Сабақтың тақырыбы: Туған күн Пән: қазақ тілі Мектеп



бет1/4
Дата22.09.2024
өлшемі1,18 Mb.
#204892
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
қмж (2)


Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Туған күн

Пән:

қазақ тілі

Мектеп:




Күні:




Мұғалімнің аты-жөні:




Бөлім тақырыбы:

Отбасылық дәстүрлер мен мерекелер

Сабақтың тақырыбы:

Туған күн

Сынып:5 «А»

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу;
5.4.2.1.Сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Тірек сөздер мен эллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды

Оқушылардың басым бөлігі:

Анықталған тірек сөздерді шығармашылық жұмыстарда еркін қолданады.

Кейбір оқушылар : Грамматикалық ережелерді ұстанады, шығармашылық жұмыстар жазады.






Құндылықтар:

Әдептілікке, мәдениеттілікке, ізеттілікке, сыпайылыққа тәрбиелеу. Өз елінің салт- дәстүрін дәріптеуге, сыйлауға , ұмытпауға баулу




Сабатың барысы

Сабақтың кезеңі. Уақыты

Педагогтің іс- әректі



Оқушының іс- әрекеті



Бағалау



Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
7 мин
Жаңа сабаққа кіріспе

Сабақтың Ортасы


3минут



Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
Психологиялық жағымды ахуал туғызу.
«Жыл мезгілдері» арқылы бөлу Көктем, күз, жаз, қыс
«Миға шабуыл» «Тамшылар тілегі» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.Өз ойымен бөліседі. Сұрақтар қою: Өткен тақырыпты сұрақ-жауап арқылы қайталау:

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Қызығушылығын ояту «Болжау» әдісі «Туған күн» видеоролик көрсету
1-тапсырма.
Жазылым
Әр суретке қатысты бірнеше тірек сөздер жаздырады.
Тірек сөздер мен суреттерге ортақ тақырып қойдырады.
Отбасы мүшелері және олардың туған күндері тақырыбында диалог құрғызады.Ұсыныланатын тірек сөздер: сыйлық, қонақ, мүшел жас, мереке, құттықтау
Оқылым тапсырмасы:
2-тапсырма
ТЖ. «Жауаптан жоспар әдісі»
1.Мәтін неше абзацтан тұрады?
2.Бірінші абзацта не туралы айтылған?
3.Екінші абзацта не туралы айтылған?
4.Үшінші абзацта не туралы айтылған?
Ендеше сұраққа берген жауабыңызды қарапайым жоспар қылып жазғызады.
1.
2.
3.
Сұрақтарға жауап беру:Бүгінгі тақырыппен мәтіннің арасында қандай байланыс бар? Халық неге мүшел жасты қауіпті деп есептейді?



Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
«Жыл мезгілдері» арқылы топқабөлінеді.

Балаға ат қоюда қазақ халқының қандай дәстүрлерін байқауға болады?


Шілдехана қандай дәстүр?


Тұсау кесу үшін неге ала жіп алынады? Ала жіптен басқа немен кесуге болады?


Тілашар қандай мереке?


Медресе дегеніміз не?


«Тілашар» сөзіне дыбыстық талдау жаса.


Тоғыспалы ықпал дегеніміз не? Мысал келтір.


Дыбыс үндестігі дегеніміз не?


Дыбыс үндестігінің неше түрі бар?


Ілгерінді ықпал дегеніміз не? Мысал келтір.


Орфоэпия дегеніміз не?


Орфография дегеніміз не?


Оқушылар видеоны көре отырып тақырыбын болжайды.


Әр суретке қатысты бірнеше тірек сөздер жазады
Тірек сөздер мен суреттерге ортақ тақырып қояды.
Отбасы мүшелері және олардың туған күндері тақырыбында диалог құрады.

Мәтіннің абзацтарында не туралы айтылғандығын айтады. Жоспар құрады. Сұрақтар құрап айтады






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет