Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі



Дата07.03.2022
өлшемі58,5 Kb.
#134568
түріСабақ
Байланысты:
6 сынып 130 буйрык 3 токсан
Документ, Көздің құрылысы мен қызметі тақырыбына арналған тест, Метод.-Гинекологиялық-науқастарды-оңалту.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



Мектеп:

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Үйге арналған тоқыма бұйымдарының дизайны (алжапқыш, асханалықбұйымдар, т.б.). Идеялар ойластыру. Нобай дайындау..

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.5.1 Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау
6.1.5.2 Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау.

Сабақ мақсаттары

  • Үйге арналған бұйым дизайнын орындау;

  • Өлшем алып, бұйымның сызбасын орындау;

  • Жұмысқа жоспар құру;

  • Бұйымға кететін мата шығынын анықтау.

Бағалау критерийлері

  • Бұйым дизайнын құрастыруда бірнеше идеялар ұсынады;

  • Бұйым орындау үшін өлшемді дұрыс алады;

  • Өлшем белгілерін қолданып сызба құрастыра алады;

  • Өз жұмысын жоспарлайды;

  • Матаға орналастыруды ескеріп, шығынды есептей алады.

Тілдік мақсаттар



Пәнгетән лексика мен терминология:
Алжапқыш – фартук – apron
Шәйнекке арналған жылытқыш – грелка для чайника – hot-water bottle for teapot
Тұтқыш – прихватка – potholders
Диалог пен жазуүшінпайдалысөздер мен тіркестер:
Мен өз алжапқышымды

Құндылықтарды дарыту

Осы сабақтабалалардыңбойынаеңбек, шығармашылық, құрмет құндылықтарын дарыту практикалық тапсырмалар орындау арқылы жүзеге асады

Пәнаралық байланыстар

Математика – есеп жүргізу,
Геометрия – пішіндерді тану, пішу.

АКТ қолдану дағдылары

Мәлімет іздеу мен шабыт, идея дамыту үшін интернет желісін қолдану.

Бастапқы білім



Оқушылар қуыршақ орындап, оған түрлі аксессуарлар мен киім үлгілерін матадан тікті.

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңдері

Педагог іс-әрекет



Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 мин



Сәлемдесу. Оқушыларға түрлі алжапқыш түрлерін көрсету. Қолдану аясын талқылау.

Оқушыларды суреттер арқылы топтарға біріктіру.
1- алжапқыш
2- тұтқыш
3-шәйнекке арналған жылытқыш






http://kuhniclub.ru/aksessuari/tekstil-dlya-kuxni.html


https://www.youtube.com/watch?v=NNbYRHk6xCY


https://www.youtube.com/watch?v=RXLSILeZ1cQ



Сабақтың ортасы

Оқушыларға үйге арналған әртүрлі тоқыма бұйымдарын қарастыруды, келесі сұрақтарға жауап беруді ұсыну:
- Тұтқыш тігуге арналған мата қандай қасиеттерге ие болуы тиіс? Неге?
- Алжапқышты қандай матадан тігуге болады?
- Алжапқыш бөлшектерін атаңдар.
- Модельдеу дегеніміз не?
Тапсырма. Алжапқыш/тұтқыш/шәйнекке арналған жылытқыш дизайнын орындау.
Оқушыларға топта алжапқыштың дизайнын талқылайды, авторлық эскизін дайындап, сыныпқа таныстырады.
Сұрақтар қою:
- «Жобалау» «конструкциялау» және «пішім» дегеніміз не?
- Конструкциялау не үшін қолданылады?
- Пішім сызбасы не үшін жасалады?

Дайын бұйым үлгісінде өлшемді анықтау үшін,


денебітімнен өлшем алу қажеттігін түсіндіру. Алжапқыш тігу үшін қажетті өлшемдерді анықтауды ұсыну.
Өлшем алу тәсілін көрсету.
Тапсырма. Өлшем алу.
Оқушылар бір-бірінің өлшемін алып, өлшемдерін дәптерлеріне жазады.

Құрастырылған сызба негізінде мата шығынын анықтау. Оқушылар 1:4 масштабында матаға орналастырады, есеп жүргізеді. Бір-бірімен алмасып, тексереді, ұсыныс айтады.



Оқушылар топта талқылаған соң бұйымға жұмсалатын материалдарды ескере отырып, өз алжапқыштарының дизайнын жасайды.
*Оқушылармен жұмысты орындау реттілігін талқылау:
*Үлкен қағазға алжапқыштың шынайы көлемдегі сызбасын сызу. М 1:1 көлемдегі алжапқыш сызбасының құрылымы.
*Дайын сызбаны қиып алу.
*Пішімнің барлық бөліктеріне бөлшек атауын жазу.
*Барлық бөлшекте бойлық жіп бағытын көрсету

Дескрипторлар:
*Топта белсенді жұмыс жасайды;
*Түрлі идеялар ұсынады;
*Өз ойын жеткізе алады;
*Заттың дизайнын құрастрады;
*Сыныпқа таныстырады.


Дескрипторлар:
*Өлшем алудың ережесін сақтайды;
*Өлшем белгілерін дәптеріне жазады






Сабақтыңсоңы

Рефлексия .
- ненібілдім, неніүйрендім
- ненітолықтүсінбедім
- неменжұмыстыжалғастыруқажет










Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербе сқолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу арқылы жүзеге асады.



Оқушылардың орындаған практикалық тапсымалары, сұра-жауабы, өз ойын негіздеп айтуы нәтижелері бойынша бағаланады.




Сабақбойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқумақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?


Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?




Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1.
2 .




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет