Сабақ тақырыбы: Жазғытұры қалмайды қыстың сазы Сабақ қамтитын оқу мақсаттары



Дата06.02.2022
өлшемі126 Kb.
#76538
түріСабақ




Сабақ:

Мектеп: Б.Момышұлы атындағы №131 мектеп-лицейі

Күні: 08.04.2019 ж.

Мұғалімі: Жаксылыкова Г.Б.

Сынып: 6 «В», «Г»

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы:

Жазғытұры қалмайды қыстың сазы

Сабақ қамтитын оқу мақсаттары:

6.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау.
Ж3. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтап, өмірбаян жазу.

Сабақ мақсаты:

Ақпаратты анықтау, қолдану;
Ресми стиль ерекшелігін сақтау;

Бағалау критерийлері

Мәтінді түсінеді, ақпаратты қолданады.
ресми стиль ерекшелігін сақтап, өмірбаян жазады.

Құндылықтарды
дарыту

  • қазақ тілінде сөйлеуге, ойын еркін жеткізуге тырысады;

  • жұптық,топтық жұмыста өзара қолдау көрсетеді;

  • адамдарға құрмет көрсетуге, еңбекті бағалауға дағдыланады.

АКТ қолдану

презентация арқылы ақпарат алады.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:
өмірбаян, қосымша дерек, ақпарат, тәжірибе
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Менің ойымша; пікіріме мынадай дәлелдер келтіремін; оның мынадай себептері бар; себебін былай түсіндіремін;

Осыған дейін меңгерілген білім

А.Құнанбаевтың шығармашылығымен танысты

Жоспарланған уақыт

Іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


«Ақпаратпен бөліс»
Абай Құнанбаев туралы бір ақпаратты стикерге жазып, тақтаға іледі. Ақпараттарын оқып, өзі білген және білмеген ақпараттарын анықтайды.

Презентация

Негізгі бөлімі
10 минут

10 минут


5 минут
10 минут



Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтиже талқыланады.
Тыңдалым материалы.
Абай (Ибраһим) Құнанбаев
А) тыңдап отырып, негізгі ақпараттарды жазып алады
В) жұбымен ақпаратты оқып, толықтырады;
С) ақпараттың маңыздылығын анықтайды.



Негізгі ақпарат

Маңыздылығы













Кері байланыс. «Мадақтау сэндвичі»
1-бөлік- не ұнады? 2-бөлік не нәрсені жақсарту керек?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Топтық жұмыс.
А) берілген үлгі бойынша ақынның өмірбаянын жазу үшін деректер картасын толтырады;
В) сынып алдында деректер картасын оқып, таныстырады.

Топтық бағалау



Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Мәтінді түсінеді, ақпаратты қолданады.



мәтін мазмұнын түсінеді;

ақпаратты қолданады;

дерек картасын толтырады;



Жеке жұмыс. Өмірбаян жазу. Абай Құнанбаевтың өмірбаянын жазу.

А) оқушылар деректер картасын пайдаланып, өмірбаян жазады;


В) өз қалаулары бойынша ортада оқып береді.



Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Ресми стиль ерекшелігін сақтап, өмірбаян жазады.



ақпаратты қолданады;

өмірбаян стилін сақтайды;

сөздердің жазылуын ескереді.









аудио материал

үлестірмелі материал

үлгі



Сабақ соңы
5 минут

«Аяқталмаған сөйлемдер»
Мен бүгін .... білдім.
Мен бүгін .......... сезіндім.
Мен келесі сабақта ........ туралы білгім келеді.



Қосымша мәлімет

Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз?

Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланысқа сілтеме
Денсаулық және қауіпсіздік
АКТ сілтемелері
Құндылықтар сілтемесі

Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау.

Бағалау критерийі
Кері байланыс

Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.)

Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағалау:
Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1:
2:


Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)
1:
2:


Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?
1:
2:




ДОІЖО: Ахмадиева Г.О. _______________
 



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет