Тыңдаушылардың өзіндік жұмысы – 4 сағат. Мақсаты



Дата08.11.2022
өлшемі19,67 Kb.
#156920
Байланысты:
Дайын 2.7 ТӨЖ


Тыңдаушылардың өзіндік жұмысы – 4 сағат.
Мақсаты: білім алушыларды өмір қауіпсіздігі мәдениетіне үйретудің әдістері мен тәсілдерін, сонымен қатар ұйымдастыру формаларын құрастыру;
Міндеттер:
-күнделікті өмірдегі қауіп көздерін (жанғыш заттар, электр аспаптары, газ жабдықтары, тұрмыстық химия заттары, дәрі-дәрмектер) жіктеу;
-көліктегі қауіп түрлерін жіктеу (жердегі, жер асты, темір жол, су, ауа);
-жедел қызметтерді хабардар ету ережелерін білу;
-табиғатта қауіпсіз мінез-құлық ережелерін сақтауға;
-төтенше жағдайда алғашқы медициналық көмек көрсету және өзіне-өзі көмек көрсету;
-жанжалды жағдайларды болдырмау және шешу жолдарын сипаттау;
-интернетті пайдалану кезінде ықтимал қауіптер мен қауіптерді сипаттау және алдын алу (мысалы: алаяқтық, құмар ойындар, әлеуметтік желілердегі деструктивті қауымдастықтар).
Күтілетін нәтижелер: Оқушылардың бойында қауіпсіздік мәдениетін қалыптастыру бойынша жұмыстың формалары мен әдістерін таңдауды біледі.
1-жаттығу.
Жаңашыл әдіс-тәсілдерді қолдана отырып, бір тақырып бойынша сабақтың үзіндісін құрастыру.
Тақырыптар:
үйдегі қауіпсіздік;
қоғамдық орындардағы қауіпсіздік;
табиғи ортадағы қауіпсіздік;
денсаулық және оны қалай сақтау керек;
қоғамдағы қауіпсіздік;
ақпараттық кеңістіктегі қауіпсіздік.



Пәні:

Өмір сүру қауіпсіздігі

Сынып:

6

Сабақтың тақырыбы:

Жол қауіпсіздігі

Сабақтың мақсаты

Оқушылар жолда жүру ережесімен танысады.Жол қауіпсіздігін есте сақтауға,білуге ,жол ережесінің белгілерімен жүре білуге үйренеді.Өз бетімен жұмыс жасай білуге дағдыланады




Сабақтың барысы

сабақтың үзіндісі

Сабақтың кезеңі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

ресурстар

бекіту

Тапсырма.Көще ережелерін жалғастыр
«Жалғастыр» әдісі
«Көше ережелерін білейік»
1топ: 1.Жүріп келе жатқан машинаның алдынан өтіп кетемін деуші болма, ... / ол тоқтағанша,не өтіп кеткенше күте тұр/.
2.Мектепке келе жатып
үлкен жолдың шетімен жүр.Алдыңнан машина шықса,.... / жол бер. Тоқтап тұрған машинаның қасынан абайлап өт./
2-топ. 1..Көше тәртібін орындамау... / көліктің жүріп тұруына кедергі келтіреді./ 2.Көшеден өтерде әуелі .... / сол жағыңа,көшенің орта тұсына жеткенде оң жағыңа қара. Егер машина келе жатса, өтіп кеткенше сол орныңда ақ жолақ сызылған тұста күте тұр./
3топ:.1.Аялдамада тұрған автобустың ... / артқы жағынан айналып өт. Сонда сен келе жатқан машинаны дер кезінде көресің./
2. Тыйым салу белгілері дөңгелек шеңбер түрінде қызыл бояумен беріледі..... / Ол қозғалыс атаулының бәріне тыйым салады./
Тапсырма. Ситуациялық сұрақ беріледі, тапқырлығыңызды, ақылдылығыңызды көрсетіп жағдаяттан шығуларыңыз керек
«Жағдаяттық сұрақтар» әдісі
.

  • 1-топ.Сен жолдан өтіп бара жатқанда, саған біреу айқайласа не істейсің?

  • 2-топ.Сен жолдан өтіп келе жатырсың, кенет аялдамада тұрған өзіңе керекті автобусты көрдің. Сен не істейсің?

  • 3-топ.Сен автобустан түстің. Сен көшенің қарсы бетіне өтуің керек. Сен қалай өтесің?

Топта талқылайды, толықтырады
Бір-бірін тыңдайды,
Бағалайды

Оқушылар жағдаятпен танысады, өз әрекеттерін ұсынады, талқылайды.



Топтар бір- бірін бағалайды
«Екі жұлдыз,бір тілек»

Кері байланыс


«Бағдаршам»
бағалау әдісі

Ақпараттық карточкалар
А4 парағы

карточкалар




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет