялық ахуал, ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасы
Жаңа сабақ
Жаңа сабақ кіріспе
Сабақты қорытындылау
|
Алдыңғы оқу
|
Матрицалармен жұмыс
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің арманым» бір- бір арманын айтқызу
Үйге берілген шығармашылық жұмысты тексеру
«Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткенді пысықтау.
|
Ынтымақтастық атмосфера
Фасоль салынған қапшық
|
Ортасы
|
Жаңа сабаққа кіріспе
тапсырма: «Оқулықпен жұмыс».
4.44.- сурет. Нәрсенің пішінін қиятын жазықтықтар көмегімен анықтау. Қима, тілік сияқты, затты бір немесе бірнеше жазықтықпен ойша қиған кезде шыққан кескін..
2 –тапсырма: Жаңа сабақ «Ойланып жауап бер!»
- 4.46 сурет. Симметриялық қималарды орындау ережесін түсіндіру
4.47 сурет. Симметриялық емес қималарды орындау ережесі
тапсырма: Дәптермен жұмыс. Басты көрініс және алты қима берілген. (4.50 сурет)
Аяқтаған жұмыстарын ортаға шығып көрсетіп, қорғау. Бір – бірін бағалау.
|
9 сынып оқулығы
Дәптер, қарындаш, сызғыш, өшіргіш
|
Соңы
|
Рефлексия. «Білім теңізіне кеме жіберіңіз»
Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады
|
Скоч қайшы
|
Үйге тапсырма
|
42-бет 4-51 сурет
|
|
Бағалау критерийлері
|
Дескриптор
|
Пән аралық байланыс
|
Басы: Психологиялық ахуал. Топқа бөлу. Сабаққа даярлық
|
Балалар армандарын айтып тілік пен қима арқылы топқа бөлінді
Үй тапсырмасын «сұрақты қағып ал» әдісі арқылы еске түсіреді
|
Технология, музыка
|
Ортасы:Оқулықпен жұмыс жұмыс
|
Қималардың түрлерін біледі
Суреттерді талдайды
|
|
Соңы: «Дәптермен жұмыс»
|
Жазу үлгісін толтырып, қималарды белгілейді
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Анағұрлым қабілетті
оқушыларға
жаттығуларды
күрделендіруді қалай
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
|