Мерзімі
|
09.02.2016ж.
|
Сынып
|
6 "Д"
|
Тақырыбы
|
Беттердің параметрлері. Жиек. Алдын ала қарау. Құжатты баспадан шығару
|
Мақсаты
|
Мәтіндік редакторда дайындалған құжаттарда беттің параметрлері орната алады; Жиек сыза алады; құжаттарды баспаға шығармас бұрын қарауды үйрене алады; дайындаған құжаттарын қағазға басып шығара алады.
|
Күтілетін нәтиже
|
параметрлерін орната алады (кейбіреуі);
Жиек сыза алады (барлығы);
Құжаттарды баспаға шығармас бұрын қарауды үйрене
алады (барлығы);
дайындаған құжаттарын қағазға басып шығара
алады (барлығы).
|
Жеті модульдің қамтылуы
|
-АКТ;
-Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер;
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
-Оқушылардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту.
|
Сабақтың типі
|
Жаңа білімді меңгерту сабағы
|
Сабақтың түрі
|
Аралас
|
Сабақтың әдісі
|
ОЖТ(оқытудын жаңа тәсілдері): Топтық жұмыс, зерттеушілік әңгіме
СТО:Блум таксономиясы жоғары және төменгі деңгей сұрақтары
АКТ: интерактивті тақта, компьютер
ОБжК: (оқытуды басқару және көшбасшылық): таныстырылымды қорғау
ОҮБ: (формативті, сумативті)
|
Сабақтың көрнекілігі
|
ДК, интерактивті тақта, ЭО, деңгейлік тапсырмалар, стикер, түрлі түсті қалам, постер.
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих
|
Сабақтың жоспары
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
(3мин)
|
Қызығушылықты ояту.
Оқушылармен амандасу, түгендеу
Тренинг. Амандасу
|
Оқушылар тақтадан жазылған сөздерге қарап орындайды.
|
Үй тапсырмасын тексеру.
(5мин)
|
Миға шабуыл.
«Теңге алу» ойыны
Флипчарт арқылы әр түрлі теңге суреттерінің астында сұрақтар жасырылады.
1.Мәтіндің процессор дегеніміз не?
Жб: қарапайым және кешенді мәтіндік құжаттарды енгізуге, түзетуге, пішімдеуге, сонымен бірге экранға және қағазға басып шығаруға мүмкіндік беретін программалар түрі.
2. Қаріп дегеніміз не?
3. Жоларалық интервал дегеніміз не?
Жб: абзацтағы мәтін жолдарының арасындағы қашықтықты вертикаль бойынша анықтайды.
4.
Суреттен не көріп тұрсың?
5. Нөмірленген тізім дегеніміз не?
6. Суреттен не көріп тұрсыңдар?
7. Мәтінді пішімдеу дегеніміз не?
|
Оқушылар өздерінің таңдаған теңгелердің артында жасырылған сұрақтарға жауап береді
|
Жаңа сабақ
(12 мин)
|
Жаңа сабақты меңгерту мақсатында әр топқа тақырыпшалар беремін. Постермен жұмыс жасайды.
Құжат -тобы. «Алдын-ала қарау, баспаға жіберу» тақырыпшасын беремін.
Жиек тобы. «Жиек» тақырыпшасын беремін.
Бағандар тобы. «Бағандар» тақырыпшасын беремін
Әр топ постерлерін қорғап болған соң мұғалім жаңа сабақты қорытындылайды.
|
Әр топ оқушылары берілген тақырыпшаларды оқып шығады. Топпен бірлесе, ақылдаса отырып постер құрады. Тақтаға шығып қорғайды.
Оқушылар мұғалімді тыңдайды. Интербелсенді тақтаға назар аударады.
|
|