Тақырыбы: Гүлге су құямыз.
|
Мектебі: «Алтай қаласы №2 бастауыш мектебі» КММ
|
Күні, айы:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Байгиреева Ф.Қ.
|
2 «Б» сынып
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: 12
|
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 12
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
2.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну.
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
Қарапайым сөйлемдердің мағнасын түсінеді.
Кейбір оқушылар: белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді.
Күтілетін нәтиже:
Тақырыпқа қатысты сөйлемдер құрастырады, сұрақтарға жауап бере алады,гүлдің
қалай күтілетінін айтады, түр– түс атауларын қайталайды.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Жаратылыстану
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Интерактивті тақта, слайдтар,гүлдердің суреттері, пламастерлер, смайликтер.
|
Оқыту әдістері:
|
Түсіндіру, «Шаттық шеңбер», «Қаламдағы сұрақтар», сұрақ – жауап, сурет пен сөздерді сәйкестендіру, «Постер әдісі», «Бас бармақ» әдісі, сергіту сәті.
|
Дереккөздері:
|
Әдістемеліл құрал, дидактикалық материалдар, сөздік
|
Тапсырмалар
|
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
|
Сабақ кезеңдері
|
Жоспарланған жұмыс
|
Оқушыны іс әрекеті,
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен бірлесіп тақырыпты анықтау, мақсат қою,міндеттерді айқындау, психологиялық қолайлы орта туғызу. Сабаққа тілек айту. «Шаттық шеңбер» тренингін өткізу.(3 мин)
Топқа бөлу ( суреттер арқылы бөлу)
Үй жұмысын тексеру.
« Қаламдағы сұрақтар»
Орындау барысы: әр оқушы өткен тақырып бойынша қаламға жазылған бір сұрақты тыңдап алады. 7 секунд ойланып, таңдап алған сұраққа толық жауап береді.
Видеоролик көрсету арқылы біз тақырыбымызды ашамыз.
|
Оқушылар қол ұстасып бір- біріне «Шаттық шеңбер» тренингінің негізінде сәлемдеседі, бір - біріне жақсы тілектер айтып сәттілік тілейді.
Қағаздан қиылған қаламдар
|
Сабақтың ортасы
|
3.Сөздікпен жұмыс. Оқушыларға жаңа тақырыпқа қатысты сөздер беріледі. Берілген сөздермен сөз тіркестерін, содан соң сөйлем құрастырады. Кім қанша сөзді есте сақтап қалғанын тексеріледі. Ол «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. (5 мин)
Гүл - цветы
Су құямын -поливаю
Сыйлағанды - дарить
Жақсы көремін - люблю(нравиться)
Жаңа сөздермен сөйлем құрау.
бағалау
Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым
4. Гүлдер
Гүлдер өте әдемі. Бөлмеде гүлдер бар. Мен гүлге су құямын. Маған гүлдер ұнайды. Мен гүл сыйлаймын.
1.Оқушылар берілген мәтінді тыңдайды;
Мәтінге сәйкес ақпараттарды анықтап постер құрастырады (ұсынылған суреттер мен сөйлемдерді сәйкестендіреді).
Сергіту сәті (1 мин)
Жаңбыр жауды себелеп,
Гүлге қонды көбелек
Жапырақты жамылып,
Бұға қалды көбелек.
5. ( жұппен оқу) Суреттегі гүлді сипаттайды.Ажыратады.
Сенде қандай гүл. Атын жаз, түсі қандай. Қайда өседі.
Гүлді кімге сыйлайсың.
|
(сөздерді сәйкестендіру, тексеру, бағалау)
3мин.
«Бас бармақ» әдісі
(жеке бағалау)
5-6 сөз
4-3 cөз
2-0 cөз
Топтар бірін бірі бағалайды
Стикерлермен бағалайды
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс:
Жапырақ, гүл,сабағы, құмыраға гүл жасап жабыстырады жасайды.
«От шашу» жасаймыз
|
Мұғалім әр оқушыға тоқталып, жалпы сабақ бойынша оқушылардың жұмыстарын бағалап, смайликтер таратады.
|
|
Өзіңе ұнайтын гүлдің суретін салу. Суретін әкелу сол гүл туралы мәлімет жина.
|
|
Қортындылау
|
|
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
Қортынды бағалау:
Ең жақсы өткен екі нәрсе:
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1.
2.
|
|