Сабақ негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары)



бет1/2
Дата19.05.2017
өлшемі182,57 Kb.
#16489
түріСабақ
  1   2

Сабақтың тақырыбы:

А. Байтұрсынұлы «Егіннің бастары»

47 орта мектеп

Күні :

Мұғалімнің аты-жөні : Егемқұлова Айжамал Мынбаевна




Сынып : 5

Қатысқандар саны :

Қатыспағандар саны :

Сабақ негізделген оқу мақсаты

( мақсаттары)

Мысал өлеңнің мазмұнын талқылау, құрылымына байланысты жоспар құра білуге дағдылану. Өмірде ақ пен қараны ажыратуды оған дұрыс баға беруді үйрену, мақтаншақтық, менмендік қасиеттен аулақ болу.

Табыс критерийлері:

Барлық оқушылар :

  • мысал өлеңнің мазмұнын біледі, түсінеді.

  • іздене отырып топта мысал өлеңнің мазмұнын талдайды.

  • мысалдың астарында не жатқанын оның маңызын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі :

  • мысал өлеңнің оқиға желісін шындықпен байланыстыра алады;

Кейбір оқушылар :

  • Шығармашылық жұмыс орындайды, мысал өлеңнің мазмұнына байланысты көзқарастарын дәлелдейді , мәтін құрастырады;

  • Топпен жұмыс істеу барысында өзгелермен пікір алмасып, білімдерін толықтырады, басқалардың және өз пікірін сыни тұрғыда бағалайды.

  • жаманнан жиреніп, жақсыдан үйреніп, оны өмірде пайдалана білуге ұмтылады.

Тілдік мақсат

 


Оқушылар :

–          Шығарманы өз мәнеріне келтіре оқу, мазмұндау шеберлігін арттыру.



Негізгі сөздер мен тіркестер:

мысал, тәкәппарлық, өркөкіректік



Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер :

Талқылауға арналған тармақтар :

–          тақырып, идея;

–          мысал өлеңнің құрылымы;

–          кейіпкерлер бейнесін талдау.



Жазылым бойынша ұсыныстар : мысал өлеңді жанрлық түріне, әдебиет теориясына талдай білу. 

Алдыңғы оқу

А. Байтұрсынов «Өгіз бен бақа»

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Ой шақыру, семантикалық карта, интервью әдісі

Кері байланыс



Сабақта 7 модульдің қамтылуы:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Жоспар

Сабақ бөлімдері

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Оқушының іс-әрекеті:

Бағалау

Басы

Білу






*Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа назарларын аудару.

*Сыныпта жағымды көңіл күй қалыптастыру.

*Топқа бөлу. Топ ережесімен таныстыру

Сыныпты түрлі түсті стикерлер арқылы топқа бөлу



*Сәлемдеседі, оқу құралдарын даярлап, мұғалімге назарын аударады. *Психологиялық дайындық:

Бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтады.

Бағалау шкаласы:

«5» - 15 ұпай

«4» - 12 ұпай

«3» - 9 ұпай






Ой шақыру

3 мин.


Үй тапсырмасы

7 мин.

Семантикалық карта



Ой шақыру


Үй жұмысы:

Тән  көмілер,  көмілмес  еткен  ісім,

Ойлайтындар  мен  емес  бір  күнгісін

Жұрт  ұқпаса, ұқпасын,  жабықпаймын,

 Ел  бүгіншіл,  менікі  ертеңгі үшін, - деп,  болашақпен  сырласқандай, өлместігіне  сенген  А. Байтұрсынов  ұрпақпен  бірге, Себебі  ол  өлмейтұғын  артынан  халқына  өлместей  із  қалдырған.

  2.Үй  жұмысын  тексеру. «Өгіз  бен  Бақа»  /рольге  бөлініп  ойнау/

      --- «Бақа  мен  өгіз»  мысалын  кім  жазған?



Ендеше, бірінші  деңгейлік  тапсырманы  орындайық.

«Жылдар  сөйлейді»   семантикалық  карта  толтырамыз.
Қызығушылығын ояту сатысы


-Суреттен не көріп тұрсыңдар?

-Қандай ерекшелікті байқадыңдар?

-Неге бірінші суреттегі бидай тіп-тік болып өскен?



Оқушылар үй тапсырмасы

Ә. Тәжібаевтің шығармашылығы бойынша тірек сөздермен жұмыс жүргізеді.



Оқушылар өлеңге байланысты өз пікірлерін білдіреді.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет