Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, ойын, шығармашылық тапсырма. Түрі: жаңа білім беру



Дата20.07.2020
өлшемі284,04 Kb.
#63433
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы: Атау септік

Мақсаты:

Білімділігі: Атау септігі оның сұрақтарымен таныстыру, атау септіктегі сөздің сөйлемде бастауыш мүше қызметі атқаратынын байқау.

Дамытушылығы: тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың ойлау қабілетін, тіл байлығын дамыту.

Тәрбиелігі: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, төзімділік пен сабырлылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, ойын, шығармашылық тапсырма.

Түрі:жаңа білім беру

Көрнекілігі: сызбалар, сюжетті суреттер, ойынға қажетті материалдар.

Пәнаралық байланыс: ана тілі,бейнелеу,өзін-өзі тану

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру

2. Үй тапсырмасын тексеру

Психологиялық дайындық.



  • Адамды өрге жетелейтін не?

  • Арман адамды қандай биікке жетелейді?

Олай болса, сендерді білім шыңына шақырамын.
3.Білімін бекіту
Әдістері: ауызша
1-баспалдақ «Қайталау- білім анасы»



2.Зат есімнің септелуі деген не?

3. «Қалаға» қай септіктің жалғауы?

4.Күрделі сөз топтарына не жатады?


Семантикалық карта





сөз

мұрын

кәсіп

басшы

күні

Өнер
















Қол
















Күзді
















Баспа
















Ит















2 -баспалдақ «Өнерлі өрге жүзеді»

Мына сөздерді септеу: Қыс,Аяз,Ақшақар
4.Жаңа сабақтың мақсатын қою.

3- баспалдақ «Түртіп алу» стратегиясы



Күрекпен, өзен, қыстың, немере, ұшақтың, сазгер, баладан, бала, кітапта, білім.

(Атау септіктерді теріп жазу)


4 –баспалдақ «Ізденіс» стратегиясы

Оқулықпен жұмыс 13-жаттығу (ауызша)



14-жаттығу Сазгер, кітап сөзін септеу
5- баспалдақ «Арманы биіктің , алмағы биік» шығармашылық тапсырма суретті әңгіме құру


6- баспалдақ « Биік шың» «Көбелектерді өз гүліне қондыр» ойыны


5 . Ой қорыту

Ойын «Адасқан септіктер»



І, Т, К, А, Б, Ж, Ш.



6.Бекіту











7.Үйге тапсырма. 17-жаттығу. Ереже жаттау

8.Сабақты қорыту.

9.Оқушы білімін есепке алу,бағалау.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет