Көрнекілігі: суреттер. әдісі: Сұрақ-жауап, іздену І. Ұйымдастыру кезеңі



бет1/7
Дата11.01.2017
өлшемі1,3 Mb.
#7299
  1   2   3   4   5   6   7
Тақырыбы: Сөйлем және сөз
Мақсаты: Сөйлем және сөз туралы өткен тақырыпты қайталап,

еске түсіре отырып, жаттығулар орындау.

Сөздік қорларын дамыту.

Еліміздің рәміздерін қастерлеуге, Отанын сүюге

тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер.

әдісі: Сұрақ-жауап, іздену
І. Ұйымдастыру кезеңі

- сабаққа даярлық



ІІ Мақсат қою кезеңі

  • өткенді еске түсіру

  • дыбыс және әріп

  • сөзө және сөйлем

ІІІ Оқулықпен жұмыс.

  1. жаттығу

суреттермен жұмыс

оқу талдау.

Сөздік жұмыс жүргізу.


  1. жаттығу

Өлеңді мәнерлеп оқу. Сұрақтарға жауап алу

  • Қазақстан Республикасының Конституциясы Ата заңы қашан қабылданды?

  1. жаттығу

Әрбір сөзге сұрақ қою

Кім? Не?


Үш сөзге сөйлем құрап жазу.

ҮІІ Бекіту.

  • Сөз туралы не білеміз?

  • Суретке қарап сөйлем құрау

  • Сөз бен сөйлемнің айырмашылығы

Ойын «Кім тапқыр»

ҮІІІ Үйге тапсырма:

  1. 4- жаттығу

Тақырыбы : Дыбыс және оның түрлері (5-9 жаттығулар)

Мақсаты: Өткенді қайталай отырып, алған білімдерін еске түсіру,жаттығулар

орындау,


Танымдық қабілеттерін дамыту.

Сауаттылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер, кеспе қағаздар

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушы зейінін сабаққа аудару
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
4 - жаттығу
ІҮ Мақсат қою

Ү Оқулықпен жұмыс

6 – жаттығу

Асқар - Перизат

Әли Дәурен

Еркін Жанар

Ұлан Гүлназ


7- жаттығу

Өлеңді көшіріп жазу.

/күз, түз / сөздерінің мағынасын түсіндіру.
8- жаттығу

Қарындаш, таяқша, өзекше сөздеріне дыбыстық талдау жасау.


ҮІІ Қорыту
Дыбыс нешеге бөлінеді?

Дауысты дыбыстарды ата?

Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді?
ҮІІІ Үйге тапсырма 8 жаттығу

Бағалау


Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.

Тақырыбы : Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар 10-15 жаттығу.

Мақсаты: Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды еске түсіру, алфавит туралы

қайталау.

Ой-өрісін, сауатын қайталау.

Ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.


Әдісі: сұрақ жауап, түсіндіру,өздік
Көрнекілігі: суреттер, алфавит
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
- амандасу

- түгендеу

- оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру

8 – жаттығу.

ІІІ Мақсат қою кезеңі


  • тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Көркем жазу

Әә Әә Әә Әтеш


10-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазу.Жуан және жіңішке дауыстылардың астын сызу.
11 – жаттығу. Суретке қарап сөйлем құрау.

/отын, балта , бала, үй/

12 жаттығу

Мақалды жатқа жазу.


14-жаттығу.

Алфавит ретімен айту, буынға бөлу


15- жаттығу.

Ши-е, бүл-дір-ген, өр-мек-ші, бүр-кіт, е-мен, ға-рыш, доп, хат, шар, ит, ән-ші,ки-ік , тас, үй,ұя.

Әр сөзде неше буын, неше дауысты дыбыс бар?
ҮІІІ Үйге тапсырма: 13 жаттығу.

Бағалау


Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.

Тақырыбы: Буын және тасымал. 16-22 жатығулар

Мақсаты: 1-сыныпта өткен буын және тасымал туралы алған білімдерін қайталау,

пысықтау.

Сауатты көркем жазуға баулу.

Білімділікке тәрбиелеу.



Типі: қайталау.

Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сабаққа дайындық



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

13- жаттығу



ІІІ. Білімді тексеру

1. Көркем жазу


Бб Бб Бб

Балық, балық.

2. Балапан, от, жұмыс, доп сөздерін буынға бөлу.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі


  • Буын және тасымал


Ү Бекіту

Жаттығулар орындау.

16- жаттығу

бір буынды сөзді табу.

Көп буынды сөдерді буынға бөліп жазу. /о-қу-лы-ғың/

17- жаттығу. Сөздерді буынға бөліп оқу.

18-жаттығу. Буынға бөлінбейтін сөзді табу. /бар, көз/

20- жаттығу. Сөздерді буынға бөліп жазу.

Дәріхана қарлығаш құрылысшы

Дә-ріхана қар-лығаш құ-рылысшы

Дәрі-хана қарлы-ғаш құры-лысшы

Дәріха-на құрылыс-шы

21-жаттығу

қа-йық, ты-ңайтқыш, жа-ңалық же-ңіл

22-жаттығу Өлеңді жатқа жазу.
ҮІ Үйге тапсырма


  1. 19-жаттығу

  2. Бағалау


Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.

Тақырыбы: Заттың атын білдіретін сөздер /23-27 жаттығулар/

Мақсаты: Өткенді қайталай отырып заттың атын білдіретін сөздерді еске

түсіру,жаттығулар орындау.

Тілін,сөздік қорларын дамыту,

Сауаттылыққа , ұқыптылыққа тәрбиелеу


Типі: қайталау.

Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сабаққа дайындық


ІҮ. Мақсат қою кезеңі

  • Заттың атын білдіретін сөздер

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
19- жаттығу
ІІІ. Білімді тексеру

1. Көркем жазу


Вв Вв Вв

Вагон.


2. Заттың атын білдіретін сөздер
ҮІІ Бекіту

Жаттығулар орындау.



23 - жаттығу

Суреттегі жануарлардың атын атау

Елік, көкқұтан, бұғы

Елік жайылып жүр. Бұғы мүйізінен дәрі алынады.



  1. жаттығу

Кім? Нағашы, әже,ғарышкер, ақын, дәрігер

Не? Дала, жүгері, ара,шымшық, еден



25-жаттығу

Аңдар: суыр, бұлғын, қасқыр,аю, барыс, сілеусін

Құстар: сұңқар, қырғи, тұрымтай,байғыз, дуадақ,шағала
Сергіту сәті


  1. -жаттығу

Ауызша орындау. Мәтіннің мазмұнын айту.

ҮІІ Үйге тапсырма

  1. 27-жаттығу

  2. Бағалау



Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.


Тақырыбы: Заттың қимылын білдіретін сөздер /28 - 31 жаттығулар/

Мақсаты: жаттығулар орындай отырып, заттың қимылын білдіретін сөздерді таба білу,

сұрақтар қоя білу, өткенді еске түсіру.

Сауатты көркем жазуға, байланыстырып сөйлей білуге баулу.

Ұқыптылыққа тәрбиелеу


Типі: қайталау.

Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сабаққа дайындық


ІІІ. Мақсат қою кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
27- жаттығу
ІҮ. Білімді тексеру

1. Көркем жазу

Гг Гг Гг

Гүл


Кім? Апа, аға, оқушы,

Не? Парта, оқулық

2. Заттың қимылын білдіретін сөздер

Ү Бекіту

Жаттығулар орындау.



  1. Жаттығу

Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қою

Балалар ойнады. Жаңбыр жауды. Жапырақтар сарғайды. Әсел оқыды.




  1. жаттығу

Сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазу.
Сергіту сәті

  1. жаттығу

Қимылды білдіретін сөздерді жазу.

Ауызша орындау.Ертегіні жалғастыру..

Жұмбақ шешу

Аяғы жоқ жүреді А Ақ сандығым ашылды

Аузы жоқ сөйлейді. Ішінен жібек шашылды
ҮІ Үйге тапсырма

1. 31 -жаттығу

2. Бағалау



Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.

Тақырыбы: Заттың сынын білдіретін сөздер /32-35 жаттығулар/

Мақсаты: жаттығулар орындай отырып, заттың қимылын білдіретін

сөздерді таба білу,

сұрақтар қоя білу, өткенді еске түсіру.

Сауатты көркем жазуға, байланыстырып сөйлей білуге баулу.

Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Типі: қайталау.

Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сабаққа дайындық


ІҮ. Мақсат қою кезеңі

  • Заттың сынын білдіретін сөздер

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
31 - жаттығу
ІІІ. Білімді тексеру

  1. Көркем жазу

Ғғ Ғғ Ғғ

ғарыш


2. Заттың қимылын білдіретін сөздер

ҮІІ Бекіту

Жаттығулар орындау.



  1. -Жаттығу

Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қою

Гаухарға әдемі доп сыйлады. Мен қызық кітап оқыдым



  1. жаттығу

Көп нүктенің орнынан тиісті сөздерді қойып жазу.

Тәртіпті оқушы, ақ бор, таза бөлме, ашық аспан, кең бөлме, ала ат.

Сергіту сәті

  1. жаттығу

Жұмбақ шешу

Заттың сынын білдіретін сөздерді табу.

Аппақ, ақ
Қара сиырым қарап тұр,

Қызыл сиырым жалап тұр.


ҮІІ Үйге тапсырма

1. 35 -жаттығу

2. Бағалау


Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.

Тақырыбы: Заттың санын білдіретін сөздер /36- 39 жаттығулар/

Мақсаты: жаттығулар орындай отырып, заттың санын білдіретін

сөздерді таба білу,

сұрақтар қоя білу, өткенді еске түсіру.

Сауатты көркем жазуға, байланыстырып сөйлей білуге баулу.

Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Типі: қайталау.

Көрнекігілі: суреттер, кеспе қағаздар

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сабаққа дайындық


ІІ. Мақсат қою кезеңі

  • Заттың санын білдіретін сөздер

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру
35 - жаттығу
ІҮ. Білімді тексеру

  1. Көркем жазу

Дд Дд Дд

доп


2. Заттың сынын білдіретін сөздер

Ү Бекіту

Жаттығулар орындау.



36-Жаттығу

Бес ін , бес іннің аузы - бір ін

37–жаттығу

Берілген сандарды сөзбен жаз.



Сергіту сәті

  1. жаттығу

Неше? Нешінші?

Екі үшінші

Он бір бесінші

Қырық алтыншы

оныншы

ҮІ Үйге тапсырма

1. 39 -жаттығу

2. Бағалау



Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.


Тақырыбы: Диктант Алматы көлі

Мақсаты: Диктант жаздыра отырып оқушы білімін тексеру.

Сауатты , көркем жазуға баулу.

Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Диктанттар жинағы

Әдісі:

Түрі: бағалау

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- сабаққа даярлық


ІІ Мақсат қою кезеңі.

  • Диктант. Алматы көлі



ІІІ Білімдерін тексеру.


  • Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?

  • Сөйлем неден басталады?

  • Сөйлем соңына қандай тыныс белгі қойылады?

  • Сөйлем ішінде жер-су аттары, адамның аты кездессе қалай жазылады?

Диктант мәтінін оқып жаздыру.
Алматы көлі.

Алатаудың сұлу жерлері көп. Оның ішінде Алматы көлінің орны ерекше. Бұл көл тәуліктің әр мезгілінде түрліше құлпырады. Таңертең жап-жасыл болып кетеді. Сондықтан халық оны «Жасыл көл» деп те атайды.
Диктантты аяқтаған соң, асықпай бір рет оқып шығып, тексертемін. Дәптерлерін жинап алу.
ІҮ. Сабақты аяқтау

Бағалау.
Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.

Тақырыбы: Қатемен жұмыс. Сөйлеу мәдениеті. 40-41 жаттығу.

Мақсаты: Оқушылардың жазған диктанттарын талдау, Сауатты жазуға

үрету.


Оқушыларға сәлемдесу үлгілерін түсіндіре отырып, жаттығулар

орындау.


Сөйлеуін, сөздік қорларын дамыту.

Мәдениеттілікке, ізеттілікке тәрбиелеу.



әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу.

Көрн: плакат, топтама.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

- Сабаққа әзірлік.
ІІ Мақсат қою.

Қатемен жұмыс. Сөйлеу мәдениеті.


ІІІ Диктантты талдау.

а/ жіберілген қателермен жұмыс жүргізу.

ә/ талдау.

б/ тақтамен жұмыс.

Сөздік жұмыс.

Ережелерді еске түсіру.

Дәптерлеріне сөздік диктант жазғызу.
ІҮ. Оқулықпен жұмыс.

40-жаттығу.

Сәлемдесу үлгілерін оқу.

Оқу, талдау, әңгімелеу.

Сәлемдесу үшін айтылатын сөздерді көшіріп жазу.

Көшіріп жазу.

Сәлемдесуге байланысты түрлі мысалдар келтіру.

Өмірмен байланыстыру.


Ү Бекіту.

Суреттерге талдау жасау.

Сәлемдесу

Мақал-мәтелдер.

ҮІ Үйге тапсырма:


  1. 41-жаттығу

  2. бағалау.


Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.


Тақырыбы: Тіл және сөз туралы түсінік /42- 45 жаттығулар/

Мақсаты: Тіл және сөйлеу жайлы түсінік беру. Тіл арқылы бір –біріне хабар

беріп,білмегенін сұрап кеңесетінін айту.

Тілін, сөздік қорларын дамыту.

Ұқыптылыққа тәрбиелеу.



Типі: жаңа сабақ

Көрнекігілі: суреттер, оқулық

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сабаққа дайындық


ІІ. Мақсат қою кезеңі

Тіл және сөз туралы түсінік.

Тіл бізге не үшін қажет?
ІІІ. Жаңа сабақ

Оқулықпен жұмыс,

а/ 42- жаттығу

Сурет бойынша «Сөйлеу не үшін қажет» сұрақтарына жауап беру.



  • сөйлесуге

  • сабақ,

  • кітап,газет оқуға

  • теледидар көру.

ә/ 43- жаттығу.

Сөйлемнің мағынасын түсіну.

Тіл арқылы адамдар бір-бірімен түсінеді

Сергіту сәті

Дәптермен жұмыс



Көркем жазу

Зз Зз Зз


Зауза

б/ 44-жаттығу Мәтінді оқып, мазмұнын жазу


ІҮ Қорыту.

Бүгін не өттік?

Қазір адамдар бір-біріне қалай хабар береді?
Ү Үйге тапсырма

1. 39 -жаттығу

2. Бағалау



Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.

Тақырыбы: Сөйлеудің түрлері мен мәнері /46-49 жаттығулар/

Мақсаты: Тіл және сөйлеу жайлы түсінік бере отырып,.сөйлеу түрлерінің

түрлерін ажырата білуге баулу.

Тілін, сөздік қорларын дамыту.

Байқампаздыққа тәрбиелеу.



Типі: жаңа сабақ

Көрнекігілі: суреттер, оқулық

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- Сабаққа дайындық



ІІ Үй тапсырмасын тексеру

45 жаттығу



ІІІ Білімдерін пысықтау

  • Адамдар-бір-бірімен қалай түсініседі?

  • Тіл не үшін қажет?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі

Сөйлеудің түрлері мен мәнері



Ү. Жаңа сабақ

Оқулықпен жұмыс,

Көркем жазу

Ии Ии Ии


Ине

а/ 46- жаттығу

Ауызекі сөйлеу – дыбыстап айтып, құлағымызбен еститін сөздер, Яғни үн арқылы беріледі.
ә/ 47- жаттығу.

Мәтінді оқу. Жазылып берілетін хабар жазбаша сөйлеу деп айтылады. Адамдар ертеде әріпті немесе таңбаларды білмей, тасқа сурет салып білдірген. Алғашқы екі сөйлемді көшріп жазу

б/ Сұрақтарға жауап алу.

- Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеудің қайсысы бұрын пайда болған.



Сергіту сәті

в/ 48- жаттығу

Әр сөйлемдегі қимыл иесі сөйлеу тілінің қай түрін қолданғанын айту.

г/ 49- жаттығу ауызша орындау.



ҮІІ Қорыту.

Арнайы суреттер бойынша сөйлеу тілінің қай түрі екенін айту.



ҮІІ Үйге тапсырма

1. Тіл және сөйлеу мысалдар келтіру.

2. Бағалау




Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.


Тақырыбы: «У» дыбысының дауысты және дауысыз болып айтылуы.

Мақсаты: 1. «У» дыбысының дауысты және дауысыз болып айтылуы

жайлы түсінік беру.

2. Тілін, сөздік қорларын дамыту

3. Алғырлыққа тәрбиелеу



көрнекілігі: плакат, суреттер

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздену,өзіндік.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

- амандасу

- түгендеу

- оқушы зейінін сабаққа аудару.



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ Өткен сабақты еске түсіру.

  • сөйлемнің қандай түрлері бар?

  • Ауызекі сөйлеу не арқылы беріледі?

  • Жазбаша сөйлеу иілі деген не?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі

  • У дыбысы қандай дыбыс.

  • У дыбысына келетін сөздер табу.

Ү. Жаңа сабақ

Көркем жазу

Ққ Ққ Ққ


Қала

50- жаттығу

Өлеңді көшіріп жазу. У дыбысы бар сөзді буынға бөлу.

Тау-ға, бау-ға, ту-ып, ау-ла-ға

1. У дыбысының қай кезде дауыссыз екенін айту.

51 –жаттығу

Жаңылтпашты оқу

Ау-ыр-са, тәу-ір /дауыссыз/

Ережені меңгерту.

Сергіту сәті

ҮІ Түсінгендерін сұрау.

52 жаттығу Сөздерді буынға бөлу, қарамен жазылған сөздерді буынға бөліп жазу.

Қа-уын, / тасымалдау қа-уын, да-уыл, /

53- жаттығу,

Дәулет-байлық, бояу-сырлау.

ҮІІ Бекіту.

У дыбысы қандай дыбыс.



ҮІІІ Үйге тапсырма:

  1. 54 жаттығу.

  2. бағалау.



Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.


Тақырыбы: У дыбысының дауысты болып айтылуы.

25-28 жаттығу

Мақсаты: У дыбысының дауысты болып айтылуын меңгерту.

Тілін, сөздік қорларын дамыту.

Ұқыптылыққа тәрбелеу.

Көрн: арнайы суреттер бойынша

әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

- сабаққа даярлық



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

23-жаттығу.



ІІІ. Білімін тексеру.

/қауын, емдеу, бояу т.б./

ІҮ Мақсат қою кезеңі.

  • тақырыбы, мақсаты.

Ү Жаңа сабақ

- Оқулықпен жұмыс.



25- жаттығу.

Сөздерді буынға бөліп оқу.

Заттың аты: сусын, сауысқан, сатушы, бауыр, қурай, саумал

Сынын: зәулім, тәуір

Санын: елу, елуінші

Қимылын: келу, қыдыру, сапыру, кесу



- жаттығу

Удай сөзінің мағынасын түсіндіру. Тамақтың тұзы удай

Ережемен таныстыру. /хормен оқу/

ҮІІ Түсінгендерін тексеру.

28 – жаттығу

суретін, қуанды, шуағына /дауысты/



29-жаттығу.

У-лы, у-шық-ті, у-қа-ла, у-ла-ну



25-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқу.

26- жаттығу

Қуу, жауу,сауу, буу



ҮІІ Бекіту.

Ойын


«Кім жылдам»

ҮІІІ Үйге тапсырма:

  1. 27- жаттығу

  2. Бағалау


Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.


Тақырыбы: У әрпінің жазылуы / жаттығу/

Мақсаты: 1. Жаттығулар орындай отырып, «У» әрпінің жазылуын және

айтылуын салыстыра білу, есте сақтау.

2. Тілін , сөздік қорларын дамыту.

3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.



Көрн: плакат

әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

- амандасу

- түгендеу

- оқушы зейінін сабаққа аудару.



ІІ Үй тапсырмасын тексеру.

1 – жаттығу



ІІІ Білімдерін тексеру.

  • У дыбысының дауыссыз болып айтылуы

  • У дыбысының дауысты болып айтылуы.

  • Мысалдар келтіру, талдау.

  • Тура, уық, байлау, оқушы сөздерін буынға бөліп талдау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі

  • тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ

- Оқулықпен жұмыс.

29жаттығу. Өлеңді көшіріп жазу. У дыбысы бар сөзді табу.

30-жаттығу. Сөздерді түсініп оқу. У дыбысының айтылуы мен жазылуын салыстыру.

Ту, тура, шуда, жуас.

ҮІ Түсінгендерін тексеру.

31 жаттығу

Сөздерді көшіріп жазу

Оқу - білім бұлағы

Білім - өмір шырағы

32- жаттығу

Ребусты шешу. Қуыршақ

Аққу,сиыр,бұршақ

- жаттығу

Жұмбақтың шешуін табу.

У дыбысы бар сөзді табу. У дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба?

ҮІІ Бекіту.

Бүгін не білдік?

У дыбысы қай кезде дауыссыз және дауысты болады. Мысалдар келтіру.

ҮІІІ Үйге тапсырма:


  1. 34- жаттығу

  2. Бағалау


Тексерілді: Оқу-ісінің меңгерушісі Қурманғалиева Б.Б.


Тақырыбы: У әрпінің жазылуы 33-38 жаттығу
Мақсаты: У дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтулы және

жазылуын меңгерту.

Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.

Белсенділікке тәрбиелеу.



Көрнекілігі: Плакат

әдісі: сұрақ-жауап, талдау
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

- сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

34 – жаттығу



ІІІ Білімдерін тексеру.

Улану, ушықты, сөйлеу, күлу , аққу,



ІҮ Мақсат қою кезеңі

Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.



Ү. Жаңа сабақ

39- жаттығу

тоқуменен, шоқуменен , оқв, шоқы сөздерді садыстыру талдау.

Ережені оқу.



ҮІ Түсінгендерін тексеру

40-жаттығу сөздерге у әрпін қосып жазу.

Қоры-қору торы-тору телі-телу жоры-жору.

– жаттығу

Су-суу, қу- қуу, бу-буу, сау-сауу

41-жаттығу

у дыбысы бар сөздерді табу. У дыбысының дауысты , дауыссыз екенін айту.

Бүгін күн суық. Әжем қуырдақты дәмді пісірді.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет