Пәні: информатика
|
Күні
|
6-сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Суреттер мен жазуларды пішімдеу
|
Мақсаты
|
Оқушыларға суреттер мен жазуларды пішімдеу жайында түсінік бере отырып, компьютерде қолдана білуді үйрету.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Білімін жетілдіреді, ізденеді, ғылыми-танымдық көзқарасын кеңейтеді.
|
Сілтеме
|
6-сынып . информатика Алматы «Атамұра» 2014 ж
|
Негізгі идеясы
|
Суреттер мен жазуларды пішімдеуді компьютерде қолдана білуді үйрету.
|
Ресурстар
|
КТЕ, постер, таратпа материалдар
|
Қолданылған модульдер
|
Диалогтық оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану.
|
Сабақтың өтілу уақыты
|
45 минут
|
Сабақтың жоспары
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, түстер арқылы топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
|
Үйге тапсырма
|
Тақырыпты оқу, құттықтау хатын құрастыру
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
критерийлер
|
Дескриптор
|
Ұпай
|
бағалау
|
Білу
|
Графикалық нысандарды және жазбаларды кірістіру туралы біліктіліктерін жаңғырту.
|
«Миға шабуыл»
Суретті картинканы қалай кірістіруге болады.
Пішімдеу дегеніміз не?
Кесте деген не?
Ұяшық дегеніміз не?
Кесте құрудың неше тәсілі бар?
Кестені құрудың қандай тәсілдеріне білесің?
6 минут
|
Өткен тақырып бойынша білімдері сараланады
|
Білім көлемін зерделеу
|
Сұрақтарға толық жауап берген
|
3
|
|
Сұрақтарға толық жауап бермеген
|
2
|
Сұрақтарға мүлдем жауап бермеген
|
1
|
Түсіну
|
Суреттер мен жазуларды пішімдеуді компьютерде қолдана білуді түсіну.
Мәтінді талқылау
|
Постерлер құрып оны қорғау.
1-топ Жазбаларды пішімдеу.
2-топ Суреттерді пішімдеу.
3-топ WordArt мәтінін пішімдеу.
4-топ SmartArt суретін пішімдеу.
10 минут
|
Тақырыптың бойыша мәтінді меңгереді негізгі идеясын түсінеді
|
Тақырыптың негізгі идеясын түсіну
|
Тақырыптың маңызын толық ашты
|
3
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
Тақырыпты мүлдем аша алмады
|
1
|
Қолдану
|
Суреттер мен жазуларды пішімдеуді компьютерде қолдану.
|
Топтар өзара араласып ақпарат алмасады.
8 минут
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
Толық емес
|
2
|
Қиын
|
1
|
Талдау
|
Суреттер мен жазуларды пішімдеуді салыстыру.
|
Венн диаграммасын толтыру
4 минут
|
Өзара жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.
|
Пікірталасқа түсу
|
Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын толық ажыратады
|
3
|
|
Ажырата алмайды
|
2
|
жұмысқа қатыспайды
|
1
|
Жинақтау
|
Өз пікірін дәлелдеу
|
Практикалық жұмыс
12 минут
|
Ойын жинақтай алады
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық саралады
|
3
|
|
Қиналды
|
2
|
Саралай алмады
|
1
|
Бағалау
|
Шығармашылық әлеуетін дамыту.
|
Тест
5 минут
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Венн диаграмасы арқылы ұқсастықтары мен айырмашылықтарын таба алады Логикалық ойы
|
Өзінің ойын нақты дәлелдер келтіреді
|
3
|
|
Дәлелдемелер келтіре алмайды
|
2
|
Қиналады
|
1
|