Сабақтың тақырыбы. Менің ойыншықтарым. Сабақтың мақсаты



Дата17.06.2018
өлшемі17,7 Kb.
#42344
түріСабақ
Қазақ тілі 2-сынып.(ашық сабақ)

Сабақтың тақырыбы. Менің ойыншықтарым.
Сабақтың мақсаты:

а) Оқушыларға жаңа сөздерді меңгерту және қазақша атауларымен таныстыру;

ә ) Ой – өрістерін кеңейтіп, сөйлеу дағдыларын дамыту;

б ) Оқушылардан өздерінің сүйікті ойыншықтары жайында әңгіме тарқату.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Оқыту әдістері: сұрақ – жауап, аударма, түсіндіру.
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, бейнелеу.

Сабақтың көрнекілігі: оқулықтағы суреттер,көрнекілік, үнтаспа,ойыншықтар.
Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі

- Оқушылармен сәлемдесу.

- Саламатсыздар ма балалар? Отырыңдар.

* Кезекшімен сұхбат?

- Сыныпта кім кезекші?

- Бүгін сыныпта кім жоқ?
II.Үй тапсырмасын сұрау.

-Балалар үйге қандай тапсырма берілді?

Үй жұмысы тексеріледі.

-Ал,өткен тақырыбымызға қысқаша тоқтала кетейік.

- Өздеріңнің сүйікті істерің жөнінде кім айтады?

-Қазір жылдың қай мезгілі?

-Бүгінгі күннің жатысы?

-Аптаның қай күні?
III.Жаңа сабақ.

1)Фонетикалық жұмыс.

Үнтаспаға жаңа сөздер жазылып,оқушыларға тыңдатылады.қ-ғ дыбыстарының өзгеруі

Туралы, Мысалы: ойыншық – ойыншығым, қонжық – қонжығым, қуыршақ –

қуыршағым, мысық – мысығым сөздері туралы айтылады,оқушылар қайталайды.

Айтылған сөздер дәптерге жазылады.

2)Тақтаға «Менің ойыншықтарым» плакаты ілінеді.Мұғалім ойыншықтарды көрсетіп,

айтып,таныстырады.Оқушылар хормен қайталайды.Орысшаға аударма жасалып,

түсіндіріледі.

3).2- тапсырма.Санамақты оқушыларға оқытып,шешуін табу.

Санамақ

Қуыршақтар, ойыншықтар,

Бәрің қатар тұрыңдар.

Екі аю мен Буратино,-

Әрі әдемі Чипполино!

Көжек пенен мысық,

Тағы екі күшік.

Қане, бәрін қосып шық,

Нешеу екенін ойыншық? (8 ойыншық)
4)Диалогты оқушыларға жұптастырып оқыту.(Оқушылар өз аттарын айтады).

- Сәлем,Женя! - Сәлем, Оля!

- Сенің ойыншықтарың бар ма? - Иә, бар.

- Олар қандай ойыншықтар? - Менің қуыршағым бар.

- Аты кім? - Аты – Барби.

- Ол әдемі ме? - Иә әдемі.

- Сау бол,Женя! - Сау бол, Оля!

Осы диалогқа ұқсастырып,оқушыларды өзара өз ойыншықтары туралы сөзге

тартып,қазақша сөйлету.

Тақтада «Менің ойыншықтарым» суреті ілулі тұр.Сол ойыншықтардың кіші суреттерін

жапсыру керек.Кіші суреттер:машина,қонжық,қуыршық,қоян,мысық,текше,доп,

секіртпе оқушыларға үлестіріп, беріледі.Оқушылар әрқайсысын өз қатарына

жапсырулары керек. Тез жапсырған оқушы «жеңімпаз» атанады.
IV.Сергіту сәті.

5) Дәптермен жұмыс.

4-тапсырма. «Сенің сүйікті ойыншығың не?» .

Тақтаның жанындағы үстелге үстіне ойыншықтар қойылып қойған.Оқушылар бір –

бірден шығып,

Мысалы: Менің сүйікті ойыншығым – қуыршақ, - деп айтып, оны тақтаға жазады.

Екіншісі:Менің сүйікті ойыншығым – машина.

Келесі: Менің сүйікті ойыншығым – лего.
V.Жаңа сабақты бекіту.

Сөздік диктант

Қонжық, қуыршақ, машина, қоян, мысық, күшік, текше, доп, секіртпе, асық, лего, аю.

Осы сөздерді жаздыру арқылы жаңа сабақты бекіту.

- Бүгінгі тақырыпты пысықтай келе,оқушылардан түсінгені туралы сұрақ қою арылы

білу.

  • Сабақтың тақырыбы?

  • Ойыншықтарды атаңдар?

  • Сүйікті ойыншықтарың?

  • Өз ойыншықтарын ұқыпты ұстауға үйрету.



VI.Үйге тапсырма беру.

7) Қуыршақ , машина, сөздерінен сөлем құрау.

Мысалы:

1.Қуыршақ. 1.Машина.

2.Қуыршағым бар. 2.Машинам бар.

3.Менің қуыршағым бар. 3.Менің машинам бар.

4.Менің әдемі қуыршағым бар. 4.Менің үлкен машинам бар.
VII.Бағалау.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет