Сабақтың тақырыбы Халық ұғымындағы мал иесі Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата04.07.2018
өлшемі87,56 Kb.
#46940
түріСабақ
Бекітемін:


Пәні: Қазақ тілі.

Мектеп: М.Арын атындағы ҚҚОМ

Күні: 20.11.17ж.

Мұғалімнің аты-жөні:Қалабазарова Э.А.

Сынып: 5 «г»

Оқушы саны: 24

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Халық ұғымындағы мал иесі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Т/А6 Сөйлеу мәдениетін дамыту

Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру.

5.ӘТН 2 Орфоэпиялық норма

Сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта біледі.



Сабақтың мақсаттары

1)Барлық оқушылар кемінде бір-бір оқшау сөздерді пайдаланып, бейне жазбаға сәйкес диалог құра алады. 2) сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ықпал заңдылықтарын біледі;

1)Көптеген оқушылар оқшау сөздерді орнымен, еркін пайдаланып, бейнежазбаға сәйкес диалог құра алады. 2) сөйлеуде сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сүйенеді;



1)Кейбір оқушылар:жұмыста шығармашылық танытып, рөлге еніп, креативті қойылым ұсынады. 2) сөз ішіндегі және сөз аралығындағыүндестік заңдылықтарға сәйкес айта біледі.

Бағалау критерийлері

Коммуникативтік жағдаятқа сай оқшау сөздерді қолданып, диалог құра алады.

Тілдік мақсаттар

Қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді қолдану

Осыған дейін меңгерілген білім

Осы мәнмәтін аясында оқушылардың жазылым дағдысы дамытылған.

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


Ι.Ұйымдастыру

Оқушылармен сәлемдесу.

Сыныпты түгелдеу.

ΙΙ.Үй тапсырмасы. Зат есімдердің мағыналық топтары бойынша сөйлемдер жазу. Ереже.

Бірдей суреттер бойынша 4 топқа бөлу, суреттерге қарап болжам жасату.


Қызығушылықты ояту

Оқушылар тобына балапан туралы ертегінің бейнетаспаның үнсіз(даусын өшіріп қойып) түрін ұсыну.

Сыныпқа сұрақ:

Балалар, қалай ойлайсыңдар, оқиға не туралы болды?

Кейіпкерлер бір-біріне не айтты?

3-4 оқушының пікірі тыңдалған соң, сабақтың мақсаттары белгіленіп, бағалау критерийлері талқыланады.




Сабақтың ортасы

дайындық+ таныстырылым+бағалау=




Мағынаны тану

Т/А6 Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру.


Оқылым тапсырмасы

5- тапсырма.Мәтінді оқы.Мәтіндегі қаратпа сөздердің қолданысына назар аудар.



Айтылым тапсырмасы

8-тапсырма.Төмендегі сұрақтарға жұп болып жауап беріңдер.Жауаптарыңда қаратпа,қыстырма,одағай сөздер болсын.



Бағалау критерийлері:

-сұрақтарға жауап береді;

-оқшау сөздердің түрлерін қолданады.

Бағалау.

Тапсырма.Төмендегі сөздердің ішінен ілгерінді,кейінді,тоғыспалы ықпалды тап. (42бет).

Көзқарас,жұмысшы,сенгім келеді,Жанқожа,жазшы,Досжан,ашса.

Жазылым тапсырмасы.

2- тапсырма.Төмендегі мақал-мәтелдерді қатыстырып,мәтін жаз.Мәтінде одағай сөздер болсын.



Дескриптор

  • мақал-мәтелдерді қатыстырып,мәтін жазады;

  • мәтінде одағай сөздерді қатыстырып жаза алады.

Тапсырма.

1.Мына оқшау сөздерді қатыстырып сөйлем құраңыз.
Қорыта келгенде, беу шіркін, бәсе, айтпақшы, жігіттер, балам, қап.

Тапсырма.

2. Қыстырма сөздерді тиісті орнына қойып жазыңдар.

   1) ----------------, темір жолға тіке тартқан жөн бе деймін

  2) ------------------, Шеген хатты сирек жазады.



  3) Бүгін,-------------, қоймаға он жеті арба тары кетті. 

Дескриптор

-оқшау сөздерді қатыстырып, сөйлем құрастырып жазады;

-қыстырма сөздерді тиісті орнына қойып жаза алады.




Сбақтың соңы




«Даналық ағашы» рефлексиясы. Оқушылар стикерге жазып, жапсырады.

Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіз? Қай тапсырма ұнады? Қай тапсырма қиындық туғызды? Неліктен?






Үйге тапсырма

7-тапсырма. 35бет. 9-тапсырма.65 бет. Тілдік бағдар жаттау.




Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Тапсырмалар оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай құрылған.

Топтық жұмыста қабілеті жоғары оқушылар басқаларға қолдау көрсетеді деп күтілуде. Қажет жағдайда олар мұғалімнің көмегіне жүгіне алады.



Сабақта оқушылар бір-бірінің жұмыстарына жетістік критерийлері бойынша баға береді. Мұғалім бақылау жүргізеді, тапсырмалардың орындалу деңгейі бойынша оқушыларға кері байланыс береді.

Сабақ табиғатқа сүйіспеншілікпен қарау, қоршаған ортаға пайдалы болу туралы; ол биология, экология, өзін-өзі тану пәндерімен байланыс табады.


Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жоспар іс жүзінде әлі тәжірибеден өткен жоқ.



Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:
2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:
2:



Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет