Сабақта 7 модульдің қамтылуы Сынып 2



бет1/8
Дата04.07.2018
өлшемі0,65 Mb.
#46644
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8
Математика пәні бойынша қысқа мерзімді жоспары




Мерзімі

17.02.2017ж



26– сабақ

Тексерілді

Сабақта 7 модульдің қамтылуы




Сынып

2 «Д»










Пәні

Математика










Тақырыбы

Шамаларды салыстыру.










Мақсаты

Шамаларды салыстыра білуді меңгерту, өмірде қолдана білуге үйрету. Шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру. Оқушылардың функционалдық сауаттылық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа, жылдамдыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу










Күтілетін нәтиже

1.Шамаларды айта алады.

2.Шамаларды салыстыра біледі.

3.Топпен бірлесіп жүргізе алады.

4.Функционалдық сауаттылығы артады.












Әдістері

Ыстық орындық, қарша борату, кір жаятын жіп, серпілмелі сауал, жұппен жұмыс, топпен жұмыс.










Ресурстар

АКТ, суреттер, оқулық, маркер, стикерлер, бағалау бетешесі,сұрақ-жауап,талдау,жинақтау,ойын,салыстыру.










Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті







Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)




Үлкенге ізет
Кішіге құрмет.
Сіздерге бізден
Құрметпен сәлем.

Сабақта топтардың ережелерін еске салу.
1 - ереже:
Сабақта бір - бірімізді тыңдаймыз!
2 - ереже: Математика пәні нақты ғылымдар болғандықтан нақты, дәл жауап береміз!
3 - ереже: Сабақта өзіміздің тапқырлығымызды, шапшаңдығымызды көрсетеміз!
4 - ереже: Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
- Ал, енді қандай баға алатындарыңды айтыңдаршы?
Біз білімді баламыз,
Күнде бестік аламыз.
Жалқаулықты тастаймыз,
Жаңа сабақ бастаймыз.
Біз баламыз.
Бүгін неше аламыз?
Бір керегі жоқ,
Екі керегі жоқ,
Үш керегі жоқ,
Төрт орташа,
Бес тамаша!

«Келін түсті» ойынын ойнау арқылы кәмпит

лақтырып, 4 топқа бөлінеді.

І топ, ІІ топ, ІІІ топ, ІҮ топ



1) Топтар құру

Ұрандарын айтқызу
Ақылдылар: Оқусыз білім жоқ,
Білімсіз күнің жоқ!
Шапшаңдар: Білекті бірді жығады
Білімді 1000 - ды жығады!
Тапқырлар: Қына тасқа бітеді
Білім басқа бітеді!

Ойшылдар: Оқу білім бұлағы,



Білім өмір шырағы.
2) – Олай болса, балалар, сабағымызды бастайық
Орындайтын есептерді
Лезде шешіп тастайық!

Үлкенге ізет
Кішіге құрмет.
Сіздерге бізден
Құрметпен сәлем.

4 топқа бөлінеді.



1-топ «Ақылдылар»

2-топ «Шапшаңдар»

3-топ «Тапқырлар»

4-топ «Ойшылдар»







Үй тапсырмасы (7 минут)

«Ыстық орындық» әдісі арқылы есептерді оқиды

№6

78-19-24=35 (76+14)-35=55



46+25-38=33 91-(45+18)=28

81-52+47=76 100-(17+33)=50



Ыстық орындықта отырып үйде шешіп келген есепті оқиды.




Оқытуды басқару және көшбасшылық




Үй тапсырмасын бекіту

(2 минут)

Қызығушылықты ояту


«Қарлы кесек» әдісі арқылы үй тапсырмасын қорытамын

1.Қандай бұрыштарды білесіңдер? Сүйір, доғал, тік бұрыш

2.Тік төртбұрыштың қасиеттерін айт. Тік төртбұрыштың қарама – қарсы қабырғалары тең болады

3.Шаршы дегеніміз не? Барлық қабырғалары тең тік төртбұрыш шаршы деп аталады.

4.Тік төрбұрыш дегеніміз не? Оның барлық бұрыштары тік.

5 Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?

(тіктөртбұрыш, шаршы, үшбұрыш, тікбұрышты үшбұрыш, көпбұрыш)

6.Көпбұрыш дегеніміз не?

Көпбұрыш дегеніміз тұйықталған сынық сызықты айтамыз.

7.Көпбұрыштың нелері болады? (қабырғалары, төбелері)

8..Көпбұрыштың төбелері немен белгіленеді? (латын әріптерімен)

9.Көпбұрыштың ұзындықтарын қалай табуға болады? (барлық қабырғаларын қосу арқылы)

10.Көпбұрыштың периметрі дегеніміз не?

Есіңе сақта! Көпбұрыш қабырғаларының ұзындықтары қосындысының мәні көпбұрыштың периметрі деп аталады.

11.Теңдеу дегеніміз не? - Белгісіз саны бар теңдікті теңдеу дейміз

12.1 сағ неше минут бар? 60 мин

13.Уақыт бірліктерін ата. сағат, минут, секунд

14.1 тәулікте неше сағат бар? 24 сағат

15.Бір аптада неше күн бар? 7 күн

16. Бір ғасырда неше жыл бар? 100 жыл



17.Ұзындық бірліктерін ата. Дм, см, м

«Қарлы кесек » әдісі арқылы оқушылар ұтымды жауап беруге талпынады.





Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет