Сабақ жоспар «Келісілді»



Дата21.06.2020
өлшемі36,49 Kb.
#74202
түріСабақ
Байланысты:
География 10 сынып (ЖМБ) Табиғат пайдалану және геоэкология Геоэкологияның зерттеу пәні және өзектілігі ҚМЖ
КТП 2020 ивт, КТП 10 химия 2019 год- 1 час ЕМЦПК, 457150.pptx

Сабақ жоспар


«Келісілді»

ӘБ жетекшісі

Мектеп:

Мұғалім:

География пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Күні:

Сынып: 10

Бөлім: Табиғат пайдалану және геоэкология

Геоэкологиялық зерттеулер негіздері.





Сабақтың тақырыбы

Геоэкологияның зерттеу пәні және өзектілігі

Оқу мақсаттары

10.3.2.1 геоэкологиялық зерттеулердің мәнін, мазмұны мен бағытын графикалық түрде көрсету

10.3.2.2 геоэкологияның негізгі санаттарын түсіндіру



Сабақтың мақсаты

Геоэкологиялық зерттеулерді графикалық түрде ұсына отырып, геоэкологияның незізгі санаттарын түсіндіреді

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • Геоэкологиялық зерттеулердің мән, мазмұнын сипаттайды

  • Геоэкологияның бағыттарын графикалық түрде ұсынады

  • Геоэкологияның негізгі санаттарын түсіндіреді

Мектеп құндылықтары:

Жеке және жұптық жұмыс кезінде коллаборативті мәдениет қалыптасады

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Геоэкология

Ландшафт

Экожүйе

Экология

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Экожүйе ... заңдылықтары түсіндіруге болады

Ландшафт .... маңыздылығы айта аламыз

............................ құрылысы сипаттауға болады




Пәнаралық байланыс

Биология

Алдыңғы білім

Қоршаған орта, экологиялық жағдай ұғымдарын біледі.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Білімнің өзектілігі

0-3


Мұғалім оқушыларға төмендегідей сұрақ қояды:

Геоэкология ұғымын қалай түсінесіздер?

Оқушылардың пікірі тыңдалады. Мұғалім тақтадан анықтамасын көрсетеді, оқушылар жазып алады.


Слайд 1

Мақсат қою

3-5


Мұғалім тақтадан сабақтың тақырыбы мен мақсатын көрсетеді, таныстырады.

Слайд 2,3

Жаңа материалды игеру

5-10


10-20

20-30

Мұғалім терминдермен және геоэкологияның негізгі мінтеттерімен таныстырады.

1) ландшафтты сауықтыру

2) бүлінген экожүйелерді қалпына келтіру,
Топтық жұмыс


  • Оқушыларға мәтін таратылады.

  • Жеке танысады

  • Жұпта талқылайды

  • Берілген ақпараттарды сызба түрінде көрсетеді


Дескрипторлар

  • Геоэкологияның маңызын сипаттайды.

  • Геоэкологияның зерттеу бағыттарын анықтайды

  • Геоэкологиялық зерттеулерді түсіндіреді

Жұптар бір – бірінің жауаптарын тыңдайды, өзара бағалау жүргізеді.

Оқушылардың өзара бағалауынан кейін мұғалім кері байланыс береді.


Жеке жұмыс.

Оқушылар сабақ барысында алған білімдерін пайдалана отырып қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды.

Орындап болғаннын кейін оқушылар жеке оқыйды, мұғалім кері байланыс береді.
Дескрипторлар


  • Терминдерге анықтама береді

  • Геоэкологиялық болжаулар кезеңін анықтайды

  • Геоэкологиялық зерттеулердің бірін түсіндіреді


Слайд 4,5,6


Слайд 7

http://expert.mektep.kz/ru/shop/120670-10_klass_og/122219-geografija_10/1

ҚБ


Жаңа материалды бекіту

30-35


Бекіту сұрақтары

Географиялық қабықтың жай-күйін бағалау қалай іске асырылады?

Геоэкологиялық жоспарлаудың екінші кезеңін түсіндіріңіз.


Слайд 8

Рефлексия

35-40

Мен үшін жеңіл болған ....

Маған қиындық тудырған ....?




Слайд 9

Сабақ бойынша рефлексия

Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.

  1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен?




  1. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті?




  1. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма?




  1. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен?




  1. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)?







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет