Сабақ тақырыбы Отандық өнеркәсіп өнімі Ғабиден Мұстафин «Қарағанды» романынан үзінді



бет1/3
Дата03.10.2023
өлшемі29,92 Kb.
#183441
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
қmzh-2


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Пән: қазақ тілі мен әдебиеті
Күні:
Сынып: 1 курс

Мектеп: Ленинград ауыл шаруашылық колледжі
Мұғалімнің аты-жөні: Байгожина Айым Амангельдиевна
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Отандық өнеркәсіп өнімі
Ғабиден Мұстафин «Қарағанды» романынан үзінді

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

10.4.1.1 публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, интервью жазу



Сабақ мақсаттары

Барлығы: Автордың негізгі ойын сақтай отыра, интервью жаза алады;
Көпшілігі: Интервью не екенін түсіндіре алады;
Кейбірі: Ғылыми мақалаға тілдік құралдарды орынды қолданып күрделі интервью жаза алады.

Бағалау критерийлері

  • публицистикалық және ғылыми стильдердің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады;

  • интервью жазуда форматты сақтайды.

Тілдік мақсаттар



Пән лексикасы және терминология:
Тақырыпқа сәйкес терминдер мен кәсіби сөздер.
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Менің ойымша; пікіріме мынадай дәлелдер келтіремін; оның мынадай себептері бар; себебін былай түсіндіремін;

Құндылықтарды дарыту

  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

  • Ынтымақтастық;

  • Жауапты азаматтық позиция;

  • Өмір бойы білім алу.

Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жеке және топтаса отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, қажетті ақпаратты қолдана алу, мәтінді өңдей білу, бағалау дағдылары негізінде жүзеге асады.

Пәнаралық байланыстар

Тарих, экономика

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтор материалдары

Бастапқы білім

Отандық өнімдерді тұтынушылардың пікірі берілген сауалнама

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
7 минут

Болжау

Ұйымдастыру кезеңі:


Мұғалім оқушылармен амандасады. Сыныпты түгендеп, оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалайды.
Ширату жаттығуы
«Жұбыңа жақсы тілек айту»
Мысалы: (Менің есімім – Қанат, мен саған сәттілік тілеймін!) т.б.


«Өзімізде шығатын отандық өнімдер қатары артты» деген бейнематериалды тамашалайды.

Бейнематериал арқылы сабақтың тақырыбын болжау.


Сабақ барысында жазылым жұмысы болатынын, осы бейнематериалдың ақпараттары мен өткен сабақтағы оқылым материалының ақпараттары жазылымға қолданылатынын мұғалім ескерту керек.


Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру.

Интербелсенді тақта



Сабақтың ортасы



Отандық өнеркәсіп өнімі
Мен тұтынатын азық-түліктің барлығы - қазақстандық өнімдер. Дүкенге барған уақытта шетелдік өнімдер самсап тұрады, алайда олардың табиғи таза өнім екендігіне күмәнім бар, себебі сырт елден келетін өнімдердің барлығының жарамдылық мерзімі тым ұзақ. Яғни, олардың арасында химиялық қоспалар көп екені белгілі, сондықтан біз отбасымызбен отандық өнімді тұтынамыз. Атап айтар болсам, «Дәмді»-нің сүт өнімдерінің өзге өнімдерден айырмашылығы көп. Сонымен бірге «Айналайын» сүт өнімдерін де алып тұрамын. Сонымен қатар дастархан үстінде әрдайым, «Рахаттың» кәмпиттері тұрады. Сондай-ақ «Маслодел» өсімдік майын, Қостанайдың ұнын және Арал, Қазалы аудандарынан әкелінген етті ғана аламын. 
Елімізде әзірге отандық киім өндіруші фабрикалар мен цехтар аз, сондықтан отандық өнеркәсіп өнімін қолғаалу керек.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет