Сабақ Келісемін: Сыныбы: 7 Сабақ тақырыбы: § 44. Қосмекенділерге жалпы сипаттама. Мақсаты



Дата22.03.2017
өлшемі37,31 Kb.
#12202
түріСабақ
44-сабақ
Келісемін: ___________________________.
Сыныбы: 7

Сабақ тақырыбы: § 44. Қосмекенділерге жалпы сипаттама.



Мақсаты :

а)Оқушылардың қосмекенділер жайлы білімдерін кеңейту .


ә)Оқушыларға бір-бірімен жұптық және топтық жұмыстар жасатып, қосмекенділер класы бойынша ой – өрістерін дамытып кеңейту .
б) Оқушыларға қосмекенділер жайлы түсіндіріп, өз-өздерін бағалау арқылы әділеттікке үйретіп, табиғатты қорғап сақтап көбейтуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Ашық және жабықсұрақ қою арқылы сыни ойлауға, өз ойларын еркін айтуға, машықтанады. Сөйлеудің түрін табады.Қосмекенділердің өкілдерін анықтайды.
Саб/типі: Жаңа білімді игеру.

Саб/түрі: Аралас сабақ.

Саб/әдісі: Сто бағдарламасының стр.пайдалану.

Қает/құралдар: Электронды оқулық тақта,Қызыл кітапқа тіркелген түрлерінің суреттері.

Пән/байл: География .
Сабақ барысы:

Сабақ

кезеңдері



Сабақ мазмұны

Мұғалімнің іс-

әрекеті


Оқушылардың іс-

әрекеті


ұиымдастыру



Сынып оқушыларымен сәлемдесу, түгелдеу.Сынып тазалығына көңіл бөлу.

Оқушыларды топқа бөліу.



Сәлемдесу. Түгелдеу.Сыныпты санау арқылы бөлу.Сынып атмосферасын қалыптастыру.

Санау арқылы топқа бөлінеді.

Негізгі кезең



Үй тапсырмасын сұрау.


үй тапсырмасын ілеспе сұрақтар арқылы сұрау.

Топтағы оқушылардың жұмысын қадағалау.

Жылдам ойлау, өз пікірлері ортаға салу ұсыныс арқылы өз пікірін білдіреді.

Қызығушылығын

ояту



-қосмекенділер дегенге қалай түсінеміз?

-өз жерлеріміздегі қосмекенділер жайлы не айтуға болады?.



Оқушылар сабақтың тақырыбын ашады , оқушылардың ой түйін жасауына ықпал ету.

Оқушылар қосмекенділержайлы өз ойларын айтады

Мағыны тану

І топ: қосмекенділерге сипаттама

ІІ топ: қосмекенділердің ішкі құрылысы

ІІІ топ:алғаш құрылыққа шыққан омыртқалы жануарлар.


Жаңа тақырыптағы берілген тақырыпшаларды топтарға бөліп беру,оқушылардың іс-әрекеттерін бақылау.

Мәтін мазмұнымен танысып, топтық және жұптық ойласу арқылы өз білімдерін жинақтай отырып постерге түсіреді.

Дәптермен жұмыс



Ой толғаныс



І топ: қосмекенділер туралы не білдік?

ІІ топ: қосмекенділердің ішкі құрылысыжайлы не айтамыз ?

ІІІ топ: алғаш құрылыққа шыққан омыртқалы жануарлар жайлы не айтуға болады?


Топтаға берілген тапсырмаларды тексеру.

Оқушылар жұптық және топтық жұмыс жасайды, бір-бірін тыңдайды, сұрақтар қояды, өз жұмыстарын қорғайды.

Қорытынды

жасау

Жалпы қосмекенділілер жайлы не білдік?

(түйіндеме)




Қорытынды ашық және түрткі болу сұрақтарын қою,

Оқушылар жауабын

тыңдау,талдау.


Оқушылар топта ойласып өз пікірлерін айтады. ашық және жабық сұрақтар қояды, (дәлелдеу жұмысын жүргізіп ) түиіндеме жасайды.

Бекіту кезеңі

Оқушылардың өзін-өзі бағалауы

( екі жұлдыз,бір ұсыныс арқылы)



Қол сигналдары және

жұлдызшарлар тарату, бағалау парағы арқылы бағалау, мадақтау



Бағалау парақтарын толтырып, өз-өздерін бағалайды .

Үйге тапсырма


§ 44. Қосмекенділерге жалпы сипаттама. Қайталау.




Ақпараттар жинақтау.

Каталог: uploads -> doc -> 07bf
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
07bf -> Сабақ Тақырыбы: Ұлттық ойындар және эстафеталық сайыс


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет