Сабақ жоспары сабақ: қазақ тілі



бет1/5
Дата27.04.2018
өлшемі0,69 Mb.
#40288
түріСабақ
  1   2   3   4   5
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Сабақ жоспары

САБАҚ: қазақ тілі

Мектеп: Шұбар орта мектебі

Күні: 05.05. 2016 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: А.Оразымбетова

СЫНЫП: 2 «А»

Қатысқандар: 11

Қатыспағандар: 11

Оқу мақсаттары

2.1.1.1 Шығарманың мазмұны не жайында екенін түсіну және қарапайым сұрақтарға жауап беру.


Бағалау критериилері

Ойлау деңгейлері:

  1. Шығарманың мазмұны не жайында екенін түсінеді.

  2. Қарапайым сұрақтарға жауап береді.

Білу, түсіну және қолдану.

Тілдік мақсат:

Шығарманың мазмұнына байланысты тілдік сөздермен танысу.

Шығарма мазмұнына қатынасы бар сөздерді қазақ, орыс, ағылшын тілінде танып, білу, үйрену.
Басы


Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Мәтін-текст-text

Оқиға-история-history

Шығарма-сочинение-

Әңгіме-рассказ-story

Мазмұны –содержание -upkeep

Сұрақтар-вопросы-questions

Жауаптар-ответы-answers

Жазу-писать-write

Басталу-начать-began

Аяқталу-конец-endig

Сөздер-слова-words

Сөйлем-предложения-sentence

Тақырып-тема-subject


Талқылауға арналған сұрақтар:?

-Шығарма дегеніміз не?

-Шығарманың мазмұны дегенді қалай түсінесің?

-Шығарма қалай жазылады?

-Шығарма қандай бөлімдерден тұрады?


Не себепті.......деп ойлайсың?

-Шығарманың басталуын қалай ажыратамыз?

-Шығарманың аяқталуын қалай білуге болады?



ишара: мадақтау, жетелеу, смайлинг.

Алдыңғы оқу:

1-сыныпта өткенді қайталау.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі 45 мин

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Ресурстар

Дерек-көздер




Шаттық шеңберін құрып «Жүректен-жүрекке» өзара сәттілік тілейді.


Ортасы


Тапсырма: «Оқулықпен жұмыс»

Мәтінмен жұмыс

1топ: Мәтін мазмұнын әңгімелеу.

2топ: Мәтінге байланысты сұрақтарға жауап беру.



Бейнефильм, фотосуреттер, плакат, маркер.

Постер құру.



Интернет көздері мен ғаламтор, электрон

дық оқулық

2-сынып қазақ тілі


Бағалау критериилері

1.Шығарманың мазмұны не жайында екенін түсінеді.

2.Қарапайым сұрақтарға жауап береді.


Дескриптор

1.Шығарманың мазмұны не жайында екенін айта алады.

2.Қарапайым сұрақтарға жауап береді.








Тапсырма: «Сөзжұмбақ шешу» шешуіндегі сөздің мазмұнын талдау, сұрақтар қою.







Сергіту сәті:









Бағалау критериилері

1.Шығарманың мазмұны не жайында екенін түсінеді.

2.Қарапайым сұрақтарға жауап береді.


Дескриптор

1.Шығарманың мазмұны не жайында екенін айта алады.

2.Қарапайым сұрақтарға жауап береді.

3.Сөзжұмбақ шешуді біледі.









Соңы


Бағалау:

  1. Ым – ишара білдіру, мадақтау арқылы

«Жарайсың», «Жақсы», «Әттеген-ай».

  1. «Геометриялық фигуралар»

«Жұлдызша», «Төртбұрыш», «Үшбұрыш».

Кері байланыс:

 





Түсінбедім






Түсінгендеймін







Түсіндім







Бағдаршам суреті,

стикер, геометриялық фигуралар.






Қосымша мəліметтер: оқулықтан тыс:




Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Д – оқушы

«Менің отбасым» тақырыбына шығарма жазу. Мадақтау, формативті бағалау арқылы.




Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау.



Пəнаралық байланыс – қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі.

Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс: «Қимыл-қозғалыс жаттығулары» сергіту сәтін орындау.

Құндылықтар мен байланыс (тəрбие элементі)

Сыйластыққа, ынтымақтастыққа, үлкенді сыйлауға, құрмтетеуге тәрбиеленеді.



Рефлексия

  1. Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма?

  2. Бүгін оқушылар не үйренді?

  3. Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

  4. Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сəйкес

болды ма?)



  1. Уақытты қалай пайдаландым?

  2. Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне

неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.

Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



  1. Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.




  1. Оқушылар бүгінгі сабақта шығарманың мазмұны не жайында екенін түсіну және қарапайым сұрақтарға жауап беру туралы мағлұмат алды.




  1. Сабақ сәтті және жоғарғы деңгейде өтті.




  1. Жоспарланған саралау іске асты, себебі берілген тапсырмалар оқушының жас ерекшелігіне сәйкес болды.



  1. Уақытты тиміді пайдаландым, себебі жоспарда қамтылған.




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз

1.Тапсырмалар

2.Сөзжұмбақ шешу

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?

1.Ойындар «Кім жылдам?», «Кім тапқыр?»

2. Сурет салу.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

Деңгейлік тапсырмаларға назар аударуым керек екенін ұқтым.

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Сабақжоспары

САБАҚ:

Мектеп «Д. Қонаев атындағы орта мектеп» КММ

Күні:02.05.16 ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 1 сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

        1. Түрлі дерек көздерді зерттей отырып, «Отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру.

Бағалау критериилері:

  1. «Отбасы» ұғымын түсінеді.

  2. «Менің отбасым» мәтінімен танысып, талдау жүргізеді.

  3. Отбасы - шағын қоғам екенін танып, біледі.




Ойлау деңгейлері:

Білу

Түсіну

Қолдану


Тілдік мақсат:

  1. Мәтіндегі қоғам және отбасы сөздеріне байланысты тілдік сөздермен таныстыру.

  2. Отбасы мүшелері және туыстық қатынасы бар сөздерді үш тілде танып білу, үйрену.



Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Отбасы-семья-family, әке- отец-father, ана-мама-mather, ата-дедушка-grandfather, әже-бабушка- grandmather, әпке-сестра-sister, аға-брат-brother.



Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Сенің отбасың бар ма?

  • Сенің отбасыңда неше адам бар?

  • «Отбасы» деген сөзді қалай түсінесің?

  • Өз отбасың туралы не айта аласың?

  • Отбасыңдағы өз орның қандай?

Не себепті ..... деп ойлайсың?

  • Отбасы мүшелерінің міндеті қандай?

  • Отбасында сенің қосар үлесің қандай?

  • Отбасың туралы шағын әңгіме айта аласың ба?

ишара:

Алдыңғы оқу:




Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Ресурс-тар

Дерек-көздер

Басы


Шаттық шеңбері: «Жүректен - жүрекке» тілектер айтқызу. Отбасы мүшелеріне байланысты топқа бөлу.

«Әке», «Ана», «Бала».









Ортасы


Тапсырмалар:

«Миға шабуыл» электронды оқулықтан «Отбасы» туралы бейнефильм көрсету.



«Еркін микрофон» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру.







Бағалау критериилері

  1. «Отбасы» ұғымын түсінеді.




Дескриптор:

  1. Отбасы мүшелеріне кімдер кіретінін және туыстық атаулары туралы айтады.

  2. Өз отбасы жайлы әңгімелейді.







Тапсырмалар:

«Менің отбасым» тақырыбындағы мәтінімен жұмыс.








Бағалау критериилері:

  1. «Менің отбасым» мәтінімен танысып, талдау жүргізеді.

Дескриптор:

  1. Мәтін бойынша үш сұраққа жауап бере алады.

  2. Мәтінді толықтай әңгімелей алады.

  3. Мәтін бойынша түйінді сөздерді үш тілде айта алады.













Сергіту сәті:

Бір үйде біз нешеуміз?

Бас бармағым-атам,

Балаң үйрек-апам,

Ортан терек-әкем,

Шылдыр шүмек-шешем,

Кішкентай бөбек-мен.

Бір үйде біз нешеуміз?

Бір үйде біз бесеуміз.












Тыңдалым

  1. Армандайық. Музыка.
    - Балалар айналып отырайықшы, көзімізді жұмып, мына мәтінді тыңдайықшы.
    Мен бақытты баламын. Себебі, менің туған жерім, отаным – Кең байтақ Қазақстаным бар. Дархан жүректі халқым бар. Елімді басқарып отырған, бар қазақ баласының мақтанышы болған, үлгі етер президентіміз - Н. Ә. Назарбаев атамыз бар. Мен - бақытты баламын. Білімнің кәусәр бұлағын сіңірген алтын ұям – мектебім бар. Отбасы – шағын қоғам. Мен осындай қоғамда туғанымды мақтан тұтамын. Мен де, әкем де, анам да, отбасымда қоғам иесі. Мен үнемі достарыммен, ұстаздарыммен достық қарым - қатынастамын. Менің өзімнің шағын әлемім - отбасым бар. Менің аялаған анам, әлпештеген әкем бар, еркелескен бауырларым қаншама. Бұл нағыз бақыт емес пе?










1.Отбасы - шағын қоғам екенін танып, біледі.

1. Отбасы шағын қоғам екенін айтады.

2. Отбасы бақыты мен өзара сыйластық туралы қорытынды жасайды.

3. «Мен бақытты баламын» тақырыбына сурет салу







Соңы


Бағалау

  1. «Бағдаршам» әдісі

  2. Мадақтау сөздер арқылы «Жарайсың, жақсы, әттеген-ай»

  3. Геометриялық фигуралар арқылы бағалау.

Кері байланыс

«Тілек шамы»

Әр оқушы бір-біріне «Тілек шамын» беру арқылы өз отбасына тілектерін айтады.








Қосымша мəліметтер оқулықтан тыс




Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

«Мен және менің отбасым» тақырыбына шағын әңгіме құрастыру.

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

«2 жұлдыз, 1 тілек» бағалау.



Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Өзін-өзі тану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі.



Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Отбасында үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.



Рефлексия

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушыларне үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмаларсəйкесболдыма?)

Уақыттықалайпайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне

неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды.

Бүгін оқушылар отбасы туралы толық мағлұмат алды.

Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті.

Жоспарланған саралау жақсы іске асты.

Тапсырмалар сәйкес болды.

Уақытты тиімді пайдаландым.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет