Мерзімі: 19.11.2015 ж. 4 «А» Пәні: қазақ тілі
20.11. 2015 ж. 4 «Б»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сүйікті тағамым- палау
|
Сілтеме:
|
Ноутбук, карточкалар, топқа бөлінуге арналған қима қағаздар, сабақ ережесі жазылған плакат, оқулық.
|
Мақсаттары
|
Білімділік:Тақырып төңірегінде сөйлей білу дағдысын қалыптастыру, көмекші есімдер бойынша жұмысты жалғастыру. Жаңа сөздерді меңгерту.
Дамытушылық: байланыстырып сөйлеу тілін қисынды ойлау, есте сақтау қабілеттерін, топпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту;
Тәрбиелік:Топта жұмыс жасау барысында қолайлы психологиялық жағдай жасау. Әдептілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Пінге деген қызығушылықтарын. арттыру.
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа сабақ.
|
стратегиялар
|
ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Диалог арқылы оқыту
|
|
Ұйымдастыру бөлімі
Сәлеметсіздер ме?
Сыныпта бүгін кезекші кім?
Сабақта кім жоқ?
Балалар, көңіл –күйлеріңіз қалай?
|
Орындарынан тұрып мұғаліммен сәлемдесіп, сұрақтарына жауап береді.
|
|
Қима қағаз
бөләктері
|
Топқа бөліну
Енді, топқа бөлінейік. Оқушыларға қима қағаздар таратылады. Сол бойынша топқа бөлінеді.
Сабақ ережесін қайталау.
Топ басшылары, бағалау парақтарына өз бағаларын қойып отырыңдар.
|
Оқушылар қима қағаздарды таңдайды. Сөйтіп, оқушылар 3 топқа бөлінеді. Ережені қайталайды.
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
Үйге қандай тапсырма берілді?
|
«Ыстық орындық» тәсілімен сұрақтарға жауап береді.
(Қошемет)
|
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Топтық жұмыс
|
Мәтін
|
Негізгі бөлім.
Сөздік жұмыс.
Мәтінмен жүмыс
1 .Мәтінді оқы, аудар. 1 топ
2. Мәтінге сұрақтар құр.2 топ
3. Мәтінді мазмұнда.3 топ
|
Оқушылар Мәтінмен жұмыс жасайды
Әр топқа уақыт беріледі. Топ көшбасшылары балалардың жұмысын бағалайды.
(Қошемет)
|
Топтық
жұмыс
|
Деңгейлік тапсырмалар
|
Деігейлік тапсырмалар
1-деңгей. «Мейіз» сөзіне фонетикалық талдау.
2-деңгей. «Тағам» сөзін тәуелдеу.
3-деңгей. «Күріш» сөзін септеу.
|
Оқушылар өз деңгейі бойынша жұмыс жасайды. (Өзара бағалау)
|
Сыни тұрғыдан ойлауға оқыту
|
Ассоциация құру
|
Ассоциация құру
«Палау» сөзіне байланысты ассоциация құрыңдар.
|
Әр топ өз ассоциациясын құрып, қорғайды.
(2 жұлдыз, 1 тілек жазу)
|
|
Сергіту -тренингі
|
Сергіту сәті.
Мұғалім сергіту -тренингін қосады.
|
Балалар экранға қарап, қайталайды.
|
Жұптық жұмыс.
|
|
Жұптық жұмыс
3-тапсырма бойынша жұптық жұмысты жүзеге асыру.
|
3-тапсырма бойынша диалогті оқып, аударады.
|
Ой қорыту.
|
Стикерлер
|
Ой қорыту.
Мұғалім кері байланыс жасау мақсатында оқушыларға стикерлер таратады.
|
Оқушылар стикерлерге 2 жұлдыз, 1 тілек жазады.
|
Үйге тапсырма беру
|
|
Үйге тапсырма: 47 бет, 3 тапсырма жұмбақты жаттау.
|
Бағалау.
|
|
Мадақтау (өзара бағалау), топтық бағалау 3-шапалақ, 2жұлдыз, 1 тілек. Оқушылардың формативті бағалауы мен өз бақылауы бойыншаоқушыларға баға қояды.
|
Не сәтті өтті?
|
|
Не сәтсіз өтті?
|
|
Нені дамыта аласыз?
|
|
Болашақта нені өзгертер едім?
|
|
Мерзімі: 18.11.2015 ж. 4 «А» Пәні: қазақ тілі
20.04. 2015 ж. 4 «В»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақша ет
|
Сілтеме:
|
Ноутбук, карточкалар, топқа бөлінуге арналған қима қағаздар, сабақ ережесі жазылған плакат, оқулық.
|
Мақсаттары
|
Білімділік: Оқушыларды тақырып төңірегінде сөйлей білуге үйрету, жіктеу есімдіктер бойынша жұмысты жалғастыру.
Дамытушылық: қисынды ойлау, есте сақтау қабілеттерін, байланыстырып сөйлеу дағдысын, топпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту;
Тәрбиелік:Топта жұмыс жасау барысында қолайлы психологиялық жағдай жасау. Ұқыптылыққа, әсемдікке тәрбиелеу.
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа сабақ.
|
стратегиялар
|
ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Диалог арқылы оқыту
|
|
Ұйымдастыру бөлімі
Сәлеметсіздер ме?
Сыныпта бүгін кезекші кім?
Сабақта кім жоқ?
Балалар, көңіл –күйлеріңіз қалай?
|
Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасады, кезекші иұғалімнің сұрақтарына жауап береді .
|
|
Қима қағаз
бөләктері
|
Топқа бөліну
Енді, топқа бөлінейік. қима қағаздар таратылады. Сол бойынша топқа бөлінеді.
Сабақ ережесін қайталау.
Топ басшылары, бағалау парақтарына өз бағаларын қойып отырыңдар.
|
Пейзаж, натюрморт, портрет деген сөздер жазылған қима қағаздарды таңдап, 3 топқа бөлінеді. Ережені қайталайды.
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
Үйге қандай тапсырма берілді?
|
Орындаған жаттығуларын тізбекпен оқиды.
|
|
|
Негізгі бөлім.
Сөздік жұмыс
|
Оқушылар сөздікте берілген жаңа сөздерді жазып алып, сөз тіркестерін құрайды.
(Қошемет)
|
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Топтық жұмыс
|
|
Мәтін бойынша жұмыс
Әр топ 1-тапсырмада берілген мәтін бойынша мәтін бойынша жұмыс жасау.
|
Әр топ мәтін бойыншасұрақ құрады.
Оны оқып, қорғайды.
(Өзара бағалау)
|
Жеке
жұмыс
|
|
Айтылым
1 тапсырмада берілген сурет бойынша
2-тапсырмадағы сұрақтарға жауап беру.
|
Әр топтан 1 оқушыдан шығып, 2 сұрақ жазылған қима өағазды таңдайды. Сол сұраққа жауап береді.
(Қошемет)
|
|
Сергіту -тренингі
|
Сергіту сәті.
Мұғалім сергіту -тренингін қосады.
|
Балалар экранға қарап, қайталайды.
|
Жеке жқмыс.
|
|
Жазылым
Балалар, көмекші есімдерді пайдалана отырып, сөйлемдер құрады.
|
Сөйлемдер құрып, дәптерлеріне жазады.
|
|
Сызба
|
Сызбамен жұмыс.
Сызба арқылы Қазақстанның суретшілерімен таныстырады.
|
Сызба арқылы суретшілермен танысады.
|
Ой қорыту.
|
Кері байланыс
қима өағаздары
|
Ой қорыту.
Мұғалім кері байланыс жасау мақсатында оқушыларға қима қағаздар таратады..
|
Оқушылар қима қағаздағы сұрақтарға жауап жазады.
|
Үйге тапсырма беру
|
|
Үйге тапсырма: мәтінге сұрақтар құру.
|
Бағалау.
|
|
Мадақтау (өзара бағалау), топтық бағалау 3-шапалақ.
Оқушылардың формативті бағалауы мен өз бақылауы бойыншаоқушыларға баға қояды.
|
Не сәтті өтті?
|
|
Не сәтсіз өтті?
|
|
Нені дамыта аласыз?
|
|
Болашақта нені өзгертер едім?
|
|
Мерзімі: 20.11.2015 ж. 4 «А» Пәні: қазақ тілі
23.11. 2015 ж. 4 «Б» Мұғалімі: Доскабулова К.О.
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сүйікті тағамым- борщ.
|
Сілтеме:
|
Ноутбук, карточкалар, топқа бөлінуге арналған қима қағаздар, сабақ ережесі жазылған плакат, оқулық.
|
Мақсаттары
|
Білімділік: Оқушылардың тақырып төңірегінде лексикалық біліктерін меңгерту, тақырып бойынша өз сөздерімен әңгімелей алу, қарапайым тілмен өз ойларын жеткізе алатын деңгейге жеткізу.
Дамытушылық: қисынды ойлау, есте сақтау қабілеттерін, байланыстырып сөйлеу дағдысын, топпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту;
Тәрбиелік:Топта жұмыс жасау барысында қолайлы психологиялық жағдай жасау. Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Борщтың пайдасы туралы әңгімелеу.
|
Сабақтың түрі
|
Жаңа сабақ.
|
стратегиялар
|
ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Диалог арқылы оқыту
|
|
Ұйымдастыру бөлімі
Сәлеметсіздер ме?
Сыныпта бүгін кезекші кім?
Сабақта кім жоқ?
Балалар, көңіл –күйлеріңіз қалай?
|
Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасады, кезекші иұғалімнің сұрақтарына жауап береді .
|
|
Қима қағаз
бөләктері
|
Топқа бөліну
Енді, топқа бөлінейік. қима қағаздар таратылады. Сол бойынша топқа бөлінеді.
Сабақ ережесін қайталау.
Топ басшылары, бағалау парақтарына өз бағаларын қойып отырыңдар.
|
Қима қағаздарды таңдап, 3 топқа бөлінеді. Ережені қайталайды.
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
Үйге қандай тапсырма берілді?
|
Бір-неше оқушы палау түрлері туралы мәліметтерін оқиды.. (Қошемет)
|
Жеке жұмыс
|
|
Негізгі бөлім.
Сөздік жұмыс.
1) Мұғалім сөздерді оқиды, аударады.
|
Оқушылар жаңа сөздерді тізбекпен оқиды, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрады. Сөздік дәптерлеріне жазып алады.
|
. Оқытуды басқару және көшбасшылық
Топтық жұмыс
|
|
Мәтінмен жұмыс.
Әр топқа мәтін бойынша береді.
1-топ. Оқып, аудару.
2-топ. Мәтінге сұрақтар құру.
3-топ. Мәтінді мазмұндау.
|
Әр топ өз тапсырмасын орындайды.
(Өзара бағалау)
|
Топтық жұмыс
|
Венн Диаграммасы
|
Венн Диаграммасын құру.
Балалар, палау мен борщты салыстырып Венн Диаграммасын құрыңдар.
|
Әр топ Венн Диаграммасын
жасайды, қорғайды.
(2 жұлдыз, 1 тілек жазу)
|
|
Сергіту -тренингі
|
Сергіту сәті.
Мұғалім сергіту -тренингін қосады.
|
Балалар экранға қарап, қайталайды.
|
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету Жеке жұмыс
|
|
4-тапсырмадағы үлгі бойынша сатылап сөйлем құрыңдар.
|
Әр оқушы жеке-жеке сатылап сөйлем құрайды.
|
Жеке жқмыс.
|
|
Семантикалық карта
Балалар, тәуелдік жалғауы бойынша семантикалық картаны толтырыңдар.
|
Семантикалық картаны толтырады.
|
Ой қорыту.
|
Кері байланыс
қима өағаздары
|
Ой қорыту.
Мұғалім кері байланыс жасау мақсатында оқушыларға қима қағаздар таратады..
|
Оқушылар қима қағаздағы сұрақтарға жауап жазады.
|
Үйге тапсырма беру
|
|
Үйге тапсырма: мәтінді мазмұндау.
|
Бағалау.
|
|
Мадақтау (өзара бағалау), топтық бағалау 3-шапалақ, 2жұлдыз, 1 тілек. Оқушылардың формативті бағалауы мен өз бақылауы бойыншаоқушыларға баға қояды.
|
Не сәтті өтті?
|
|
Не сәтсіз өтті?
|
|
Нені дамыта аласыз?
|
|
Болашақта нені өзгертер едім?
|
|
Мерзімі: 23.11..2015 ж. 4 «А» Пәні: қазақ тілі
24.11. 2015 ж. 4 «Б»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Диктант «Менің сүйікті тағамым»
|
Сілтеме:
|
Күнтізбелік жоспар, диктант мәтіні.
|
Мақсаттары
|
Білімділік: Оқушылардың білімдерін тексеру, сауатты жазу дағдысын қалыптастыру, қосымша тапсырмалар арқылы тақырыпты пысықтау.
Дамытушылық: қисынды ойлау, есте сақтау, сауатты жазу қабілеттерін, топпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту;
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
стратегиялар
|
ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Диалог арқылы оқыту
|
|
Ұйымдастыру бөлімі
Сәлеметсіздер ме? Балалар, көңіл –күйлеріңіз қалай? Сыныпта бүгін кезекші кім? Сабақта кім жоқ?
|
Орындарынан тұрып, мұғаліммен амандасады. Кезекші сұрақтарына жауап береді.
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
Үйге қандай тапсырма берілді?
|
Оқушылар бірнеше оқушы мәтінді мазмұндайды.
(Қошемет)
|
|
|
Негізгі бөлім.
Диктантқа дайындық
Фонетика бойынша сұрақтар қояды.
Қиын сөздермен жұмыс жасайды.
|
Оқушылар фонетика бойынша сұрақтарға жауап береді, қиын сөздермен жұмыс жасайды.
(Қошемет)
|
Жеке
жұмыс
|
Диктант мәтіні
|
Жазылым.
Мәтінді оқиды.
Менің сүйікті тағамым
|
Оқушылар диктантты жазады.
|
Сыни тұрғыдан ойлауға оқыту
|
|
Әңгімелесу
«Менің дәптерім» тақырыбы бойынша оқушылармен әңгіме жүргізеді.
Мәтін құрғызып, жаздырады.
|
Әңгіме жүргізеді, кейін мәтін құрып, жазады.
|
|
«Қара жорға» сергіту -тренингі
|
Сергіту сәті.
Мұғалім «Қара жорға» сергіту -тренингін қосады.
|
Балалар экранға қарап, билейді.
|
Ой қорыту.
|
Кері байланыс
қима өағаздары
|
Ой қорыту.
Мұғалім кері байланыс жасау мақсатында оқушыларға сұрақтары бар қима қағаздар таратады.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Үйге тапсырма беру
|
|
Үйге тапсырма: мәтінге сұрақтар құру.
|
Бағалау.
|
|
Мадақтау (өзара бағалау), топтық бағалау 3-шапалақ. Оқушылардың формативті бағалауы мен өз бақылауы бойынша оқушыларға баға қояды.
|
Не сәтті өтті?
|
|
Не сәтсіз өтті?
|
|
Нені дамыта аласыз?
|
|
Болашақта нені өзгертер едім?
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |