Сабақтың тақырыбы: І. Жансүгіров. Құлагер поэмасы Оқу бағдарламасын сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата23.01.2023
өлшемі54,42 Kb.
#166177
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
к ж әж
Қазақстан Республикасының Үкіметі — Уикипедия, 3-то сан бойынша жиынты ба алау а арнал ан тапсырмалар «Адам жа, Ашық сабақ. Бекзат

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім:



«Адам жанының құпиясы» бөлімі










Айтқазина Даяна Арғынқызы







Педагогтің аты-жөні







Сыныбы:9




Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

25.01 2023




Сабақтың тақырыбы:

І.Жансүгіров. Құлагер поэмасы




Оқу бағдарламасын сәйкес оқу мақсаты:







Сабақтың мақсаты:



Барлық оқушылар орындай алады: кесте мен сызбаны қалай толтыруды біледі
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырады;
Кейбір оқушылар орындай алады: кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырады және бағалайды.




Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.
10 минут

Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу, түгендеу
Үй тапсырмасы тексеру
Биографиялық поэма» (Биопоэма)
Тақтаға немесе әрбір оқушыға параққа жазылып, өзі
туралы мынандай сауалдарға жауап беру тапсырылады:
1. Есімім (Өз есіміңізді келтіріңіз)
2. Мен қандаймын? (Өзіңізді
сипаттайтын үш сын есім келтіріңіз).
3. Сүйікті іс-әрекеттерім (Қол боста
айналысуды құмартатын үш әрекетіңіз, хобби)
4. Неден қорқамын,
сескенемін?(Өмірдегі қорқыныш пен қауіптеріңіз)
5. Өмірлік қағидам (кредо) (Өмірде
ұстанатын басты қағидаңыз, ұраныңыз)
6. Сүйікті ақын-жазушыларым
(Қандай ақын-жазушыларды ұнатасыз?)
7.Сүйікті тағамдарым (Қандай
тағамдарды ұнатасыз?)
8. Менің жетістіктерім (Отбасыңызда,
оқуда, жұмыста қандай жетістіктеріңіз бар?)
9. Менің арманым (Бір арманыңызды
атаңыз)
Бұл тапсырманы орындауға оқушыларға 4-5
минуттай уақыт берілген соң, олар жазғандарын шағын топ
ішінде немесе бүкіл сыныпқа (егерде оқушылар саны аз
болып немесе уақыт жеткілікті болса) оқып береді.Биопоэмаларды оқығаннан кейін, оқушылардың бір-біріне сұрақтар қойып, таныстығын тереңдете түскені дұрыс.



Биографиялық поэма» (Биопоэма)
Тақтаға немесе әрбір оқушыға параққа жазылып, өзі
туралы мынандай сауалдарға жауап беру тапсырылады:
1. Есімім (Өз есіміңізді келтіріңіз)
2. Мен қандаймын? (Өзіңізді
сипаттайтын үш сын есім келтіріңіз).
3. Сүйікті іс-әрекеттерім (Қол боста
айналысуды құмартатын үш әрекетіңіз, хобби)
4. Неден қорқамын,
сескенемін?(Өмірдегі қорқыныш пен қауіптеріңіз)
5. Өмірлік қағидам (кредо) (Өмірде
ұстанатын басты қағидаңыз, ұраныңыз)
6. Сүйікті ақын-жазушыларым
(Қандай ақын-жазушыларды ұнатасыз?)
7.Сүйікті тағамдарым (Қандай
тағамдарды ұнатасыз?)
8. Менің жетістіктерім (Отбасыңызда,
оқуда, жұмыста қандай жетістіктеріңіз бар?)
9. Менің арманым (Бір арманыңызды
атаңыз)
Бұл тапсырманы орындауға оқушыларға 4-5
минуттай уақыт берілген соң, олар жазғандарын шағын топ
ішінде немесе бүкіл сыныпқа (егерде оқушылар саны аз
болып немесе уақыт жеткілікті болса) оқып
береді.Биопоэмаларды оқығаннан кейін, оқушылардың
бір-біріне сұрақтар қойып, таныстығын тереңдете түскені
дұрыс.

Мадақтау әдісі

Психологиялық ахуал

Сабақтың ортасы
30 минут

Блум таксономиясы
І-топ
1.Білу
1.Қазақ халқындағы ас беру салт-дәстүрі туралы не білесіңдер?
2.Түсіну.
1.І.Жансүгіровке қандай айып тағылды?
Не себепті?
3.Қолдану
1.Концептуалды кесте әдісі
4.Талдау
1.құлагер поэмасына дербес пікір құру
5.Жинақтау
Попс формуласы
6.Бағалау
І.Жансүгіровке мінездеме
Блум таксономиясы тапсырмалары
ІІ-топ
1.Білу
1.І.Жансүгіровтың қазақ поэзиясына қосқан ерекше зор үлесін не себеп болды?
2.Түсіну
1.Қазақ сахарасындағы еңбек адамдарының тұрмыс- тіршілігі жайлы қандай роман жазды?
3.Қолдану
1.Берілген ақпараттар негізінде оңай және қиын сұрақтар ойластырыңыз.
4.Талдау
Құлагер поэмасына екі жақты күнделік әдісін қолдану
5.Жинақтау
Бортты журнал әдісін қолдану.
6.Бағалау
І.Жансүгіров туралы ой түйін жасау.
2-тапсырма
«Карточка» әдісі

3-тапсырма


Үзіндіні оқып
сатылай-кешенді талдау үлгісі:
Шығарма авторы:
Тегі, түрі:
Тақырыбы:
Идеясы:
Шығарманың композициялық құрылысы:
1. Сюжеттік басталуы;
2. Сюжеттік байланыс;
3. Шиеленісуі:
4. Шарықтау шегі;
5. Шығарманың шешімі;
6. Шығармадағы кейіпкерлер;
7. Әдеби теориялық ұғымдар:
- теңеулер;
- эпитеттер;
- афаризмдер;
- мақал-мәтелдер



Блум таксономиясы
І-топ
1.Білу
1.Қазақ халқындағы ас беру салт-дәстүрі туралы не білесіңдер?
2.Түсіну.
1.І.Жансүгіровке қандай айып тағылды?
Не себепті?
3.Қолдану
1.Концептуалды кесте әдісі
4.Талдау
1.құлагер поэмасына дербес пікір құру
5.Жинақтау
Попс формуласы
6.Бағалау
І.Жансүгіровке мінездеме
Блум таксономиясы тапсырмалары
ІІ-топ
1.Білу
1.І.Жансүгіровтың қазақ поэзиясына қосқан ерекше зор үлесін не себеп болды?
2.Түсіну
1.Қазақ сахарасындағы еңбек адамдарының тұрмыс- тіршілігі жайлы қандай роман жазды?
3.Қолдану
1.Берілген ақпараттар негізінде оңай және қиын сұрақтар ойластырыңыз.
4.Талдау
Құлагер поэмасына екі жақты күнделік әдісін қолдану
5.Жинақтау
Бортты журнал әдісін қолдану.
6.Бағалау
І.Жансүгіров туралы ой түйін жасау.
2-тапсырма
«Карточка» әдісі
3-тапсырма
Үзіндіні оқып сатылай-кешенді талдау үлгісі:
Шығарма авторы:
Тегі, түрі:
Тақырыбы:
Идеясы:
Шығарманың композициялық құрылысы:
1. Сюжеттік басталуы;
2. Сюжеттік байланыс;
3. Шиеленісуі:
4. Шарықтау шегі;
5. Шығарманың шешімі;
6. Шығармадағы кейіпкерлер;
7. Әдеби теориялық ұғымдар:
- теңеулер;
- эпитеттер;
- афаризмдер;
- мақал-мәтелдер

Қошеметтеу әдісі

2-тапсырма


Бас бармақ әдісі
3-тапсырма
Мадақтау әдісі

Блум таксономиясы

2-тапсырма


https://wordwall.net/resource/51639806
3-тапсырма
Сабылай кешенді талдау
















Сабақтың соңы.
10 минут

Рефлексия:


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет