Мектеп: №33 орта мектеп
|
Сабақ тақырыбы: Жапырақтың құрылысы мен қызметі.
|
Күні
|
Мұғалімнің есімі: Бердіқожа Фатима
|
Сынып
|
Қатысқандар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
7.1.2.1 - жапырақтың ішкі құрылысын сипаттау, құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты түсіндіру.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Жапырақтың құрылысы және қызметімен танысады және өзара байланысты біледі.
Жапырақтың ішкі құрылысын бөліктерін анықтап , қызметін
сәйкестендіреді.
|
Бағалау критерийлері:
(күтілетін нәтиже)
(SMART мақсат негізінде)
|
-Жапырақтың құрылысы және қызметін біледі .
- өзара байланысты ажыратады.
-жапырақтың ішкі құрылысының бөліктерін атайды.
|
Ойлау деңгейі
(Блум таксономиясы бойынша)
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдік дағдылар: Тірек сөздер:
Жапырақ , ұлпа, сағақ, сағақты жапырақ, сағақсыз жапырақ, жапырақ тақтасы, жүйкелену,жай жапырақ, күрделі жапырақ
|
Терминология: фотосинтез, хлорофилл, параллель,
Күн энергиясының қатысуымен болатын процесс ...... деп аталады.
|
Сөз тіркестері: Жапырақтың ұшына дейін қатарласа
орналасуын .... деп атаймыз
|
Құндылықтарды дарыту
|
Зайырлы қоғам және жоғары руханият.
Денсаулық сақтау және тірі табиғат жүйесін қорғауға
тәрбиелеу.
Табиғат адам қоғам.Табиғатты аялауға үлес қосу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Қазақ тілі, математика
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім
|
Үй тапсырмасы: Минералды тыңайтқыштар.
Кестемен жұмыс.
Өсімдік атаулары
|
Тыңайтқыш
|
Қай мүшесіне қажет
|
Қызанақ
|
азот
|
Жапырағы,сабағына
|
Орамжапырақ
|
Фосфор,калий
|
жемісіне
|
Картоп
|
Фосфор,калий
|
түйнегіне
|
«Бас бармақ » арқылы бағалау
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы
5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру .
Тренинг «Мен кіммін»
Ребус арқылы сабақтың тақырыбын ашып алу.
70
|
60
|
50
|
40
|
30
|
20
|
10
|
қ
|
а
|
р
|
ы
|
п
|
а
|
ж
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ребус Стикерлер
|
Ортасы
28 минут
|
Топқа бөлу.
Жапырақтың түстері арқылы бөлінеді
1-топ. «Сары»
2-топ «Жасыл»
Ассоциация әдісі.
1-тапсырма.Жапырақтың құрылысы мен қызметі.
2-тапсырма. Жапырақтың құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысы.
Смайлктер арқылы бағалау
Бағалау критерийі
|
Тапсырма №
|
Дескриптор
|
Балл
|
Білім алушы
|
Жапырақтың ішкі құрылымдарын және олардың қызметін анықтайды
|
1
|
Жапырақтың ішкі құрылымын және олардың қызметін білді.
|
|
жапырақтың құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты біледі
|
2
|
жапырақтың құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты білді
|
|
«Суретпен жұмыс» әдісі
«Зерттеу» әдісі.
Жапырақтар әлеміне саяхат
Оқушыларға жапырақтың пішініне қарай ажырату.(Шынайы және табиғи жапырақтар беремін)
«Үш шапалақ» арқылы бағалау
«Сөзді тап» әдісі.
Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөздер жазылған қағаз қиындылары салынады. Бір оқушы қобдишадан қиынды қағаз алып,1 минутта ондағы сөздің өзін атамай сипаттап түсіндіруі керек.Сөзді тапқан оқушы әрі қарай жалғастырады.
Үш шапалақ арқылы бағалау.
|
Биология
7-класс
19 тақырып
64-67-бет
суреттер
Қиынды салынған қобдиша.
сөздер
|
Аяқталуы
7 минут
|
«Миға жиған ақпарат»
Оқушылар жапырақтың суретін салып, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?
|
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
САБАҚ ӨТКЕННЕН КЕЙІН ТОЛТЫРЫЛАДЫ
|
Қорытынды бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?
1.
2.
|