Сабақтың тақырыбы: « Көжек» ертегісі.
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары):
|
Оқушылардың жеке тұлғалық қасиетін дамыту.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Мазмұндайды, талдай алады.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Ертегіні оқып сипаттай алады.
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:
Ертегіні мазмұндай алады, сыни тұрғыдан талдай алады.
|
Тілдік мақсат:
|
Функционалдық сауаттылығын арттыру.
|
|
Ресурстар:
|
Суреттер, бейнетаспа.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Әдебиеттік оқу.
|
Алдыңғы оқу:
|
Мазмұндау.
|
Сабақтың жоспары
|
Сабақ барысы
жоспарланған уақыт
|
Берілетін тапсырмалар
|
Бағалау критерийлері
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
2.Психологиялық дайындық
Мейірімді жүрекпен,Ақ пейілді тілекпен,Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Тыныштықты сақтайық.
|
|
Үй тапсырмасын сұрау
І деңгей (білу, түсіну)
|
Екі шумактан өлең мәнерлеп оқу.
Төзім
Ардақты дос-серігің, Қиындық кетіп,дерт қалмас,
Арымайтын төзімің. Жеңемін деп ұмтылса.
Бойда қайрат –серігің, Төзімді бол,балалар,
Ойда қуат – сезімің. Төзген жетер мұратқа,
Төзімді жан мойымас, Саналы жан соны істер,
Басына ауыр күн туса, Үні кетер жыраққа.
|
|
ІІ деңгей (қолдану, талдау)
|
|
|
ІІІ деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар
|
Оқушылар әр мәтін бойынша олардың қандай сөздер ( мақтау,мадақтау,құттықтау,алғыс т.б) екендігін табуы тиіс.
|
|
Жаңа сабақ
|
«Көжек» ертегісі. Мәтінмен жұмыс.
«Миға шабуыл» әдісі.
Ертегі дегеніміз не?
Қандай ертегілерді білесіңдер?
Екі топқа бөлінді. Ертегінің мазмұнын идеясын түсіну үшін алдымен, мәнерлеп оқып шығу.
Мәтінге жоспар құру.
|
Формативті бағалау
Смайликтермен марапаттау.
|
Сабақты бекіту
|
Слайд арқылы көжек жайлы мағлұматтар алды.
|
|
Үйге тапсырма
3 минут
І деңгей (Білу, түсіну)
ІІ деңгей (қолдану, талдау)
|
І деңгей
Ертегіні мазмұндап айту.
ІІ деңгей
Әр топ ертегіні сахналау.
|
Жүйелі орындауына 1-3ұпай
Талдау жасауына 5-6-7 ұпай
|
ІІІ деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар)
|
ІІІ деңгей Эссе жазу. Тақырыбы: «Төзім мен табандылық»
|
Шығармашылық шеберлігіне 8-9-10 ұпай
|
Бағалау
|
Белсенді оқушыларды мақтау, мадақтау
|
|
Кері байланысы
|
«Тілек ағашы»
|
|
|