Сауат ашу
|
Мектеп: № 51 гимназия Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы
|
Күні:17.02.17.
|
Мұғалімнің аты-жөні Бақтыбаева Гүлшат Танақбайқызы
|
Сынып: 1 Ж
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Яя дыбысы мен әрпі
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
|
1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап беру(мұғалімнің көмегімен)1.3.5.1. Тақырыпқа байланысты тірек сөздерді қолданып жай сөйлемдер\ мәтін құрастыру және жазу.1.3.8.1.Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушы орындай алады: Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе сұраққа жауап беру. Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген сюжетті сурет бойынша әңгіме құрап айтады. Үлгі сызбалар, суреттер қолдана отырып, қарапайым мәтіндер мен сөйлемдер жазады
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Өз білімдерін жүйелі қолдану. Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырату. Мәтінді оқиды, мазмұнын әңгімелейді, сұрақтарға жауап береді,сұрақ жауабын болжайды
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: Сурет бойынша сөйлей алады. Сөздерді буынға бөлу, буын санын анықтауды біледі. Сызба бойынша сөйлем ойлау. Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау.Сөз, сөйлем сызбасын оқу
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
|
Тасбақа. Қоян
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
|
Талқылауға арналған сұрақтар:-Ұлттық кейіпкерлер кімдер?
|
|
Не себепті ….деп ойлайсыз?- Олар қандай ?
–
|
|
Ишара: тасбақаның баяу жүрісі, қоянның тез жүрісі.
|
|
Алдыңғы оқу:
|
Тыңдау арқылы мәтін немесе өлеңнің не туралы айтылғанын түсінеді. Сурет бойынша жұмысты біледі. Сөз, сөйлемді дыбыс пен әріпті ажырата алады және сөйлем құрастырады. Оқи алады.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт есебі
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурстар
|
Басы
|
1.Топқа бөлу
Қол алысып, кәне,біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!!!
Қысқы универсиада. Қысқы спорт ойындары туралы әңгімелеу.
|
Оқушылар топқа бөлінеді
І топ - Хоккейші
ІІ топ- Конькиші
ІІІ топ- Шаңғышы
Оқушылар сұраққа жауап беріп,көңіл- күйлерін реттеп, сабаққа отырады.
Қысқы универсиада. Қысқы спорт ойындары туралы әңгімелеу.
|
|
Ортасы
|
2.Айтылым: -суретпен жұмыс
Үй тапсырмасын тиянақтау
1-тапсырманы тізбектей оқу «Алдаркөсе мен бай баласы»
бойынша әңгімелеу
Миға шабуыл
Мәтіннен Яя әрпі бар сөздерді табу.
Оларға дыбыстық талдау жасау.
Тыңдалым
Ал, балалар, ойнайық,
Ойнайық та, ойлайық.
Қандай жұмбақ болса да,
Шешпей оны қоймайық.
Я әрпі туралы жұмбақ шешу.
«Я дыбысы мен әрпі»
Тыңдалым «Сиқырлы әліппе»
Берілген сөзге мағынасы қарама-қарсы сөзді тап.
Тасбақа-черепаха-tortoise
Қоян-заяц- rabbit
Ой толғау.
Мысық неге мияулады ?
3.Топпен жұмыс
«Адасқан әріптер» әріптерден сөз
құрап жазу,оқу,талдау
Дәптермен жұмыс
А) Ауада жазып қол жаттықтыру.
Б) Дәптерге Яя әрпі бар сөздерді жазу
5.Қалыптастырушы бағалау
Көп нүктенің орнына керекті әріпті жазу
Бағалау.
Бағдаршам көздері арқылы бағаланады.
|
● Топпен жұмыс
І топ - Мәтінді рөлге бөліп оқу.
ІІ топ - Сурет бойынша
мазмұндау.
ІІІ топ - Сахналық қойылым
көрсету.
Аян, ал.
Саян, ки.
Баян, тура
Ребус шешу
|
Достарыңызбен бөлісу: |