Сабақтың тақырыбы: Географиялық карта және шартты белгілер



бет1/4
Дата16.09.2022
өлшемі28,06 Kb.
#149664
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
.Тексерілд1.docx.07.10.2019
әлеуметтану срс, Биологияға кіріспе , отбасы тәрбие ретінде, отбасында балаларды дұрыс тәрбиелеудің шарттары, азіргі заман ы аза стан жастарыны этикалы ндылы тары, ассл, Баяндама.Дана Амангелді

Тексерілді: ДОІЖО:



Бөлім: Ғалам.Жер.Адам

Мектеп:С.Мұқанов атындағы жом

Күні: 07.10.2019ж

Мұғалім: Сиздикова Б.

Сынып: 6 а, ә

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Географиялық карта және шартты белгілер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

6.2.5.1 географиялық карталар мен шартты белгілерді топтастыру

Сабақ мақсаты:

Түзуге қатысты симметриялы фигураларды сала білуге центрлік симметриялы фигураларды тануға үйренеді.
Геометриялық фигуралардың симметрия центрін табу дағдыларын жетілдіреді
Қорытындыда ойы жинақталып, ұсынысы берілген.

Бағалау критерийі

Алған білімдерін талдай алады, практика жүзінде қолданады
Топпен жұмыс жасай отырып, бір – бірінің пікірін тыңдап, пікір алмасуға үйренеді.
Оқушылар өз пікірлерін жеткізіп, дәлелді сөйлеуге дағдыланады.
Оқушылар қоршаған ортаны, табиғатты аялауға, мейірімділікке үйренеді.

Құндылықтарды игерту:

Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдау

Пәнаралық байлан:

География және сызу

АКТ-ны қолдану дағдылары:

PowerPoint таныстырылымы.

Тілдік мақсаттар:

Пән лексикасы және терминология:
Тақырыпқа қатысты сызулар мен суреттер.
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:Мәселенің бір (екінші) жағын қарастыратын болсақ; Жоғарыда айтылған ойымызды қорытындылайтын болсақ; Менің пікірімше,

Осыған дейін меңгерілген білім

Жазықтықтың алғашқы сабағы

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дерек
көздер

Сабақ басы
5 мин



Раппорт орнату
Жұпта тақырыпқа ену үшін мақалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді:
1.Түстер арқылы топқа бөлу
Әр топ келесі топқа тілек тілеп, сабақты жақсы көңіл-күймен бастауын сұраймын.
Үй тапсырмасын математикалық диктант жазу арқылы тексеру:
"Кім шапшаң?» флипчартпен жұмыс.
. Сұрақтар мен тапсырмалар:

  1. Жер бетін планға түсіру үшін қандай дайындық жұмыстары жүргізіледі?

  2. Планшет қалай бағдарланады?

  3. Жер бетін планға қандай әдістермен түсіруге болады?

  4. Айнала нысаналау әдісімен мектеп алаңының планын жасаңдар.

  5. Көлденең сызықтар әдісін пайдаланып, жолдың немесе өзен білігінің планын жасаңдар.

  6. Топсеруен кезінде айналып әдісімен барған жерлеріңнің планын жасаңдар.

  7. Азимут деген не?

  8. Көкжиектің негізгі бағыттарын ата.

  9. Көкжиектің аралық бағыттарын ата.

  10. Масштаб дегеніміз не?

  11. Масштабтың қандай түрлері бар?

  12. Картадан ара қашықтықты қалай табамыз?

  13. План деген не?

  14. Шартты белгілерді атап шық.

  15. Жергілікті жердің қарапайым планын түсіру түрлерін, әдістерін атап шық.

Қазір сіздердің алдарыңызда «Адасқан әріптерден» құралған сөздер жатыр, солардан сіздер қазір әр әріпті орнана қойып біздің тарауымызға қатысты жаңа ұғымдарды табуларыңыз керек.
1) ТСААШМБ МАСШТАБ
2) ТЗМАУИ АЗИМУТ
3) ТВОЭРАК ЭКВАТОР
4) ДЕНАИИМ МЕРИДИАН
5) ТАРКА КАРТА
6) СЛБУОГ ГЛОБУС
7) АЛЛЬЛЕПРА ПАРАЛЛЕЛЬ
8) ЛЮПОС ПОЛЮС
9) КЕДІН ЕНДІК
10)ЛЫБОЙҚ БОЙЛЫҚ
Күн мен түннің кеңдігін,
Жер шарьның ендігін
Қақ бөліп түр тепе-тең,
Жүмыр жердің белдігі. /Экватор/

Бір нәрсе бетінде жоқ ой мен қыр,


Өзінің кіндігінен айналып жүр.
Өзіңе назар салып қарасаңыз
Келбеті жер жүзінің көрініп тұр./Глобус/

Басты сызық экватормен


Қатар жүреді әрдайым
Кездеспейді ешқашан
Тілесе де әрдайым /Параллель/

Солтүстікпен, оңтүстікке


Бағыттайды
Полюстерді қосады,
Уақыт санайды./Меридиан/
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады.

Слайд 1-5



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет