Сабақ жоспары №2 Пәні: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру әдістемесі



Дата04.07.2018
өлшемі23,29 Kb.
#46595
түріСабақ
Сабақ жоспары №2

Пәні: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру әдістемесі

Күні:













Тобы:

МД - 215

МД -

МД -

МД -

Сабақ тақырыбы: Мектепке дейінгі балалардың жан-жақты дамудағы математиканың ролі .

Сабақта жарыққа шығарылатын құндылық:Ақиқат

Қалыптастырылатын қасиеттер:Болмысты тану, әділ болу, ізденімпаздық.

Сабақтың типі: Жаңа білім, білік дағдыны игерту.

Сабақтың түрі:Өзін-өзі тану пінңмен интеграциялау.

Сабақтың мақсаты: Студенттерге мектепке дейінгі балалардың жан-жақты дамудағы математиканың ролі туралы түсіндіру, толық мағлұмат беру.

Сабақтың міндеттері:

1.Білім берушілік: Студенттерге мектепке дейінгі балалардың жан-жақты дамудағы математиканың ролі туралы түсіндіру, білімдерін нығайту.

2.Тәрбиелік: Студенттерді ұлтжандылыққа, мәдениеттілікке, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

3.Дамытушылық: Студенттердің ойлау қабілеттерін дамыту,шығармашылыққа талпындыру.

Сабақта қолданылатын жабдықтар мен көрнекі құралдар: сызбалар, суреттер.

Қолданылған әдебиеттер: А.М.Леушина «Мектеп жасына дейінгі балаларда элементар математикалық түсініктерді қалыптастыру», «Зерек бала», «Біз мектепке барамыз» бағдарламалары.

Әдістер: Сөздік,көрнекілік,практикалық.

Пәнаралық байланыс: Математика,педагогика, тіл дамыту, өзін-өзі тану.



Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі

1.Тәртіп

2.Талап


3.Тыныштық

4.Тазалық

5.Татулық

Студенттермен амандасу,топты түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру.

II.Дәйексөз: «Білегі күшті бірді жығады,

Білімі күшті мыңды жығады».

III.Жаңа тақырыпты түсіндіріу кезеңі

Мектепке дейінгі балалардың жан-жақты дамудағы математиканың ролі .

Жоспар:

1.Балалардың дамуындағы математиканың алатын орны.



2.Балаларды есептеуге үйрету жолдары.
IV.Тақтамен жұмыс: сызба сызу.


Есеп шығаруға үйрету кезеңі




Балаларға есептің не екені айтылады, оның қалай құрастыры-латыны көрсетіледі

Есептерге екінші қосылғыш пен азайт-қыш ең алдымен екі саны, сонан соң үш саны болып келетін күрделі сан

V.Бекіту кезеңі:

1.Сөзжұмбақ құрастыру: «Математика» сөзіне тест сұрақтарынан.

VI.Үйге тапсырма:

1.Дәрісті оқу.

2.Тест сұрақтарын жаттау.

VII.Бағалау.

Белсенділік танытқан студенттерді мадақтау, бағалау.

VIII.Қорытынды.

Сұрақ-жауап арқылы қорытындылау.

IX.Жүректен жүрекке

Ризашылық әні автор:Луиза Хей

Ризамыз бүгінге,

Ризамыз бүгінге!

Ризамыз бүгінге,

Ризамыз қазірге,(2 рет)

Ризамын, ризамын, ризамын бүгінге!



Ризамын, ризамын, ризамын қазірге! (2рет)
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет