Сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: Р.Марсеков атындағы орта мектеп
Кіріктірілген сабақ. Ағылшын тілі және математика пәндері.
|
Күні:24.02.2016ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Нурахметова Л.С., Чамакаева А.Х.
|
Сынып: 6a
|
Қатысқандар саны: 16
|
Сабақ тақырыбы:
|
Unit “Education”
“The world of adjectives and numbers”
|
Сабақ мақсаты
|
Сын есімдерді және кейбір математикалық ұғымдарды пайдалану арқылы ағылшын тілінде айтылым дағдыларын жетілдіру.
|
Жетістік критерийлері
|
1.Сын есімдерді математикалық ұғымдарды ағылшын тілінде дұрыс қолдана алады.
2.Оқушылар ағылшын тілінде кейбір математикалық ұғымдарды талдау мен есептерді шығаруда айтылым дағдысы жетіледі.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: Сын есімдерді және математиқалық ұғымдарды есептер шығаруда қолданып, сипаттап береді.
Пәнге арналған сөздік және терминалогия:
Сын есімдер:
Fast,small, clean, quiet, old, friendly,expensive,healthy
cheap1, slow1, unhealthy1, unfriendly, dirty1, noisy, modern, big,
high, low, younger, poor.
wonderful, crowded, modern, difficult, intelligent, dangerous, important, beautiful
Математиқалық сөздер: Area , cube, volume, triangle, minus, plus, divided by, multiply, quadrangle, quadrant.. etc.
|
Құндылықтарды
дамыту
|
make the pupils` respect each other`s opinions,thoughts,bring up their interests
Жауапкершілік пен өзара сыйластық, үзбей білім алу бүкіл сабақ барысында жүзеге асады.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Mathematics, English.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Visual aids: electronic book, slides, books, cards, posters, text-books(Ayapova T), picturesofadlectives, CD (magazine “Speak English”)
|
Бастапқы білім
|
Ағылшын тілінде математикалық терминдер, сын есімнің шырайлары.
|
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Сабақтың басы
«Жуан және жіңішке сұрақтар» стратегиясы
Шаттық шеңбер.
Топқа бөліну.
Мақсат
|
Introduction: Ұйымдастыру:
Organization moment. Greeting1min.
Ағылшын тілі мұғалімі:Good morning dear guests and children! Today we arehaving an unusual lesson. There are a lot of guests in our classroom, we should greet them.Today we are going to mix two school subjects- English and Mathematics.
Математика мұғалімі: Салеметсіздер ме оқушылар! Бүгін біз осы екі пәнді кіріктіре отырып сабақта не үйренеміз деп ойлайсыздар? Қандай байланыс болуы мүмкін?
Дұрыс айтасыздар біз бүгін ағылшын тілінде кейбір математикалық терминдерді айтып, есептерді шығарылыуын ағылшын тілінде айтуға дағдыланамыз. Сабақ мақсатымен оқушыларды таныстырады.
Ағылшын тілі мұғалімі: Wellcome to our lesson! How are you today?
What date is it today? What day is it today?
Students: I’m fine, (I’m OK, great, happy, all right.) Today is the 24th of February. Today it’s Wednesday.
B) Conversation with students. 2 min
How are you boys and girls! Let’s start today by listening wishes!
Make a circle, please.
Wishes
I wish you to show interest to the subject.
I wish you to make progress.
I wish you all the best
I wish you the best of every thing.
I wish you every success!
I wish you health, wealth and happiness.Well done!
C)Today there are 3groups: Take cards with this these: 1min
Quadrant .circle, triangle, in each group A, B, C students.
|
Сабақтың ортасы
Қызығушылықтарын ояту.
СТО
Өзара бағалау.
Постер құру. Ізденіс жұмысы.
Жаңа сөздер мен грамматиканы қолдану.
Бағалау критерийі
|
II.Main part: Сын есімдер шырайлары ережелерін қайталау:
Let’s revise grammar the comparative of adjectives, we learn three rules.You must review that thoroughly, it`s quite essential, you know.
Questions:
1 How many degrees of adjectives do you know? - There are 3.
2 Can you name them?- Yes, I can. Positive, comparative and Superlative degrees of comparison.
3 How are they formed?
№1 in comparative d. +er, Superlative d. -the adjectives +est
Small, smaller, the smallest
№2 in comparative d.- more, Superlative d. -the most
Wonderful, more wonderful, the most wonderful
№3 Irregular adjectives. Good, better, the best.
Hot microphone”
1) Слайдтардағы суреттер бойынша жауап береді. Can you give any examples? Take your posters and pictures.
Слайд “Pictures adjectives” «Ыстық микрофон» стратегиясы
2) геометриялық фигуралардың өлшемдерін анықтап үлкен немесе кішісін анықтайды. Әр топқа бір тапсырмадан беріліп, жауабы ағылшын тілінде беріледі.
Quadrant , cube, triangle examples. The cube’s volume.
|
Достарыңызбен бөлісу: |