Пән: әдебиеттік оқу.
|
Мектеп:Л.Қылышев атындағы ОЖББМ
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті
|
Күні:27.02.2018 ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні:А.К.Бахтыгереева
|
Сынып:2 «а»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы: Бұзауқаным. Мәтін: Сиыр.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау
2.2.9.1 - сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Оқылған мәтіннің төрт түлік жырларына жататынын біледі.Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Сиырды,оның төлін сипаттап айта алады.Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
|
Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.Сиыр малына қатысты тың деректер тауып, әңгімелейді.
|
Жетістік критерийлері
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
|
Тілдік мақсат
|
Білім алушы
− сурет бойынша ертегі құрастырады;
− ертегінің логикалық желісін сақтайды;
− сөйлемдердің құрылымын сақтайды;
− сөздерді сауатты жазады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім; тұрақты өзіндік білім алу дағдылары ; жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Қазақ тілі , дүниетану .
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Ғаламтор , интербелсенді тақта , мультимедиялық оқу құралы.
|
Бастапқы білім
|
Құлыншағым құлдырап .
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың барысы
5 минут
|
Сабақ басында
Төрт түліктер макеті арқылы топқа бөлу
Сыныпты қалыпқа келтіру.
Қызығушылықты ояту:
Психологиялық дайындық
Күннің нұрын алақанға саламын
Жүрегіме басып ұстай қаламын .
Ашық , жарқын , мейірімді
Болып кетер сонда менің жан-жағым.
Үй жұмысын сұрау. Құлыншағым құлдырап.Торы құлын.
Мақалды түсініп оқу.
Халық шығармасы «Торы құлын» түсініп оқу.
Ой сергек: « Енесін тап» ойыны
Жылқы төлі- құлыншақ ,
Тұяғы жерге ұрыншақ.
Сиыр төлі – бұзау ,
Сүйкімді әрі асау.
Түйе төлі – ботақан ,
Мөлдіреп көзі ойнаған.
Қой төлі – қошақан ,
Өріске қашқан қорадан.
Ешкі төлі – лақ ,
Тыныш тұрмайды ол бірақ .
|
Түрлі түсті көпбұрышты фигуралы магнит , т.б.
Оқулық , дәптер .
Интербелсенді тақта
|
Сабақтың ортасы/сабақтың негізгі бөлімі
30 минут
|