Пән: математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Менің мектебім
Мерзімі: 17.01.17
Сынып:2
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Фигуралар тізбегін және сандар тізбегін құру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.1.2.1Фигуралар тізбегін және сандар тізбегін құру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар :
1Фигуралар тізбегі ұғымдарын біледі және түсінеді;
Оқушылардың көпшілігі: 1Фигуралар тізбегін және сандар тізбегін көрсете алады;
Кейбір оқушылар: Фигуралар тізбегін және сандар тізбегін құру
туралы терминдерді дұрыс қолдана отырып, айта/оқи алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Түрлі фигураларды, сандар тізбегін оқи алады, тізбек құрастырады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнгетән лексика мен терминология:
Бұған кіретіндер:
Тізбектерге қара, ұқсастығы,айырмашылығы неде?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сыйластық Жауапкершілік Еңбек пен шығармашылық.ұжымға деген мақтаныш, сүйіспеншілік, құрмет сезімі пайда болады. Тәуелсіздік мәңгілік ел идеясы
|
Пәнаралық байланыстар
|
Шамалар арқылы салыстыру кезінде дүниетану және өнер пәндерімен байланысады.
|
АКТ
|
Тізбектерді пайдалану тақырыбында есептер құрастыру барысында қозғалмалы цифрлар арқылы интерактивті тақтаны пайдаланады.
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
көпбұрыштар; кесте түрінде берілген ақпаратты оқу дағдылары
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұ) Оқушыларды шеңбер бойына жинап, ендігі кезекте туған күндерінің мезгіліне қарай жылдың 4 мезгіліне сәйкес төрт топқа бөлінуін талап ету. (оқушылардың өз туған күндерін қаншалықты білетіндерін байқау).
Мақсатты шығарып алу Болжау Туған айларыңыздың барлығын қалай атаймыз? Жыл,жылдың төрт мезгілі.
Қандай шамаларға жатады. Бүгін не өтеміз?Тізбектер
Оқушылардың жауаптарын тыңдау.
Мұғалімнің іс-әрекеті:
Нүктелі қағазбен жұмыс жасау. анықтау. үйрету.
Ұ "Сандар сөйлейді"
№1 Екіден санай отырып, 2-ден 20-ға дейін , 20-дан 2-ге дейін сандардың тізбегін жаз.
№3,№4.
№8 Геометриялық фигуралардан тізбектің суретін сал.
|
Салыстыруға арналған суреттер
|
Сабақ ортасы
|
(МК, Ұ)Оқушының іс-әрекеті:
70 мин.= * сағ. * мин
2-топ Минутпен өрнекте:
1сағ. 20 мин.= * мин
1сағ. 30мин. = * мин.
1сағ 40 мин = * мин.
1сағ. 10 мин.= * мин
3-топ Минутпен өрнекте:
120 с = * мин
180 c= * мин
1 cағ. 3 мин= * мин
2 cағ. 12 мин=* мин
4-топ Салыстыр:
1 мин * 30 сек
2 сағ * 120 мин
9 ай * 1 ж.
100 ж * 1 ғ
/Жетістік баспалдағы арқылы бағалау/.
Ж.ж Шығармашылық тапсырма.Тиісті сандар мен сөзді қой:
/Басбармақ арқылы бағалау/
|
АКТ – да көрсетуге болады.
Салыстыру таңбалары
және цифрлар.
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия
Сен білесің бе?
1 секундта адам 1 қадам жасайды
инелік 30 - 50 рет
шыбын 115 - 117 рет
маса 500 - ге жуық қанат қағады екен.
Бағалау Қалыптастырушы бағалау.
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Оқушылардың әр іс-әрекеті бағаланып, мадақтау сөздер мен шапалақтау және смайликтер беру арқылы қолдау көрсетіледі.
Жұппен жұмыс кезінде қабілеті жоғары оқушылар орта деңгейдегі оқушыларға көмектеседі.
|
Басбармақ арқылы бағалау
Жұптық бағалау
Топпен жұмыс кезінде әр оқушының іс-әрекеті сырттай бағаланады.
Қалыптастырушы бағалау
|
Сабақ оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып жоспарланды. Партада отыру кезінде денені тік ұстап, арқасын орындықтың жақтауына тигізіп отыру ескертілді.
Карточкалармен жұмыс кезінде қауіпсіздікережелері ескертілді.
|