Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________ (білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандардың бөлінгіштігі (5 сыныпты қайталау)
Бөлім:
|
5 сыныпта өтілген материалды қайталау
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна
|
Күні:
|
|
Пән/Сынып: 6
|
Қатысқандар саны: Қатыспагандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Натурал сандардың бөлінгіштігі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
5.1.2.5 натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана біледі.
|
Сабақ барысы:
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйым
дастыру
|
Сәлеметсіздерме! Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.
Бүгін, Натурал сандардың бөлінгіштігі тақырыптарын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу, натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану;
|
Сәлемдесу
Үй тапсырмасын тексерту
Сұрақтарға жауап беру
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
|
6 сынып оқулығы. 1-бөлім.
|
10 мин
|
Жаңа сабақ
|
Білу. Қораптың ішінде берілген сұрақтарға жауап сұрау( өткен сабаққа байланысты сұрақтар берілген). 2-ге бөлінгіштік қасиетін айт; 5-ке бөлінгіштік қасиетін айт;10-га бөлінгіштік қасиетін айт; 9-га бөлінгіштік қасиетін айт
Түсіну.
Венн диаграммасын құру. Жұп сандар мен тақ сандардың, жай сандар мен құрама сандардың, ЕҮОБ пен ЕКОЕ-дің ұқсастықтары мен ерекшеліктерін шеңберлерге жазу. Ортасына олардың ортақ қасиеттерін жазу.
І топқа: «Жұп сандар мен
тақ сандар»
ІІ топқа: «Жай сандар мен
құрама сандар»
ІІІ топқа:«ЕҮОБ пен ЕКОЕ»
|
Сұрақтарға жауап береді
• 2 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0; 2; 4; 6; 8 цифрларымен аяқталғанда ғана 2-ге бөлінеді
|
|
Презентация
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Слайд
|
25
минут
|
Бекіту тапсырмасы
|
Талдау. Семантикалық карточкамен жұмыс. Берілген сандар бойынша карточканы толтыру.
-
колдану. .
А деңгейі: №1,№3
|
Семантикалық карточкамен жұмыс жасайды. Берілген сандар бойынша карточканы + қою арқылы толтырады
.
|
.дескриптор:
-2-ге Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-3-ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-5ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-10-ға Бөлінгіштік белгілерін біледі
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Презентация
Слайд 7-8
|
|
Жеке жұмыс
|
Тапсырманы орындау тәртібін түсіндіреді
10-ға бөлінетін сандарды таңдаңыз.
105
|
91
|
891
|
144
|
7005
|
9910
|
342
|
2220
|
85
|
7620
|
945
|
463
|
536
|
607
|
325
|
738
|
1260
|
700
|
|
Оқушылар жеке Тапсырманы орындайды
«Бөлінгіштік қасиеті»
2-ге бөлінетін сандарды таңдаңыз.
738
|
945
|
325
|
7620
|
1260
|
85
|
536
|
2220
|
463
|
342
|
7005
|
891
|
144
|
607
|
9910
|
105
|
91
|
700
|
5-ке бөлінетін сандарды таңдаңыз.
536
|
7005
|
700
|
342
|
1260
|
891
|
7620
|
91
|
325
|
738
|
607
|
9910
|
144
|
945
|
463
|
105
|
2220
|
85
|
|
ҚБ «Қол шапалақтау» әдісі арқылы бағаланады және
дескриптор:
-2-ге Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-3-ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-5ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-10-ға Бөлінгіштік белгілерін біледі
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Презентация
|
5 минут
|
|
Бүгінгі сабақта:
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана біледі.
Жинақтау. «Күн салу».
Оқушыларға натурал сандардың бөлінгіштігінің қасиеттері жазылған қағаз қиындыларын тарату.
-
Дөңгелектің ортасына «Натурал сандардың бөлінгіштігі»
Шуақтарына «2-ге, 5-ке, 3-ке, 10-ға және 9-ға бөлінгіштік белгілер, ЕҮОБ, ЕКОЕ, Жай көбейткіштерге жіктеу, Әріпті өрнектер, санды өрнектер, қосынды, жай сандар, құрама сандар»
«Таңдау» әдісін қолдану. Оқушыларға смайликтер тарату.
Үйге тапсырма. №4,№5.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады:
• Мен білдім …
• Қызықты болды…
• Қиындық тудырды…
•Мен тапсырманы орындадым…
• Мен енді…
• Сабақтан мен не алдым…
|
Презентация
|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану (5 сыныпты қайталау)
Бөлім:
|
5 сынып қайталау
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Пән/Сынып:
|
6 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Күні:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
5.1.2.14
жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану;
5.1.2.15
жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіру;
|
Сабақтың мақсаты.
|
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау
|
Сабақ барысы
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйымдастыру
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану тақырыптарын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.
1.Ұйымдастыру.
2. Үй жұмысын тексеру
|
Сәлемдесу
Үй тапсырмасын тексерту
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Бағалау парақтары
|
10мин
|
Жаңа сабақ
|
Қайталау сұрақтары
1.Жай бөлшектердің түрлері.( дұрыс,бұрыс, аралас)
2.Жай бөлшекті салыстыру.
3.Жай бөлшекті қосу және азайту.
4.Жай бөлшекті көбейту және бөлу.
|
Сұрақтарға жауап береді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
|
Презентация
|
20
минут
|
Бекіту тапсырмасы
|
Тапсырмалар.
|
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
Және де 10
Баллдық жүйе бойынша бағаланады
|
Слайд
6 сынып оқулығы. 1-бөлім.
Әбілқасымов А.Е., Кучер Т.П., Жұмағұлова З.Ә., 2018ж «Мектеп» баспасы
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Бағалау парақтары
|
5мин
|
Жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс. №20,33
|
Тапсырманы орындайды
|
|
|
5 минут
|
|
Бүгінгі сабақта:
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
Рефлексия: «Табыс сатысы» әдісі арқылы әр оқушы берілген сөйлемдерді стикерге аяқтап жазып, сатының тұсына іледі.
Сатының суреті, сатының;
1 - ші баспалдағы *Мен.............. БІЛЕМІН*,
2 - ші баспалдағы *Мен.................. ТҮСІНЕМІН*,
3 - ші баспалдағы *Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН*
Үйге тапсырма №21,24
|
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Жинаған баллдары бойынша дескриптор бойынша бағалау
|
Презентация
|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану
Бөлім:
|
5 сыныпта өтілген материалды қайталау
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |