Сабақ 7 сынып Пән мұғалімі: Талдин Ж. С



Дата27.07.2017
өлшемі13,75 Kb.
#22063
  • Ашық сабақ
  • 7 – сынып
  • Пән мұғалімі: Талдин Ж.С.
  • 2016 – 2017 оқу жылы
  • Зеренді ауданы
  • «Куропаткино орта мектеп» КММ
  • Сабақтың мақсаты:
  • 1) Сөздердің байланысу түрлерін
  • таныту, жасалуы мен
  • ерекшеліктері жайлы білім беру
  • 2) Оқушылардың ойлау есте сақтау
  • қабілеттерін жетілдіру, алған білімді
  • қолдану және талдай білуге үйрету
  • 3) Оқушылардың белсенділігін
  • арттыру, бірін-бірін сыйлауға,
  • отаншылдыққа тәрбиелеу
  • Сабақтың барысы:
  • Ұйымдастыру кезеңі
  • І. “Ой қозғау” /психологиялық дайындық/
  • ІІ. «Миға шабул» /ашық сұрақтар/
  • III. «Мағынаны тану» /жаңа сабақ/
  • IV. «Жигсо-2» /Практикалық кезең/
  • V. «Жұптық тапсырма» /Жаңа материалды бекіту/
  • VI. «Кубизм» /ой толғау/
  • VІI. «Тест» / қорытындылау
  • VIII. Бағалау
  • І. "Ой қозғау"
  • /Психологиялық дайындық/
  • Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау,
  • ойларын бір ортаға топтау мақсатында ой тастау.
  • Есімді, етістікті тіркестен тұратын, жылу сезімді
  • білдіретін сөз тіркестері арқылы, өздерінің көңіл-
  • күйін білдіру. (Мен көңілдімін. Мектепке келдім. Білім
  • нәрін сусындадым.)
  • Топқа бөлім отырғызу.
  • ІІ. «Миға шабул"
  • /ашық сұрақтар/
  • Қазақ тілінің қай саласын өтіп жатырмыз?
  • Синтаксис нені зерттейді?
  • Қай тілден шыққан?
  • Сөз тіркесінің түрлерін ата?
  • Сөздердің байланысу тәсілдерін ата?
  • Сөздердің байланысу түрлерін ата?
  • Қиыса байланысқан сөз тіркесі.
  • Матаса байланысқан сөз тіркесі.
  • ІІI. «Мағынаны тану"
  • /жаңа сабақ/
  • Қазақ тілінде қанша септік бар?
  • 7 саны – киелі,
  • Барлық қазақ біледі.
  • 7 септік жалғауын
  • Өлеңменен жаттасаң,
  • Сіздерге оңай тиеді.
  • Оқушылар тақтаға шығып 7 септікті жатқа айтады.
  • Меңгеру (барыс, табыс, жатыс, шығыс, көмектес септік жалғаулары мен септеулік шылаулар арқылы байланысқан сөз тіркестерін меңгеріле байланысқан сөз тіркестері немесе меңгеру дейміз)
  • Барыс
  • септік
  • Табыс септік
  • Жатыс септік
  • Шығыс септік
  • Көмектес септік
  • Жақсылыққа жақсылық, жүзге тарта.
  • Дорбаны ашты, қайтуды ойлады.
  • Сыныпта отыру,
  • Кезекте тұру.
  • Біреуден білді, қаладан қашық.
  • Барымен базар, еңбекпен тапқан.
  • IV. «ЖИГСО-2"
  • /Практикалық кезең/
  • 1.Әр топқа жеке-жеке тақырыпша беріледі. Оқушылар тақырыпшамен танысады.
  • 2. Меңгеріле байланысқан сөз тіркестерін тауып жазып, сөз құрамына талдау.
  • 2.Әр топтан 1 оқушыдан шығып тақырыпшаны қорғайды.
  •  1-топ 235 – жаттығу (кітап – қымбат дос)
  • 2-топ 236 – жаттығу (соғыс жылдары)
  • 3-топ 237 – жаттығу (арман)
  • 4-топ 239 – жаттығу (соғыс дабылы)
  • V. «Жұптық тапсырма»
  • /жаңа материалды бекіту/
  • Мақсаты:
  • 1. Берілген қимылдық мағынаны білдіріп тұрған сөздерді тиісті орнына қойып, сөйлемді аяқтаңдар.
  • 2. Синтаксистік, морфологиялық талдау жасау. а) Оқушылар мектепте жауады. ә) Қыста қар жиі оқиды, жазады. б) Жазда балалар өзенге көмектеседі. в) Күзде балалар егінге шомылады.
  • VI. «Кубизм»
  • /Ой толғау/
  • Таңдалған тақырып бойынша 5 жолды өлең шығару.
  • Өлең жолдарында қиысу, матасу, меңгеріле байланысқан сөз тіркесі болуы шарт
  • VII. «Тест»
  • /Қорытындылау/
  • 1. Сөздердің байланысу түрлері нешеге бөлінеді?
  • А) 5 В) 4 С) 3
  • 2. Қиысу қандай байланыс?
  • А) Ешбір жалғаулықсыз орын тәртібі арқылы байланысу
  • В) Ілік септігі мен тәуелдік жалғауы арқылы байланысу
  • С) Бастауыш пен баяндауыш арасындағы жақ жағынан байланысу
  • 3.Матасу қалай байланысады?
  • А) Ілік септігі мен тәуелдік жалғауы арқылы байланысу
  • В) Атау мен ілік септігінен басқа септік жалғаулары арқылы
  • С) Орын тәртібі жағынан іргелес тұру арқылы
  • 4. Меңгеру қандай байланыс?
  • А) Орын тәртібі жағынан іргелес тұрып та,алшақ тұрып та байланысқан сөз тіркесі
  • В) Орын тәртібі жағынан іргелес тұрып байланысқан сөз тіркесі
  • С) Барыс,табыс,жатыс,шығыс,көмектес септік жалғаулары
  • 5.Қиысуды табыңыз.
  • А) Сен айтасың В) Жұртпен бірге С) Жорта келді
  • 6.Матаса байланысқан сөз тіркесін тап.
  • А) Оның үйі В) Ашынған ана С) Үйге келді
  • 7. Матаса байланысуға қатысты қай септік?
  • А) барыс В) ілік С) атау
  • 8. Мен бардым.Қандай байланыс түрі?
  • А) қиысу В) жанасу С) қабысу
  • 9. Меңгеріле байланысқан сөз тіркесін тап.
  • А) Кеше болды В) Біздің көше С) Одан сұрады
  • 10. Қиысуға қатысты қай жалғау?
  • А) тәуелдік В) септік С) жіктік
  • VIII. «Бағалау»
  • р/с
  • Оқушының
  •  аты - жөні
  • Үй
  • тапсырм.
  • 0-3 балл
  •  
  • «Миға шабуыл»
  • 0-3 балл
  •  
  • «Жигсо»
  • 0-3 балл
  •  
  • «Жұптық тапсырма»
  • 0-3 балл
  •  
  • «Кубизм»
  • 0-3 балл
  • «Тест»
  • ұпай
  • баға
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 0 балл – тапсырманы орындауға мүлдем қатыспаса
  • 1 балл – берілген тапсырмаға аз да болса өз үлесін қосса
  • 2 балл – жұмысты орындауда белсенділік көрсетіп, бірақ мазмұндай алмаса
  • 3 балл – белсенді қатысып, толық ашып айта алса
  • «5» – 10-12 ұпай «4» – 7-9 ұпай «3» – 3-6 ұпай «2» – 0-3 ұпай
  • V. Үйге тапсырма
  • Білімдерін бекіту.
  • Оқушы білімін бағалау
  • Үйге тапсырма: 238 - жаттығу

Каталог: uploads -> doc -> 0a22
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0a22 -> Сабақ: № Сақтапберген Әлжіков атындағы №144 орта мектеп Күні: Мұғалімнің есімі: А. Шамбекова
0a22 -> Сабақ Тақырыбы: Гүл, жеміс және тұқым


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет